Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyire káros a vízipipa?

Mennyire káros a vízipipa?

Figyelt kérdés

Olvastam ehhez hasonló kérdéseket, de nekem az lenne a kérdésem, hogy néha nem baj-e ha bulikban kipróbálom, és nem szokom e rá tőle, és mennyire káros?

13/L


2009. júl. 25. 19:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Ez a kérdés már 100X volt, ilyen formában is. Ha néha kipróbálod a vizipipát nem káros semennyire. De itt úgy sem tud senki sem pontos választ adni, mert mindenki azt fogja mondani, amit gondol. Szóval aki nem szeretei a pipát azt mondja hogy káros, aki szereti az meg azt hogy nem káros.
2009. júl. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, inkább az lernne a kérdésem, hogy ernnyi mennyiségtől rá tudok-e szokni,?
2009. júl. 25. 19:22
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
szerintem nem. én ritkán szoktam pipázni, mert csak a mentás aromát szeretem, meg valahogy uncsi azt szivogatni. Amúgy rászokni nem lehet, hiszen nincs benne nikotin, max megszokásból lehet rászokni, de ahhoz ez a mennyiség nem hiszem hogy elegendő.
2009. júl. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

[link]


Káros-e a vízipipa?


Az Észak-Afrikában, Közel-Keleten, Közép- és Dél-Ázsiában évszázadok óta használt vízipipa nagyon népszerű vált az Egyesült Államok, Európa és Brazília

területén, különösen az egyetemisták és a fiatalabb felnőttek körében. A WHO szerint a trend azon a „hiedelmen” alapszik, hogy a vízipipa biztonságos. Ez

azonban csak egy kereskedelmi fogás.


„Az ősi tanokkal és a közhiedelmekkel ellentétben a vízből kiemelkedő füst számos olyan mérget tartalmaz, ami ismereteink szerint tüdőrákot, szívbetegséget

vagy más betegséget okozhat.” – áll az Egyesült Nemzetek hétoldalas jelentésében.


A WHO tanácsadó testületének felhívása szerint a vízipipázás által fogyasztott dohány – amit gyakran melasszal és gyümölcsaromával kevernek – által sokkal több füstnek teszi ki magát az ember és ráadásul több időn keresztül, mint a hagyományos dohányzás alkalmával. Előzetes kutatások azt mutatják, hogy a vízipipázás ugyanazon veszélyeknek teszi ki az élvezőjét, mint a cigaretta, és egyes esetekben egyedien befolyásolja betegségek kialakulásának esélyeit.


Egy ember egy vízipipázás alkalmával százszor annyi füstöt lélegezhet be, mint egyetlen cigaretta elfogyasztásakor. A nikotin miatt a vízipipa pedig úgyszintén függőséget okoz. „A vízipipa semelyik tartozéka nem csökkenti a dohányzó méreganyag-bevitelét és a dohányzáshoz kapcsolódó betegség kialakulásának vagy betegségben való elhalálozásának esélyét.” – jelentette ki a WHO.

Ugyan további kutatásra is szükség van, annyit ki lehet jelenteni, hogy a vízipipa általi passzív dohányzás is ugyanazon veszélyeknek teszi ki az embert, mint a cigaretta. A WHO felhívta a figyelmet arra, hogy a vízipipa füstje ugyanúgy veszélyezteti a magzat egészségét, mint bármely más dohányfüst.

2009. júl. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
amit az utolsó válaszoló írt az nem igaz. Egyébként is nem az aromát esszük meg, hanem amár vizzel leszűrt füstöt szívjuk be majd ki. Agyrém amiket kitalálnak. A vizipipa aromába nem tesznek se nikotin se kátrány se semmi olyan hasonlót mint a cigibe. szal NEM káros.
2009. júl. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Az előző komment hülyeség, alapvető félreértés: A víz nem szűri, hanem hűti a füstöt, ezért nem olyan káros mint a cigaretta, ahol forró füstöt szívunk be. És a kátrány nem benne van, hanem égés közben keletkezik. Nem kell félni tőle, de mértékkel kell, mint mindent.
2009. júl. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

19:51 vagyok


Amit az előbb beírtam, azt nem én találtam ki, hanem 1:1 bemásoltam!!!


Ez a WHO véleménye, amit nem hasraütésszerűen találtak ki, hanem komoly laboratóriumi vizsgálatok nyomán írták meg a jelentésüket.


Amúgy 17 éve járok rendszeresen Egyiptomba, 1 évig tartósan kinn éltem, saját szememmel láttam már nem 1 vízipipázót, akiknek nikotintól sárga a szája, foga, keze...

(Nekünk is van vízipipánk a kairói lakásunkban, de csak dísznek használjuk.)


"... A vizipipa aromába nem tesznek se nikotin se kátrány se semmi olyan hasonlót mint a cigibe..." ???


Úgy látom, neked fogalmad sincs, MIT SZÍVSZ?! 8-o

A dohánylevélhez kevernek különböző aromákat! Márpedig a dohánylevél tartalmazza a nikotin hatóanyagot, égéskor a dohánylevélből szabadul fel a kátrány.


De ha a WHO-nak nem hiszel és nekem sem hiszel akkor kérdezz meg egy orvost (pl. tüdőgyógyászt), neki mi a véleménye a vízipipáról?


A rádióban is több műsort hallottam már ebben az ügyben és érdekes módon mindegyik orvosnak pont ugyanez a véleménye! Vajon miért?...

2009. júl. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

a vizipipadohányban van nikotin.

tartalma függ attól hogy a dohányt mennyire mosták át..

általában a Magyarországon kapható Nakhala dohányok nem a legtisztábbak...

a függőség nem tudom mennyire alakulhat ki, én 3 éve vettem a pipámat,de most pl. már 1 hónapja nem pipáztam...

nálam van amikor egy héten 3-4-szer , de van olyan amikor hetekig nem pipázok, szóval a függőség nem annyira erős (nálam!).


22/F

2009. júl. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
20:23 vagyok, hozzátenném hogy nem cigarettázok (a függőség mérlegelése végett osztottam meg ezt az infót)
2009. júl. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%

Én is vizipipázom alkalmakkor (évi 2-4x), és nem szoktam rá. Kaptam is egy gyönyörű szép darabot már jó egy éve, minden hozzávalóval, de sajna nem próbáltam itthon még mert terhes lettem, és most szoptatok. Látod kibírtam az egy évet, persze amint lehet rápippantok.

Persze ez is káros vmennyire, de szerintem még mindig jobb mint a cigi. Mert a cigiben igazából nem is annyira a nikotin a káros, hanem a papír égésterméke a kátrány! Az rakódik le a tüdődbe.

2009. júl. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!