Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 1 éves dohányzástól 15 évesen...

Gál Péter (Pet) kérdése:

1 éves dohányzástól 15 évesen mi bajom lehet?

Figyelt kérdés
14 évesen kezdtem kb most van egy éve h dohányzok és ha nagy levegőt veszek kicsit fáj a tüdőm mit jelent ez és hogy tudnék leállni vele?
2013. febr. 7. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos az, hogy a tüdőddel van baj.

Egyébként visgáltasd ki magad, hogy mi a baj...


Akik eddig leszoktak a cigiről az ismerőesim közl aok egyik napról a másikra tették...

2013. febr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Mi bajod lehetne? 30éve dohányzom és nekem sincs semmi bajom. Napi két doboz.
2013. febr. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
kössz a válaszokat csak kicsit beparáztam h mitől van
2013. febr. 7. 18:21
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon egyszerű azért van mert beképzeled magadnak meg parázol hogy mivel dohányzol meg fogsz halni meg ilyenek.Én 12 éves koromba kezdtem (nem vagyok rá büszke) és 14 éves vagyok egyszer fél évre letettem de sikeresen vissza is szoktam de semmi bajom nincs abszolút. Sőt amikor letettem semmit nem nőttem és mióta vissza szoktam 20 centit nyúltam tehát nem kell annyira fél a dohányzástól!
2013. febr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1 év dohányzás után pontosan ugyan azok a statisztikák vonatkoznak rád, mint a 20 éve dohányzóra... amúgy lehet tüdőgyulladás is, hörghurut is, rekeszizom gyulladás ne minket kérdezz, hanem az orvosodat...
2013. febr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az egyik válaszolónak, aki 30 éve napi 2 dobozzal dohányzik, üzenem, hogy nem vagyunk egyformák. Halnak meg 20 éves személyek is magas vérnyomás vagy egyéb rák betegségek miatt, nem biztos, hogy a cigaretta a fő ok, de van rá esély. Ezt nem anti-dohányzásként írom, de azért ne essünk át a " semmi baj nem eshet " oldalra.


Kérdező- 1 éves dohányzás manapság már szinte minden 2./3. tinit érint. Mit lehetne erre mondani, manapság egyre korábban próbál ki a fiatalság mindent, a lényeg inkább az, hogy meddig tart az adott szokás. Ha függőséggé alakul a dolog, akkor teljesen mindegy, hogy most aránylag egészséges vagy, mert idővel megtapasztalhatod a kevésbé kellemes következményeket. Sokan alkalmi dohányosok ( avagy " kocadohányosok " ), őket nem érinti akkora veszély, mint a láncdohányosokat.


Sorolhatnánk tovább a lehetséges veszélyeket és arányokat, de felesleges. Végső soron csak rajtad áll, hogy a továbbiakban hogyan döntesz. Fiatalon mindenkinek úgy tűnik, hogy őt nem érheti baj, de kérdés, hogy mennyire is van szüksége valakinek arra a néhány szál cigire, megéri-e bevállalni érte az esetleges következményeket.

2013. febr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!