Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit tegyek, ha zárlatos az...

Mit tegyek, ha zárlatos az EGO-D akkum?

Figyelt kérdés

ha ráteszek valamit csak villog a gombja, és ha van rajta porlasztó, ha nincs akkor is villognak lent a ledek amelyek jelzik az akku toltottségi szintjét.

Esetleg tudtok segiteni???



2013. jan. 7. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha cserélhető akksis, akkor csere :). Ha nem, akkor kuka. Én is ego-t használok, de a led nélküli verziót. Jó olcsó és strapás.


[link]

2013. jan. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

lehet cserélni az akkut.

de mégis nem lehet valahogy megcsinállni ???

ma vettem és egy rossz BUD-dal rovidzárlatot okoztam:/

2013. jan. 7. 20:33
 3/9 TappancsMancs ***** válasza:
Ehhez nem igazán értek de ha látható hibája van azt esetleg én is meg tudnám javítani. Ha jól láttam elektromos cigiről van szó. Én megnézném a szétszerelhetőségét. Valószínűleg szétszerelhető és következtetnék a led normál működése szerint ami hiba lehet. Ha megírod a normál működését hogy a lednek milyen működése/i vannak talán szóba jöhet pár hibaok. Pl némi téves érintkezés kosz miatt, kicsit meghajlott alkatrész ami állandóan érintkezik, ilyenek.
2013. jan. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
könnyen szét lehet szedni, csak onnan nem nagyon tudom tovább. Amúgy a ledek szerepe, az akku töltöttségi szintjét mutatja, és rá van kötve a nyomógombos panelre.
2013. jan. 20. 15:17
 5/9 TappancsMancs ***** válasza:
A lednek hány féle működési módja van? Csak villogni tud vagy van folytonos üzemelése is? Ha igen melyik mit mutat?
2013. jan. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TappancsMancs ***** válasza:

"egy rossz BUD-dal rovidzárlatot okoztam"


Ezt nem értem, lehetne pontosabban?

2013. jan. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

kezdjük ott , hogy 2 helyen van led :

[link]

a felső az a nyomógombnál van, és az villog, amúgy világitania kéne amikor nyomom.

Az alsó ledek jelzik az akku töltöttségi szintjét amikor nyomom a felső gombot, tehát akkor van áram alatt.

És most az alsó ledek világitanak egyfolytában, a felső led a nyomógombnál meg villog.

Amúgy meg a BUD egy 2.2 Ohmos kazán/porlasztó ami "gőzt" hoz létre, és azt töltjük fel liquiddel.

Igy néz ki: [link]

Remélem most már egy nyelvet beszélünk.

2013. jan. 20. 17:30
 8/9 A kérdező kommentje:
Szóval a Bud porlasztót rácsatlakoztattam az akkura, és elkezdtem nyomni a nyomógombot, égett ize volt a gőznek, elkezdett a csatlakozónál picit füstölni, és azóta mint mondtam villog a gomb...
2013. jan. 20. 17:31
 9/9 TappancsMancs ***** válasza:

Aha oks. Rákerestem mert nekem nincs ilyenem csak sima cigim. Úgy tűnik de javíts ha kell, simán semmi sem világít (nyiván). Ha nyomod a gombot az világít és együtt az aksié is világít. E helyett most az aksi egyfolytában világít a gombnál meg villog.


Ha van használatid érdemes lenne megnézni a hibalistát vagy valami jelzéslistát benne hoyg mi mit jelent. Lehet ez így mutat valamit hogy aksi lemerült, vagy túlmelegedett vagy bármit. Szóval meg kellene nézni a leírását. Nekünk a kenyérgépében vannak ilyenek hogy ha ez vagy az van az mit jelent.


Másik hogy rákerestem és találtam leírásokat használati tanácsokkal. Úgy tűnik lehet túlhasználni és a tartása is számít neki. Lehet ezekben megtalálod a hibaokot és megoldást.


Itt a második oldal alján van valami ilyen villogós dolog:

[link]

Szerintem azért az egészet olvasd át.


Itt meg elég hosszan tárgyalja:

[link]


Ha ezekből nincs ott a hibaforrás és mindent útmutató szerint használsz, akkor azzal a porlasztóval is lehet gond. Lehet hibás. De szerintem az égett íz és a fülstölés gyanúsan olyan hogy lehet túlműködik valamiért. Ha túlégeti a jelek szerint az túlműködés.


Túlmüködés az meg több okból is lehet. Beragadhat valami és folytonosan kap áramot pl a gombnál. Vagy belső érintkezésnél lehet valami folytonosan érintkezik aminek csak bekapcsoláskor kellene. Ha leejtetted akkor lehet ott a bibi. Persze azt nem tudom ezek mennyire érzékenyek esésre de mondjuk.


Ha a leírásokból nem derül ki biztosan a hibaforrás akkor át lehet majd nézni belül... azt majd utána ha még kell.

2013. jan. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!