Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Valaki adna tippet, hogy...

Valaki adna tippet, hogy bírjam tovább dohányzás nélkül? 7 éve cigizek és 21 vagyok, de már le akarom tenni.11 órája nem gyújtottam rá, de feszült vagyok.

Figyelt kérdés
2013. máj. 16. 10:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%
kokain heroin
2013. máj. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Komolyan. :)
2013. máj. 16. 10:31
 3/16 anonim ***** válasza:

1. Igyál egy nagy pohár vizet!

2. Végezz szabályos, mély légzőgyakorlatokat!

3. Öltözz fel, menj le az utcára, keress olyan látnivalókat, elfoglaltságot, amivel a gondolataidat tudod másfelé terelni!

4. Vegyél ropit, azt tudod úgy "kezelni", mintha cigi lenne, csak ha lehet, ne evésre használd, hanem mint a cigit fogd a kezedbe, szádba, stb. stb.

2013. máj. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Kizárólag szilárd elhatározással fog menni, mint az alkeszoknál. Egyszerűen nem kérsz a boltban cigit, nem annyira nehéz. Egyszerű önuralom kérdése az egész, nem kell semmiféle pótcselekvés.
2013. máj. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
nekem Allan Carr könyve sokat segített a megfelelõ gondolatvilághoz, ezen kívül csak az idõ és a testmozgás. ropi nasi, csak önáltatás nyugodtabb nem leszrl töle csak dagibb...
2013. máj. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hát... Én értem, hogy mire gondolsz, a legjobb, ha eltereled valamivel a figyelmed, pl. számítógép. Ki kell bírni egy pár napot, az adhat önbizalmat. Aztán igazából a fizikai elvonási tünetek elmúlnak, azok csak addig tartanak, amíg a nikotin kiürül a szervezetből. Persze a sóvárgás megmarad, de az már tényleg csak elhatározás kérdése. Gondolj arra, hogy csak kb. 2-4 hetet kell kibirnod, az abszolut nem sok.
2013. máj. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!

A plusz kilók akkor is előjönnek, ha nem nasizik!


Én nem egyik napról a másikra tettem le, hanem fokozatosan, éppen azért, hogy ne legyenek megvonásik tüneteim, ezért nem is "kellett" pótcselekvésként sem ropi semmi sem, mert amikor úgy éreztem, mégiscsak rágyújtottam. Ettől függetlenül olyan szépen megkaptam a szervezetemtől a plusz kilókat, mint az, aki rá-ropizik.


Nem attól jönnek a plusz kilók, hanem attól, hogy a szervezetnek plusz energiái szabadulnak fel, és hirtelen nem tud vele mit kezdeni!


Inkább nasizzon, inkább ropizzon, mint ismét rágyújtson!

2013. máj. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Egyébként a 11 órahossza, az már igenis teljesítmény!

Ha ennyit kibírtál, ettől kezdve már csak jobb lesz!


Menj, foglald el magad = az agyad valami mással, szívj friss levegőt, menj futni, úszni, vagy csak sétálni, gyalogolni, akármit. Ne ülj otthon a 4 fal között, ne rágódj azon, hogy ...


Ha változtatni akarsz az életeden, változtatnod kell a szokásaidon!

2013. máj. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam leszokni (többszöri nekifutás után), hogy a végére teljesen tele volt a t...öm a cigivel. Ette a pénzt, az első száltól szédültem (5 év után is, de ha meg nem gyujtottam rá akkor minden bajom volt) nehezen kaptam levegőt, esténként felriadtam h. "mély levegő, miért nem lélegzek?"...

Volt egy fél doboz cigim, összetapostam, és soha többé nem nyúltam hozzá.

Az nem igaz h. erős jellemednek kell lenni (vagy minek) simán eleged van, és abbahagyod. Működik, csak eleinte nehéz. Én egy hónap múlva már buliban se akartam rágyújtani

2013. máj. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Egyetértek 9-essel!

Én is azt hajtogattam magamnak: én döntöttem úgy, hogy leszokok. Én döntöttem úgy, hogy abbahagyom!

Bármikor megváltoztathatNÁM a döntésemet, de nem teszem, mert elhatároztam, hogy elég volt, abbahagyom! Mert elegem volt belőle!

2013. máj. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!