Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha valaki abbahagyja a dohányz...

Ha valaki abbahagyja a dohányzást, akkor az mindenképpen meghízik akkor is, ha nem helyettesíti a cigit kajával, heti 3-szor sportol és amúgy is voltak gondjai az anyagcserével?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vékony típus, normálba tartozom, de hízékony vagyok, ha nem mozgok.

Tegnap nem dohányoztam, ma kettőt elszívtam, de kidobtam minden kelléket az előbb, mivel én töltöttem és volt egy kis dohányom. Hüvelyt meg odaadom valakinek, a töltőt meg eltettem a szekrénybe. Igazából engem nem hat és hatott meg soha, ha nem lehet cigizni. Azt várom, hogy munkahelyen is betiltsák a dohányzást. Remélem, eljön az az idő is hamarosan. 5 éve cigizek és hülyeségnek tartottam mindig is. Nem lesz jobb tőle semmi és csak unalomként szívtam, meg hogy legyen okom itthon kinézni az udvarra, vagy hogy csináljak valamit a munkahelyen szünetben.


2012. jan. 20. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én 17-28 között erős dohányos voltam és 83 kiló.

26 évesen Norbi Uddate-tel fogytam le 63-ra.

28 évesen letettem a cigit, és azóta 66 vagyok, de nem sportolok, és falom az édességeket.


Szóval nem törvényszerű a hízás. Ez inkább azokra jellemző, akik a cigi helyett kezdenek enni, mint pótcselekvés.

2012. jan. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sokat olvasgattam már e témában, bizonyára Te is, úgyhogy csak azt tudom válaszolni, ami a neten olvasható.


Állítólag a dohányzás gyorsítja az anyagcserét, tehát amikor az ember abbahagyja a cigizést, az anyagcsere visszaáll a normális működésre, tehát lassul, tehát hízik az ember.

Másrészt pedig: a leszokás idején az ember ugye hajlamos rá, hogy nassoljon, ettől is lehet hízni.


De utóbbi nem törvényszerű, nem kell többet enni - ezt mindenki maga dönti el.

2012. jan. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Annyival eszek többet vagy is nem sokkal többet, hogy munkahelyen délelőttös héten délben ott fogok ebédelni dohányzás helyett, ne itthon kelljen főznöm magamnak. Heti háromszor edzek, úgyhogy lemozgom azt és nem 5-kor kell nekiállnom még ebédelni. Délutánosban meg nem eszek szünetben 8-kor, hanem teát iszok, mint azelőtt. Nem szeretek enni, mert nem old meg semmit, ha többet eszem, mint kellene. Édességet meg nem szeretem. :)
2012. jan. 20. 19:13
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha nem eszel többet, és odafigyelsz, hogy ne cukorral meg zsírral tömd magad, nem fogsz hízni

én sem híztam észrevehetően

ha te is érzed, hogy anyagcsere problémád van, (én pl éreztem hogy egésznap még nem volt egy ihletem:D), akkor én pl ittam egy kávét tejjel, vagy valamit, ami kicsit gyorsítja a dolgokat, így azt is meg lehet oldani

nassolással is vigyázz, de ha van önfegyelmed, nem lesz semmi gond :D

2012. jan. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nekem alapból problémám van és volt mindig is a trónolással. Kávét nem iszok, inkább azt nézem meg, hogy mit eszek. Alapból figyelem a kajálást a tojási problémám miatt. Édesség nálam azt jelenti, hogy túrórudi vagy édes joghurt. :)

Idegesít, hogy jó páran megkérdezik, hogy "Te nem cigizel már?" Nem szeretem, ha velem vannak elfoglalva... :S Remélem, hamar abbahagyják a dolgot. Ti hogy bírtátok ezt a kérdést? :)

2012. jan. 20. 19:54
 6/11 anonim ***** válasza:
Én kis kifejezetten hízékony vagyok. 55 kiló voltam, nyolc év dohányzás után (havi egy-két doboz), és kb fél év alatt, aktívabb mozgás és odafigyelt evés mellett is 16 kiló ugrott fel. Vérvétel rendben volt, az orvos egyértelműen a dohányzásra fogta!
2012. jan. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Dohányzás miatt híztál meg? Ilyet nem hallottam még... :S

Amúgy munkahelyen eszem délben cigi helyett délelőttös héten és itthon nem kell főznöm magamnak, jobban meg is éri így. Délután/este meg nem zabálok be, mint egy állat és próbálok nem hízni. :)

2012. jan. 31. 21:03
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem. A dohányzás miatt a testem nem tudott annyi szírt és egyéb anyagot tárolni. Ezért maximumra kapcsolt a tartalékolás terén. Ahogy abbahagytam a dohányzást, a testem úgy gondolta, hogy még vissza fog jönni a mérgezés, ezért nem hagyta abba a tárolgatást. Kb fél év után nem híztam többet. Fél év alatt leadtam, majd 20 kilót vissza. Ezt játszom 10 éve, csak mindig több jön vissza.


Soha nem kellett volna elkezdenem dohányozni....:(

2012. jan. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha én is így járok, felkötöm magam. Van elég bajom, aztán még hozzá kövér is legyek...Ehhez már nem lenne türelmem....
2012. febr. 1. 04:53
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez a "van elég bajom" duma azért gyengusz

mert ezt az egészet te hoztad létre.

A felelősség sokaknak fáj,főleg ha szembe kell nézni a következményekkel!!

De szerintem ne parázz,ezeken(mert ez már a kattogás miatt van,csak hogy tudd)

Kitartás,pozitív hozzáállás!!Ezekben hiszek én!!

Sok sikert,neked is menni fog!! :))

2012. febr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!