Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A szivart miért nem szabad...

Zoli 19 kérdése:

A szivart miért nem szabad minden slukk után letüdőzni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 19:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
hát ha próbáltad már, akkor tudod h marha erős.. de lehet h más miatt sem ajánlott..
2011. febr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 poiu ***** válasza:
82%
Más műfaj, mint a cigaretta. A szivarnál inkább számít az íz, aroma, amit a nyelvrákot okozó tömény füstjében érezhetsz. A nikotint nem a tüdőben, hanem a száj nyálkahártyáján keresztül veszi fel a leendő beteg. Láttam nyelvrákos kollégámat haldoklani, ha lehet, inkább a tüdőrákot választom. Tehát a szivar elegáns és sikkes, a legjobb szivarokat mulatt lányok sodorják meztelen combjukon. A kivágott nyelvű kolléga beszédét nehéz volt érteni.
2011. febr. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Hát én egyszer véletlenül letüdőztem a szivart.

Kb 2 órán keresztül olyan érzés volt, mintha egy 10t-ás betonlap lenne a mellkasomon.

2011. febr. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Phoney ***** válasza:
100%
Azért mert ömlik belőle a füst. Azért mert nincs rajta szűrő. Ja, egy haverom (erős dohányos) elszívott egyszer egy batárnagy ízesített szivart tüdőre (nem tudta, hogy kell), 3 óra alatt. Aztán 3 órán át ölelgette a wc-t:)
2011. febr. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
29%
Miért, nem szabad?
2011. febr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
19%
Én simán letüdőzöm pedig csak ritkán cigizek meg hetente 1-2 alkalommal vizipipázok...
2011. febr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A nikotin halálos dózisa (LD50) 1 mg/testtömeg kg.

a dohánylevél nikotintartalma normál esetben 1-2%.

égés közben ennek 30-60%-a kerül a füstbe, a dohányzás módjától függően.

tehát a folyamatos letüdőzés eredménye minimum mérgezés, szélsőséges esetben halál is lehet.

2011. febr. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
39%

"A nikotint nem a tüdőben, hanem a száj nyálkahártyáján keresztül veszi fel a leendő beteg"


Ez nagyon tetszett. De majd jól lehurrognak, hogy nagyképűsködsz itten, és nincsen is tüdőrák.

2011. febr. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
12%
en letudoztem es semmi bajom nem lett tole,pedig cigizni is egy honapban ha elszivok 3-4szalat....:Pszoval en nem tudom...mondjuk sokan mondtak,hogy a szivart nem szoktak letudozni....na de ki hogy erzi:P
2011. márc. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

één egyszer letüdőztem szivart, azóta nem szivaroztam :) kb egésznap rosszul voltam és dohányszagon kívül mást nem éreztem. volt aromája és finom volt, de SOK :D


amúgy meg szájráknak hívják nem nyelvráknak... ilyet még nem hallottam, hogy nyelvrák..

amúgy is, ha belegondolsz már nem a szivar a trend, mindenki cigizik, hol látsz te szivarozó embert? sehol, minden ember aki szivarozik azt kb úgy, hogy fél évente egyszer, mert energiát és figyelmet igényel a begyújtása, és kb 30 percen át tart a szívása, mert ez ilyen relaxálós cucc. olyan mint a vizipipa.

2011. márc. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!