Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Egy dohányost megnyugtat a...

Egy dohányost megnyugtat a cigi, akkor mielőtt dohányzott, mi volt?

Figyelt kérdés

Én nem dohányzom, és nem értem. Mondják, hogy megnyugtat a cigi, meg ha valaki ideges, kimegy cigizni, meg minden.


De, ha a cigi megnyugtatja őket, akkor az előtt, hogy elkezdtek dohányozni, nem volt idegesség?


Vagy akkor mi volt a megnyugtatás?


2011. dec. 1. 19:36
 1/7 anonim válasza:

Olvasd el ezt a könyvet: Allen Carr - Rövid úton leszokni a dohányzásról.


Garantáltan mindent érteni fogsz hogy dohányzás közben mikor mi miért történik.

2011. dec. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak bemesélik maguknak, mivel élettanilag a nikotin nem megnyugtat, hanem felpörget.
2011. dec. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Deszeretem az ilyen válaszokat hogy bemesélik maguknak, stb...


Akkor elmondom, megpróbálom elmondani hogyan is van ez :D

Van egy dohányos ember, mondjuk én. naponta fél-egy dobozzal szívok el. Reggel mondjuk ha elszívom az első egykét cigimet, akkor úgy érzem magam mint egy nemdohányos. de egy óra vagy másfél múlva elkezd azon járni az agyam h rákéne gyujtani. És ha nem gyujtok rá egy idő után csak a cigire gondolok, fél nap után elkezdek remegni a cigiért, izzadok, és ha ilyenkor baszogatnak, akkor kész vadállat vagyok. Mindenért kiakadok, pedig csak nikotinhiányom van.De ha rágyujtok, az első 2-3 slukk után ez az érzés gyengül a cigi végére pedig megszűnik. Ilyenkor megint nem hiányzik, olyan vagyok mint más ember ideig-óráig. Ez a nikotinfüggőség. Meg van egy olyanfajta függőség is, amikor már az megnyugtat az az érzés hogy én mos dohányzok. Ez olyan mint másnak egy kávé, vagy akármi, ami kikapcsolja. Kb igy tudnám Én leírni, remélem nagyjából érthető :)

2011. dec. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

@21:26

Áá, értem. :)

Akkor csak én működök másképp, hónapokig dohányoztam, aztán hónapokig nem, és ezt többször ismételtem, de soha semmi nehézség nem volt a leszokásban. Mikor dohányoztam, akkor sem éreztem ezeket a tüneteket, reggel/délelőtt sosem szerettem a cigit. Ha valamikor előfordult, hogy kéne egy cigi, az legfeljebb sör mellé volt.

2011. dec. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a cigi a nikotinhiány okozta stresszt szünteti meg, és mielőtt dohányoztak volna, nyilván nem volt ilyen, mert nem voltak nikotinfüggők.

ezt néhányaknál lehet hogy úgy csapódik le, hogy megnyugtatja őket a cigi stresszhelyzetben, de ez nem így van, csak illúzió.

én is 10 éve cigizek, ha tényleg para van, idegesít valami, ahhoz kevés rágyújtani. hogy olyankor többet cigizik az ember, az azért lehet, mert abban az adott stresszhelyzetben nehezebben viseli el a nikotinhiányt.

2011. dec. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert rá van szokva, de nem tud rágyújtani, és ettől ideges. Pont magamon tapasztaltam, mi öngamunkat csapjuk be:D
2011. dec. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kiszamoljak, hogy egy evben mennyibe kerul a napi egy doboz cigi... hat, attol en is ideges lennek. Inkabb ragyujtanak. :-D
2011. dec. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!