Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Gyógyszertárban lehet kapni...

Gyógyszertárban lehet kapni propilén-glikolt?

Figyelt kérdés
Elektromos cigihez kéne, mert szeretnék magamnak keverni hozzá e-liquidet. Kérdés hogy kiadják-e, vagy egyáltalán tartanak-e gyógyszertárakban ilyet? Gyógyszerész válaszokat előnyben részesítem! :)

2012. jún. 14. 17:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen,lehet kapni!
2012. jún. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És körülbelül mennyibe kerül mondjuk 100ml ?
2012. jún. 14. 18:00
 3/12 anonim ***** válasza:

A PG-t nem tudom. Glicerint vettem gyógyszertárban, egy deci kb. száz forint+ üveg, magisztrális díj, kupak stb. a végén 200 körül jött ki. De nem is növényi, nem is 99,5 %-os, csak 85%-os. Viszont vettem növényi 99,5%-ost egy litert 1500-ért a József körúti Azúrban!

A PG is ilyen lehet, van valamilyen fagyálló (nem a régi mérgező!!!), ami 100 % propilén-glikol, ezt használják ivóvizes rendszereknél, szerintem ugyanolyan jó, mint a gyógyszertári. Majd rákeresek a neten. De én PG alapú nikotint veszek (nikotint máshol nem kapsz csak az e-likvidben) és azt hígítom glicerinnel (VG).

2012. jún. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nem lehet kapni
2012. jún. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Többnyire nem. Célszerű direkt erre alkalmas PG-t venni.
2012. jún. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni, már többször vettem, úgyhogy semmi kétség. De "alapból" nem tartanak, megrendelik nekem ha kérem.
2012. jún. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nem okoskodni akarok, de szerintem nem biztos, hogy jó ötlet e-liquidet kutyulgatni, hiszen a megbízható e-cigi boltokban sokféle termékeket kapsz, ráadásul valószínűleg olcsóbban.

Én például ebben a Dél pesti boltban veszem rendszeresen: [link]

Más kérdés, ha speciális összeállítást szeretnél, amit nem tartanak az elektromos cigaretta boltok.

2012. jún. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem drágább, sőt, töredékéből jön így ki, mintha megvenném a boltba 1500ért a 10ml liquidet. Ugyan olyan jó, és olyan ízt csinálok magamnak amilyet csak akarok. :)
2012. jún. 17. 11:08
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
Az az 1500 Ft-os folyadék kimondottan e-cigihez árult ízanyaggal és gyógyszertári glicerinnel házilag kutyulva nikontinmentesen 115 Ft-ból jön ki. Ha nikotinost szeretnél keverni, akkor muszáj venni e-cigihez való nikotinos alapot is, de a legerősebbre készített 10 ml sincs 600 Ft.
2012. jún. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Ikonstar ***** válasza:

Én most vettem. Kb. egy deciliter (100 gramm) PG és ugyanannyi VG palackokkal összesen 653 forint volt. Ez ugye rendelésnél 14-20 ezer forint lenne. Már csak jó minőségű aromát kell hozzákeverni, és fillérekért gőzölhetünk.


Figyelni kell a mennyiségnél a lejárati időre, mert egy liter évekig is eltarthat. Nem kell betárazni túl sokat.

2013. máj. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!