Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tényleg ártalmasabb a passzív...

Tényleg ártalmasabb a passzív dohányzás vagy ez hülyeség?

Figyelt kérdés
2010. okt. 31. 11:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

nem hülyeség, csak el van torzítva a dolog. a másodlagos füst, ami a cigaretta égő feléből távozik, természetesen károsabb, de azt jó eséllyel nem szívod nagyobb koncentrációban, mint a dohányos, hacsak nem 5 centire ülsz tőle, és tüdőződ le folyamatosan ami ott felfelé száll, de azt még egy dohányos sem bírná köhögés nélkül.


tehát úgy, ahogy ez tálalva van, nem igaz.

2010. okt. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem azért is károsabb, mert a passzív dohányos, nem füstszűrőn keresztül szívja.
2010. okt. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is hozzátennék egy gondolatot: aki alapból nem dohányzik, nehezebben bírja a tüdeje ha mellette dohányoznak, tehát a passzív dohányos számára ezért lehet károsabb.
2010. okt. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 bénabéla11 ***** válasza:

az elsőnek teljesen igaza van...


az előttem írónak meg egyáltalán nincs...


attól mert még valaki hozzá van szokva még ugyanolyan káros...és attól mert még valaki sosem szivott cigit nem károsabb az első cigi mint mondjuk a 10dik...


gondolj csak bele, ha igy lenne a 82342i34234234234dik már nem is ártana...:D

2010. okt. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. engem leginkább bulikba zavar nem kérhetek meg minden második idegen embert h. ne az arcomba fújja a füstjét. barátoknál/családba más a dolog. ők tudják hogy zavar.
2010. okt. 31. 12:29
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Jaja, a sok cigis nyikhajra az ilyen bulikban legszívesebben rárobbantanám a tetőt. Mindenhol akkora a füst, hogy kockákra kell vágni és félredobálni, ha az ember odébb akar menni.
2010. okt. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Jaja igazad van utolsó hozzászólás,de itthon se lehet ülni. Tehát vagy elszigeteled magad vagy lennyeled a füstöt. Tiszta ciki.
2010. nov. 1. 12:33
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Engem csak az zavar borzalmasan, hogy az átlag magyar felháborodott azon, hogy be akarták vezetni azt, hogy szórakozóhelyen tilos legyen a dohányzás. Én, mint dohányos, is nagyon örülnék, ha nem lenne az összes cuccom, még a melltartóm is cigiszagú egy másfél két órás szórakozóhelyen töltött idő után. Ha nem lehet rágyújtani, nem szidkozódok. Mondjuk az vicces, hgy van olyan város, ahol simán megbüntetnek, hha a buszmegállóban bagózol, mert szegény nemdohányzó. De ott szabad térben van az ember, jobban oszlik a füst (és akkor nem beszélek arról, hogyha ez a buszmegálló mondjuk egy forgalmas út mellett van), de akkor a kocsmákban meg diszkókban, meg egyéb szórakozóhelyeken miért lehet cigizni? Ilyen helyekre sem csak a dohányzók járnak... (tiltassuk be a szórakozóhelyen való dohányzást!!! :) )


Azt nem tudom, hogy tényleg ártalmasabb e, mert akkor az kb azt jelentené, hogy jobban jársz ha bagózol, mintha nem, mert az kevésbé káros. Szerintem az van emögött a feltevés mögött, hogy a nemdohányzóra, ahhoz képest, hogy mennyire lehetne egészséges, mekkora kárt okoz benne a passzívan belélegzett dohányfüst. Mert nem hiszem el, hogy a passzív dohányzás károsabb lehet, mint a töményen letüdőzött cigi. Szerintem.

2010. nov. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igazad van teljesen,és a legnagyobb dolog h.ezt egy dohányos írta=)))))))))
2010. nov. 3. 08:56
 10/14 anonim ***** válasza:
19%

Aki nem dohányzik menjen olyan szórakozóhelyre ahol nem dohányoznak.


Lassan már az utcán se szabad dohányozni,de az autósok szabadon eregethetik a kipuogó füstjüket.Aki ezt a törvényt behozza azt összezárnám 5percre egy garázsban egy dohányossal utánna meg egy 5percre egy járó motoru autóval,de lehet,hogy az utolsót nem élné túl)

2010. nov. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!