Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » E-Cigi - hogy is van?

E-Cigi - hogy is van?

Figyelt kérdés

0(Zero)Nikotinos-t használnék.

Ez mit "csinál" a szervezetben, milyen káros hatásai vannak?

Akár 14-15évesek is használhatnák?


2011. okt. 20. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én még ilyenről nem hallottam..o.O
2011. okt. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én azt hallottam, hogy károsabb, mint a rendes cigaretta :D
2011. okt. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
miért lenne károsabb, semmi káros anyagot nem tartalmaz
2011. okt. 20. 22:29
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

nem???


"Több szabályozó hivatal figyelmeztet ez e‐cigi egészségkárosító hatásaira!


Az e‐cigaretta patron többféle aromát (dohány, mentol, csokoládé, vanília, karamell, kávé stb.) és különböző mennyiségű nikotint tartalmazhat, melyeket többek között glycerinben és propylén glikolban (PG) oldanak fel. Ez egy petróleum származék és köztudottan az iparban fagyálló szerként alkalmazzák. Az amerikai Környezetevédelmi Ügynökség (Environmental Protection Agency) olyan mérgezőnek tartja a PG‐t, hogy a dolgozókat védőkesztyű, védőruha és szemüveg hordására kötelezi. A szer agy, máj és vese károsodást okozhat.


A patron további összetevői lehetnek a következő anyagok és kemikáliák: esszenciák, szerves savanyítók, anti-oxidánsok, butyl valerate, isopentyl hexonate, lauryl laurate,benzyl benzoate, methyl octynicate, ethyl heptylate, hexyl hexanoate, geranyl butyrate, menthol, citric acid, water, alcohol, 2,3,5‐trimethylpyrazine, 2,3,5,6‐tetramethylpyrazine, 2,3‐dimethylpyrazine, acetylpyrazine, terpineol, ethyl maltol, guaiacol, acetylpyridine, octalactone.


A Kínából importált dohány ízesítésű folyadékok a következő anyagokat is tartalmazhatják: megastigmatrienone, beta‐damascenone, G2‐Acetylpyrazine, 2,5‐Dimethyl pyrazine, 1,3‐ Propanediol, L‐Nicotin, linalool.


2009‐ben az amerikai Élelmiszer és Gyógyszerügyi Felügyelet (Food and Drug Administration) az e‐cigaretták tesztelése során olyan anyagokat talált, amelyek a hagyományos dohányt tartalmazó

cigarettában és annak égése során keletkező anyagok között is megtalálhatóak (diethylene glycol és dohány specifikus nitrosaminok).


Szintén ebben az évben a kanadai Egészségügyi Minisztérium összehívott egy e‐cigarettát ellenző tanácsot, mely álláspontja a következő: „ Habár ez az elektronikus termék úgy kerülhet

forgalmazásra, mint a hagyományos dohányzás egy biztonságosabb alternatívája, vagy mint dohányzás leszokást támogató termék, az e‐cigaretta használata kockázatot jelent a nikotinfüggőség

és mérgezés kialakulására.” "

2011. okt. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Milyen káros hatásai vannak?"

Nikotin található benne,más nem


Hogyha a 14-15 éves dohányzik akkor igen,használhatja.

2011. okt. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor tévedtem bocs.Előző voltam
2011. okt. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

úúúú, köszi a hosszú választ, ezt sehol nem írták

köszi!

2011. okt. 20. 22:46
 8/11 anonim ***** válasza:

Na de most akkor melyik a károsabb a rendes cigaretta vagy az E-cigi??

Akkor nem is ajánlatos/érdemes E-cigit venni?


Bocs hogy itt tettem fel a kérdést.

2011. okt. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Vagy szívod vagy nem...

22:38 blaaablaablaa (ezzel nem téged akarlak minősíteni!!)

Arra célzom ezzel,hogy ha akarja csinálja e-cigivel vagy simával is legyen az 14 vagy 54 éves...Úgyis megfogja oldani,hogy megvegye pedig törvényesen nem vehetné meg!

Tehát ezek a példák hogy mennyi mindent tartalmaz,nem változtat a véleményükön!!


Egyébként káros hatásai az utcai levegőnek is vannak...Tehát kérdező...hány éves is vagy?? Csak hogy olyat mondjak ami nem hülyeség...:D

2011. okt. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
16
2011. okt. 21. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!