Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 13 évesen hetente maximum 2x...

Kevin42 kérdése:

13 évesen hetente maximum 2x pipázok, akkor is haverokkal. Ez olyan nagy baj? Ja és 4-es tanuló vagyok szóval azt sem mondhatják, hogy egy jött-ment (úgymond:"rossz") gyerek vagyok.

Figyelt kérdés

Csomó mindent mond a média, csomó mindent mondanak a vizipizás honlapok, egy teszt pedig 1,5 millió Ft.

Egyszer (de csak is egyszer) cigiztem ott akkor egy köhögő rohamot kaptam.Fújj bele gondolni is rossz.

De viszont a vizipipa más, érzed a gyümölcs vagy tök mindegy milyen ízű ízét stb... Szívesen szívod, aki nem próbálta még ki az honnan tudná, hogy milyen erősen kell szívni, és hogyan is működik, az nem tudja megérteni.


Tegnapi nap ott voltak nálam a barátaim, apukám addig nem volt otthon, anyukám meg dolgozott.Apukám néha túlzásba viszi a káromkodást stb., én ilyenkor átmegyek a nagymamámhoz és ott hagyom aput.Nos azt mondták a szüleim(vagyis az anyukám, HOPPÁ miért nem inkább apa hív?!), hogy ki lesz dobva vagy törve vagy átviszem mamához a pipát, mert szerintük csak akkor vannak ilyen családi problémák amikor pipázok, pedig ez NEM IGAZ. Kedden is itt voltak és semmi probléma nem volt, érdekes....Mondhatja mindenki azt, hogy kamaszkor, és hallgatnom kéne a szüleimre, de ők másba keresik mindig a hibát...Nem vagyok cigis, nem vagyok piás, nincs rossz társaságom, és mint már leírtam 4-es tanuló vagyok...

szerintem az, hogy hetente max 2x leülünk beszélgetünk hülyülünk és közbe szívunk egy kis dohányt az nem gond...


Azt szokták mondani, hogy ami jól esik, attól nem leszünk betegek.A vízipipa pedig jól esik!


2009. jún. 13. 09:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Amíg a kommentelők elvitatkoznak addig megosztanám hogy A dohány tetején faszén izzik. A keletkezõ füst a tartájban levõ vizen keresztül áramlik.

Ez dohányzás legjobb alternativája, mivel a vizen átáramló füst szinte teljesen mentes lesz a káros anyagoktól mire a tüdõbe jut. A nargile dohány nem tartalmaz kátrányt és nikotintartalma is alacsony. A vízipipa okozta tüdõrák kivételesen ritka .

2009. jún. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

"ami jól esik, attól nem leszünk betegek"

A kokain is jólesik, aztán nézheted magad...

2009. jún. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Ráadásul amikor kiöntőm a pipázás végén a vizet, akkor más a színe és vannak benne ilyen széndarabok, amiket megszűrte...
2009. jún. 14. 09:17
 14/23 anonim ***** válasza:
43%
na figyelj, a második kommentelő egy balf*sz, nincs benne kátrány csak nikotin és az is kevés. most őszintén, én 14 vagyok nem cigizek nem piálok és én is 4-es tanuló vagyok, régebbwen pipáztam, és volt hogy egyedül elszívtam.. tehát 60 szál cigi?? attól simán nikotinmérgezésem lenne ember! pipa is káros csak nem annyira, egyébként a dobozon az van hogy Tar: 0.0% (kátrány 0%), Nicotine: 0.5% (nikotin 0.5%)szokj le én is leszoktam :D 2 hónapja nem szívtam, bár most sztem újra rászokok:D am nem is rendes rászokás mert nincs benne annyi nikotin, hogy rá tudj szokni, olyan mintha csokit ennél, finom, ízlik, de nem leszel függő
2009. jún. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
A kátrány a papír égésterméke... nem a vizipipás dohányé
2009. jún. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
40%
nah... mostmár zárjuk le 1 életre hogy mi a károsabb!!.. kátrány az a cigiPAPÍR égésekor keletkező káros anag.. nézzük csak.. a vizipipában hol van papír?... de érdekes.. legális boltban kapható cigik nikotin tartalma maximum 1 mg... a vizipipa dohányaok nikotin tartalma 0,5 vagy 0,05 valójában a két érték nem ugyanazt jelenti de a vizipipadohányok terén a kettő adat 1 és ugyan az és még le is rakódik a pipatestben és a szívócsőben.. nah most a víz megszűri.. az azér túlzás.. h minden káros anyagot megszűr.. valójábn keveset szűr meg csak lehűti a füstöt így hideg füst keletkezik ami nem annyira káros mint a cigi forró füstje.. ami a gégerákot okozhatja többek között.. namármost.. aki szívott vp-t vagy csak látta.. az tudja hogy mennyi füst jön ki.. na most pár "okos" ember itt azt mondja hogy az mind szén monoxid.. hát emberek.. anniy tömör szén monoxidtól igen tényleg füstmérgezést lehet kapni mint mikor berobban 1 lakásban a gázcső mindne felgyullad és füst.. nah attól.. de a vizipipa füstje MESSZE NEM ien káros hiszen annak csak 1 része szén monoxid a többi az vízpára.. láss csodát.. mégse olyan káros.. nem azt mondom hogy minden bajod elszáll tőle mer nem.. de ez még annyira se káros mintha budapest autókkal teli utcáján végig mész nah azoknak a kipufogó füstje.. az milliárdszor károsab mint a vizipipa... hiszen.. a benzin égésekor meg <--> meg a többnyire gyümölcsből és természetes anyagokból (feltéve ha gyümölcsös dohány, ha nem akkor annak megfelelő anyagaból pl. kávés akkor a kávé növény terméséből..) állítják elő.. isméltem TÖBBNYIRE.. azaz igen vannak benne kémiai cuccok is.. ami tény káros.. de az lerakódik mint mondtam. stb. stb... szóval bebizonyítottam szerintem hogy NEM annyira káros mint a cigi...sőt... 1 vidéki ember aki pipázik egészségesebb mint egy nagyvárosi aki nap mint nap milliónyi kipufogó füstöt szív be.. erről ennyit.. az pedig hogy a tévében és az ujságokban volt h a vizipipa sokkal károsabb mint a cigi az pedig a cigi dohánygyárak és a cigaretta gyárak kamuja h többen vegyék a cigit mint a vizipipát.. ennyi.. ezekután aki tovább lovagol ezen a témán annak a fejét meg bleedugon a vizipipa víztartályába... ammeg akit nagyon érdekel annak ---> www.vizipipa.eu
2009. jún. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Na meg ez is érdekes, hogy ha a füstöt ráfúlyom a egy papírra akkor semmise változik rajta, de a cigi füstjét ha ráfújod akkor bebarnul...
2009. jún. 16. 19:15
 18/23 anonim ***** válasza:
85%

Én minden nap pipázok!Szerintem 13 évesen kicsit fiatal vagy hozzá, de szivhatod azért.

Amúgy nem 100% füst ez mivel ez nem száraz dohány mnit a cigiben, tocsog a melaszban meg a mézben amin átmegy forró levegő és elpárolog ez a sok melasz és azt szivod be!nem az égett dohányt, annak rossz ize van!a dohány ha jól csinálod nem ég meg.Valaki irta hogy volt pipa ellenes propaganda a sulijukban, szivesen elbeszélgetnék az előadókkal hogy ők miből meritik ezeket a nagy felfedezéseket amikor még 1et nem szivtak bele pipába!

meghogy 60 cigi füstjével ér fel 1 óra pipázás....ennél nagyobb hülyeség nincs, aki ilyet mond szivjon el 60 ciugit 1 óra alatt.(nikotinmérgezés, hányás fejfájás) én meg elszivok melette egy pipát, amiben közel nincs annyi dohány mnit 60 cigiben és semmi bajom nem lesz tőle, nyugodt leszek csupán, és jót beszélgetek közbe, és finom izü lesz a szám!

2009. jún. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:

Kedves 15:51 az elozo oldalon.

MIly meglepo h nalunk is volt ez a elnezest a kifejezesert de"liba"olyan hulyesegeket hordott ossze a vizipipakrol mint a fene..nem azt mondom h NEM karos de azt mondom h a cigi sokkal karosabb...egy jo pelda.14 eves vagyok es az egyik baratom cigizik(jomagam nem)es kiprobaltuk h o szivott a cigibol egy slukkot teli tudoig en is vizipipabol es atfujtuk 1-1 zsebkendon..meglepetes a vizipipanal SEMMI nem maradt utana a ciginel meg tok sarga lett...na akkor ez most mi?nem hittuk el azert probaltuk meg...hetente 1szer meg nem nagy tragedia 1 orat pipazni jo tarsasagban..a vizipipa csak akkor nagyon karos h ha fuvet teszel bele nem a megszokott gyumolcsos dohanyt.amugy meg a szmogriadok pesten..szerintetek mivel vagyunk korulveve?komolyan meik ajobb egy hatalmas gyar fustjet szivni v megnyugodva otthon v akarhol egy szep kis pipa gyumolcsos izet...na?

2009. aug. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
elozo vagyok:sarga es barna lett a cigi utan a zsepi
2009. aug. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!