Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzás visszaszorításának...

Dohányzás visszaszorításának van értelme ilyen formában?

Figyelt kérdés

Napi dobozzal szívok kb másfél éve, és probálkoztam többször leszokással, már nem cigizek annyit, de vannak olyan események ahol szívesen cigiznék ha leszokok ha nem. Szóval hogyha elkezdenék napi 4 szálat szívni erősebb cigiből az járható út lenne? Úgyértem költség kb az 1/5-e lenne v még kevesebb, és megmaradna a cigizés élménye, de mégis az egészségemet is kevésbé károsítanám. Aztán ha majd egyszer pár hónap mulva eldöntöm h véglegesen 100%-osan lerakom, nem lenne könyebb? Nagyy hülyeséget csinálnék ezzel? Lenne vmi hátránya? Hátha van vkinek vmi tapasztalata erről, v véleménye..

Előre is köszönöm!


2011. aug. 23. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem ez jó taktika lenne. főleg, ha most még úgy vagy vele, hogy nem is akarsz teljesen leszokni. úgy szerintem semmiképp nem menne..
2011. aug. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ez jó ötlet szerintem, de ha leszokni próbálsz, egyből rakd le! ne fokozatosan mert az lehetetlen :( amúgy én úgy szoktamle, egyik este majd egy dobozt elszívtam kb úgy elszívom és egyből gyújtom a következőt és gyorsanszívom.. utána lévő nap olyan undorom lett tőle
2011. aug. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Végülis szeretném teljesen abbahagyni, csak pl. most jön a suli és hálistennek olyan az iskolánk hogy probléma nélkül lehet cigizni szünetekben, és ott óriási hülyéskedések vannak, szóval már csak az is ad erőt felkelni reggel és bemenni iskolában mert nagyon jó a társaság. De az összes haverom ott van és tudom ha teljesen 0 cigit szeretnék szívni a nap és ugy járok oda, akkor ugyis rávesznek..viszont ha igy visszaveszem mondjuk 2 szálat szívok el suliban, akkor egyik szünetben pl. iszok 1 kávét úgy megyek le, másikban rágyujtok, harmadikban kajálok..és akk szokom azt is h milyen cigizés nélkül ott lenni, és a későbbiekben mondjuk 1-el több kávét iszok és így hagyom abba teljes mértékben. Erre gondoltam, de kiváncsi vagyok tapasztaltabbak véleményére. Köszi a választ:)

Továbbiakra is kiváncsi vagyok!:)

Am 16/F (tudom nem kellett vna ilyen fiatalon rászoknom, nem is ezzel a céllal szívtam el anno az első szálamat..sajnos ez a rohadt cigi behálózott úgy h nem vettem észre, de nem célom már sokáig tolni...csak a társaságombol kajak 99%-ban mindenki cigizik..:S így nehéz:S)

2011. aug. 23. 22:31
 4/8 anonim ***** válasza:

hmm, ez ismerős, az én osztályomban akikkel valamire lehet menni, mind dohányoznak, sokszor azért megyek ki velük cigizni, hogy építsem a kapcsolatunkat.. ( tudom, nagy hülyeség :D ) egyébként én elhatároztam nyár elején hogy nem fogok ( nem emlékszem hogy azt hogy teljesen nem fogok vagy hogy csak nagyon keveset :D ) mindegy, lementem velük de nem cigiztem , max egy két slukkot. aztán nyáron volt hogy 2 hétig nem szívtam semmit. 2!! ú de büszke voltam magamra.... de aztán kezdett visszajönni, mert az volt bennem hogy megy ez, nem is kell akkor leállni vele.. mostmár az van hogy buliban sokat szívok megint( nekem a sok az olyan 6 - 9 szál ), viszont napközben nem. inkább nem is veszek , hogy ne legyen itthon.. viszont félek a sulitól :D...

amúgy első válaszoló vagyok és 17 :D de szerintem most tedd le , amíg nem késő. szerintem nekem már lassan az lesz...

2011. aug. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Soha nem késő..főleg így 17 évesen:) Főleg h van aki több 10-20 év után abbahagyja..szóval..csak észnél kell lenni nemszabad odáig elmenni:) Én most értem meg kb annyira h abba akarom hagyni az elkövetkezendő pár hónapban
2011. aug. 23. 23:09
 6/8 anonim ***** válasza:
igen igen, én is ezzel szoktam magam nyugtatni, hogy van aki 50 évesen teszi le. de ez nem jó, mert emiatt nem tudok leállni vele , mert mondogatom, hogy még van idő még van idő .. közben meg már én sem bírom ki :D ...
2011. aug. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Meg tudod csinálni hidd el, bízz magadba hogy erős vagy.

Sportolj sztem, kondi bicaj futás úszás bármi jó.

Esetleg játsszál a gépen cs, ut, flatout2.

Vagy gitározz az is le tudja kötni az embert.

Amikor úgy érzed hogy beadnád a derekad nézd meg ezket a linkeket és legyél elszánt, te sokkal erősebb vagy mint az bűzrud, te fogysz kijönni ebből győztesen és kész, nem fogja az élted minden egyes percét uralni.

[link]

[link] videót is nézd meg

[link] olvasd ezeket figyelmesen végig.

Haverokat is ezekkel szoktam bíztatni.

Remélem tudtam segíteni.

2011. aug. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azért nem tartom jó ötletnek hogy erősebből kevesebbet, mert abból megint csak több lesz, és akkor még nehezebb leszokni ha a leszokási próbálkozásoddal csak erősebből ugyanannyit szívsz el, most azt fogod mondani hogy nem fogsz erősebből többet, de igen, fogsz! és úgy soha nem fogsz leszokni, ha le akarsz szokni az SZERINTEM két féle módon lehetséges: 1. Lerakod és kész 2. Egyre kevesebbet szívsz, de ezt úgy értem hogy nem az hogy két hónap alatt, hanem napi szinten, tehát egy hét alatt le kellene csökkenteni max napi egyre, és akkor azt is el lehet/tudod hagyni. Sok sikert. B.
2011. aug. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!