Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzom már vagy egy éve és...

Badboyyy kérdése:

Dohányzom már vagy egy éve és most a nyelvem alatt oda a mirigyekhez megjelent egy fehér dudor, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Ez már vagy 1 hete ilyen és akkor még kisebb volt és egyre nagyobb lett..

Lehet,hogy ez szájrák?

Mutassam meg a szüleimnek?

Menjek orvoshoz?

Kérlek válaszoljatok ,kicsit be vagyok parázva :S


2011. febr. 26. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
nyugi nem szájrák...és elfog múlni...sztem az csak egy gennyes góc...öblögess sósvízzel vagy enny el a patikába és vegyél ilyet: Glykosept
2011. febr. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, nem szájrák, de lehet, hogy nyálmirigy gyulladás. Feltétlenül mutasd meg fogorvosnak
2011. febr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kirpobálom az első verziót,ha nem jön helyre majd a másodikot...megnyugodtam akkor ,hogy nem szájrák,csak olvastam a neten ,hogy ez is egyfajta tünet a szájráknak.
2011. febr. 26. 17:49
 4/10 A kérdező kommentje:

Milyen jelek utalhatnak a szájrák kialakulására?


Gyanúsnak kell tekinteni minden eltérést a száj nyálkahártyáján, különösen, ha olyan fehér vagy piros foltok alakulnak ki, melyek nem gyógyulnak meg, és fokozatosan továbbnövekednek. Ezek a kicsiny sebek könnyen vérezhetnek különböző irritáló ételek hatására. A kialakult sebekből adódóan egyre fájdalmasabbá válik az étkezés.



Ad-e áttétet a szájüregi rák?


Igen, eleinte a nyirokcsomókba és a nyakra ad áttétet. Ezeket az eredeti daganattal egyidejűleg műtét során távolítják el. Nagyon előrehaladott állapotban adhatnak távoli áttétet is, főleg a májba, tüdőbe, agyba.



És ez?

Ezt se vegyem figyelembe ,biztos,hogy nem szájrák?

Végülis nekem is ilyen van...

2011. febr. 26. 19:02
 5/10 anonim ***** válasza:
amikor dohányoztam, nekem is volt ilyen. aztán elmúlt magától.
2011. febr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mennyi ideig tartott?

Szted ez szájrák előjele?

2011. febr. 26. 19:49
 7/10 A kérdező kommentje:
???
2011. febr. 27. 20:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Ideje letenned a cigit,amíg még nem késő.
2011. febr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ha az olyan könnyü lenne..
2011. febr. 28. 13:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát, nem akarlak megijeszteni, de láttam egy dokumentumfilmet a dohányzásról és abban aztmondták, hogy ez a szájrák előjele. Nem akarok vészmadár lenni, de minél előbb mutasd meg egy orvosnak.
2011. márc. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!