Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Letegyem vagy ne tegyem?...

Letegyem vagy ne tegyem? Hogyan tegyem?

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok. nyár eleje felé kezdtem cigizni miután ballagáskor 3 dobozzal elszívtunk néhány haverral. 2 haverom is rá van szokva, én maximum napi egy szálat szívok, és mostanában kezdtem el gondolkodni azon, mi lesz ha valami komolyabb betegségem lesz tőle? ezért néha rossz érzésem támad. nem vagyok rászokva, akármikor kibírom nélküle, nem leszek ingerült vagy ilyesmi, egyszerűen csak szeretek cigizni mert jó érzésnek találom, de nem azért mert muszáj. bátyám 24 éves, szintén dohányzik de ő is nagyon keveset, tudja rólam hogy én is, de azt mondta hogy az én döntésem hogy dohányzok-e vagy sem, de tartsam szem előtt hogy ne tegyem tönkre az életem. vízipipázni is szoktam, még néha tubákozok is. egyszerűen azért forog a fejemben a gondolat hogy abbahagyjam, mert ha betegséget kapok akkor a szüleim tudni fogják hogy "sokat" cigiztem. azt mondják az én adagomtól nem lesz baj... de mégis félek, rémálmom is volt már tőle néhányszor. de tényleg nem keménykedésből szeretem, mert mindig valami elhagyatott vagy rejtett helyre megyek cigizni... szóval mit kéne tennem? (nagyon nagy anti-dohányosoktól és mindenki mástól is kérek érveket, ha lehet még nemet/kort is!) válaszokat köszönöm, zöld kezet kiosztom...
2012. szept. 14. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha csak napi 1 szálat szívsz el akkor még sokkal könnyebben letudod rakni mintha egy teljes dobozzal szívnál el. Rakd le nyugodtan ha megkívánod ne gondolj rá tereld el a gondolataidat és ennyi 1-2 hét és már el is fogod felejteni. Csak ugye aki egyszer rágyújtott az folytatni is fogja nagyon kevesen tudják megállni hogy ne gyújtsanak rá. Szóval arra készülj fel hogy hónapokkal később még nagyon megfogod kívánni de ha leküzdöd a vágyat akkor és nem gyújtasz rá akkor nem lehet baj.
2012. szept. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Szia

Most akkor mesélek egy kicsit.Olvasd el remélem hasznos leszek számodra.

Nos Én 7. nyáron próbáltam ki és nyolcadik elején kezdtem el olyan 2-3 hónapig napi 1-2 szálat szívtam. Rájött tesóm elszívatott vele úgy 6-7 szálat és utána megutáltam. Aztán jött a 9. Akkor még év elején nem de októberben mikor elkezdtem buszozni akkor a buszmegben suli előtt/ után biztos elszívtam 1-1 szálat meg volt, hogy suliban is. 1 doboz cigit vettem magamnak az 2 hétig tartott nekem általában 1-2 szálat szívtam naponta de volt mikor 5-6ot is pár óra alatt..aztán most júniusban(6án) voltunk Bécsben ott cigiztem utoljára.. egész nyáron egy szálat sem gondolkodtam, hogy veszek stb.. de mégsem...semmi bajom nem volt nincs is...jött megint suli gondoltam elszívok 1 szálat de bnőm nem adott mert ha eddig nem ezután se..akkor elvettem egy szálat egy osztálytársamtól azt estefele elszívtam és rájöttem nem kell ez nekem.. úgyhogy inkább vizipipázok.. egészségesebb is meg árban is jobb igaz a dohány bele 1300 de jobban megéri ezt megvenni 5-6 naponta ha sokat pipázol mint egy doboz cigit naponta...


Ennyi remélem tudok segíteni..


Jobb ha nem cigizel hidd el.. annyi osztálytársam rá van szokva.. és szinte minden szünetben mennek ki cigizni...ne állj be a sorba...

2012. szept. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hali!


A kérdésed címében ott a hiba is...

"Letegyem vagy ne tegyem? Hogyan tegyem?"


˙

Kezdeném ott, hogy én most csak véletlenül tévedtem ide, és a férfiegészségben gyakrabban bukkanok fel. DE! Ott naponta szembesülök azzal, hogy a korodbéli, valamint a belső félelmeikkel felspilázott tinikölyök-társaid IS A HOGYANNAL vannak elfoglalva, AHELYETT, HOGY A MI-T LÉPNÉK MEG! Csak egy példa...:

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__1..


14 ÉVES VAGYOK HOGYAN MONDJAM EL, HOGY FITYMASZŰKÜLETEM VAN? -- akár le7ne ez is a kérdés címe.


˙

Mit gondolsz? Hogyan le7 ezt úgy elmondani, hogy a kérdező ne dögöljön bele a félelembe?

_ Elmondjam? SEHOGY! :-o MERT EZEN ÁT KELL ESNI, ahogy a "rettegett(?)" iskolaorvosi fütyivizsgálaton is.


Mindenkinek ott vannak a maga BELSŐ FÉLELMEi, amit a jelenlegi, számára logikusnak tűnő felfogásával ÖNMAGÁBÓL KIINDULVA eszel ki, mert arra gondol, hogyha...

"-- Úristen, én mit gondolok róla? hogy ez máá' mennyire gáz? Akkor a másik, akár anyám mit gondol6 erről? Hogy ez mennyire gáz?? :-O "


De az már eszébe sem jut a kedves tizenéves, elkeseredett kérdezőnek, hogy...

"-- DE Ő AZ APÁM/ANYÁM, AKI SZERET ENGEM ÉS SEGÍT, HA BAJOM VAN! :-o

AKKOR MEG NEM TÖKMINDEGY???"

¯¯¯¯¯¯¯¯̅¯¯¯¯¯¯¯¯̅¯¯¯¯¯¯¯¯̅¯¯¯¯¯¯¯¯̅¯¯¯¯¯¯¯¯̅¯¯¯¯¯¯¯¯̅¯¯¯¯¯¯¯¯̅¯¯¯¯¯¯¯¯̅

** *** ** *** **

És ITT a lényeg!

** *** ** *** **


HA NEM A HOGYANNAL FOGLALKOZOL, HANEM CSAK LETESZED azt a cigit, AKKOR NEM AZON AGYALSZ, HOGY HOGYAN tedd le, HANEM CSAK 1xűen LETESZED! Mert a figyelmed középpontjában az eredeti szándékod áll, nem pedig a mód, és ebben az esetben (is) a cél szentesíti az eszközt. Pláne úgy, hogy most még -- a saját bevallásod szerint-- időben is vagy, hiszen azt írod fönt...

"14 éves fiú vagyok. nyár eleje felé kezdtem cigizni ... én maximum napi egy szálat szívok, és ... nem vagyok rászokva, akármikor kibírom nélküle, nem leszek ingerült vagy ilyesmi,"


AKKOR MEG MIRE VÁRSZ?

TEDD LE ÉS KÉSZ! :-) ENNYI! :-D


˙

(Arról most nem is beszélnék, hogy neked is ott vannak a dologgal kapcs. a saját belső félelmeid, amikről ucsak írsz.)


˙

Ez lenne ennyire nehéz? :-D


Üdv: EE

2012. szept. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!