Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Beszéljetek le arról hogy...

Beszéljetek le arról hogy cigizzek! Extrém fiatal vagyok még hozzá, de már vagy 3-szor indultam el hogy szívjak. (? )

Figyelt kérdés
Az ilyesmi, hogy rákom lesz tőle, nem tud meghatni, mármint persze rossz dolog, de valamiért nem rettent el.
2013. jún. 9. 17:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Akkor szívjad, és majd ha 10 év múlva tüdőrákos leszel, akkor majd átgondolod a dolgot, hogy miért is nem kellett volna, és hogy mit és hol rontottál el! Szívjad!
2013. jún. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért? Ha magadtól nem fogod fel, akkor más miért tudna hatni rád? Egyéb iránt is ki a francot érdekel? Nem ismerlek, semmi közöm hozzád, tőlem azt csinálsz amit te akarsz, nekem kvára mind egy.
2013. jún. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

1., nem divat már (csak a hajléktalanok dohányoznak)

2., ki akar csókolózni egy bűzös szájú emberrel?

3., nézz meg egy idősebb dohányzó embert: el van mélyülve a hangja, mivel tönkrementek a hangszálai, undorító slejmesen köhög, a lehelete olyan, mint egy rothadás, a fogai, az ujjai sárgák. A bőre pergamenszerű és szürke.

4., olvasd el azt a könyvet, aminek az a címe, hogy MIÉRT NE DOHÁNYOZZ? - abban egy orvos bemutatja képekkel a gégemetszéseket, amikor valaki még elég fiatal, de lyuk lesz a torkán.

5., impotencia fő kiváltója az érszűkület miatt

6., magas vérnyomással, elhízással nagyon szép halál ok

7., nem lehet mellette fogamzásgátló tablettát szedni (ha nő vagy)

8., károsodik a magzat (mert amiből keletkezne az már eleve egy nem tiszta test)

9., és nem mehetsz be egy kultúr helyre sem.

10., drága (számold ki: annyi pénzből már lakást is vehetnél)

11., függőséget okoz és az meg nagy kínokat és szenvedést

12., ha lesz mégis egy gyönyörű kisgyereked, akkor majd ő is dohányozni fog, hogy leutánozhasson

13., más gyerekek is le fognak utánozni, mert annyira picik még, hogy azt hiszik, hogy ez menő, stb.

2013. jún. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

Ha a rák lehetősége nem ijeszt meg, akkor nem tudom, hogy ezek az érvek hatnak-e, de próba-szerencse :)


1. Ha egy évig naponta 10 szállal szívsz, akkor egy kiló kátrány rakódik le a tüdődben (ez nem tűnik olyan soknak, de gondolj csak bele, hogy egy átlag ember tüdejének a vitálkapacitása négy liter; 1 liter = kb. 1 kg)


2. A cigiből belélegzett füst akár nyolcvan-kilencven fokos is lehet, ami szintén károsítja a tüdődet és számos más szervedet is.


3. Rengeteg emberrel fordul elő, hogy a cigizés miatt (erre van valami helyes kis orvosi név is :D) valami baja lesz az ereinek, és ez amputációhoz, tolószékhez vezethet.


4. Rettenetes szaga van annak, aki cigizik!!!


5. Sárguló fogak, haj ritkulása stb.


6. Ha egy cigit egyharmadig-félig szívsz el, akkor egy másfél literes műanyag palack majdnem teljesen megtelik a füsttel.


7. Az első alkalommal elkezd majd könnyezni a szemed, köhögsz, fulladsz... egyszóval a szervezeted megpróbálja kilökni magából a mérget, amit megpróbálsz belepumpálni. Nem gondolod, hogy igaza lehet???


8. Az emberek előbb-vagy utóbb mindenképpen meghalnak, de szerintem ezt érdemes minél későbbre halasztani... persze ez csak magánvélemény.


Légy szíves ne rontsd el ilyen hamar az életedet!!!

2013. jún. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Elég baj az hogy lebeszélni kelljen, miért tenném? Ha magadtól nem ismered el hogy hülye vagy, azért nekem kéne győzködni téged

Apám ugyanilyen mint te gyerek fejjel, 16 éves kora óta szívja, most 44

Ráment egy panellakás ára már, naponta 1 dobozzal elszív

Őt sem rettenti el mert szarik bele hogy mikor hal meg, ennyit ér számára az élet és a családja

Olyan hülye kifogása van hogy nem iszik nem játékgépezik, akkor legalább cigizzen, de azt nem látja be hogy normális ember nem csinálja, vagy ha igen akkor telik rá, esetleg mértékkel elszív napjában 2-3 szálat

21/F

2013. jún. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%

akkor egy kis kontra:


1., nem divat már (csak a hajléktalanok dohányoznak)

-Sose volt az, max a kamaszok próbálták a kivagyiságukat bizonygatni vele. Mellesleg a hajléktalanoknak már jó ideje nincs pénze cigire, azt az undorító kartonpapír szivarkának csúfolt valamit szívják.

2., ki akar csókolózni egy bűzös szájú emberrel?

-Aki szintén dohányzik azt szerintem nem zavarja.

3., nézz meg egy idősebb dohányzó embert: el van mélyülve a hangja, mivel tönkrementek a hangszálai, undorító slejmesen köhög, a lehelete olyan, mint egy rothadás, a fogai, az ujjai sárgák. A bőre pergamenszerű és szürke.

-egy idős nem dohányzónak nem mélyül el a hangja? A töbi állítás nagyjából igaz.

4., olvasd el azt a könyvet, aminek az a címe, hogy MIÉRT NE DOHÁNYOZZ? - abban egy orvos bemutatja képekkel a gégemetszéseket, amikor valaki még elég fiatal, de lyuk lesz a torkán.

-Nem igazán hatnak meg az ilyenek.

5., impotencia fő kiváltója az érszűkület miatt

Hallottam nem egy dohányos apáról 2-3 gyerekkel.

6., magas vérnyomással, elhízással nagyon szép halál ok

Ehhez nem kell dohányozni, elég az egészségtelen táplálkozás.

7., nem lehet mellette fogamzásgátló tablettát szedni (ha nő vagy)

Ezt nem tudom honnan szeded...

8., károsodik a magzat (mert amiből keletkezne az már eleve egy nem tiszta test)

9., és nem mehetsz be egy kultúr helyre sem.

ööö miért is? Aki dohányos, annak a homlokára van írva és mikor megpróbál bemenni "egy kultúr helyre" nem engedik be?

10., drága (számold ki: annyi pénzből már lakást is vehetnél)

-Neked hány lakásod van?

11., függőséget okoz és az meg nagy kínokat és szenvedést

-Már ha le akar szokni az ember.

12., ha lesz mégis egy gyönyörű kisgyereked, akkor majd ő is dohányozni fog, hogy leutánozhasson

-Ismerek embereket akiknek nagy dohányosok a szülei, még se jutotta soha az eszükbe hogy dohányozzon.

13., más gyerekek is le fognak utánozni, mert annyira picik még, hogy azt hiszik, hogy ez menő, stb.

-Más gyerek nem igazán érdekel hogy mit csinál.

2013. jún. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%

Nem szeretnék képet küldeni a műtétem egyes részeiről, amikor kivették a fél tüdőm, mert rákos volt.

Voltam kemón és sugáron előtte, de menthetetlen volt. Nem javult, hanem csak egyre terjeszkedett. A hajam kihullott gyorsan a kemó elkezdése után, és a kezem fájt napokig, amibe az infúziót adták. Két hét alatt nőtt valamit a hajam, csak gyorsan kihullott a másik kemó után. A hányáshoz, rosszullétekhez, étvágytalanságokhoz, kézfájdalomhoz már teljesen hozzászoktam. Nem zavart, hogy a szempillám és a szemöldököm nagyon hiányos volt a többi testszőrzettel együtt.. Volt olyan is, hogy nem maradt meg bennem semmi sem, így ideiglenesen az orvos adott néhány "táplálék" infúziót, ameddig kihánytam mindent + egy csomó hányáscsillapítót injekcióba.


A sugártól meg szépen megégett a fél mellkasom ami a mai napig látszik egy kicsit a varrat mellett.


Két éve dohányoztam, amikor észrevett a háziorvos valami nagyon furcsát (szerencsére akkor ritkán kellett mennem orvoshoz, így sajnos nem vették észre).

Elküldött érvételre meg röntgenre. Onnan pár napon belül irány az onkológia... A doktor bizakodóan megnézte a leletem, majd azt mondta, hogy ezt bizony kezelni kell, mert komoly gondok lesznek így, akár átétes is lehet. Egy hét múltán kezdtük a kemoterápiát az osztályon a szakrendelőből ismert orvossal. Egy nagy 500ml-es NaCl oldatba csak egy kis jelentéktelen mennyiségű injekció volt.

Emlékszem rá pontosan. Kombinált terápia volt. :)



De a végére annyit szenvedtem már, és annyit romlott az állapotom, hogy ki kellett venni a bal tüdőmet.



15 évesen kezdtem el dohányozni, de abba is hagytam a röntgen után! Egy rákos betegségtől nem ijedsz meg? :)


17F

2013. jún. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2013. jún. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%

Az itt olvasott érvek 95%-a baromság.


"1. Ha egy évig naponta 10 szállal szívsz, akkor egy kiló kátrány rakódik le a tüdődben (ez nem tűnik olyan soknak, de gondolj csak bele, hogy egy átlag ember tüdejének a vitálkapacitása négy liter; 1 liter = kb. 1 kg) "


- És 4 év <-> 4 kiló és nulla a tüdőkapacítás?



"2. A cigiből belélegzett füst akár nyolcvan-kilencven fokos is lehet, ami szintén károsítja a tüdődet és számos más szervedet is. "


- Akkor égetné a szádat is nem?



"3. Rengeteg emberrel fordul elő, hogy a cigizés miatt (erre van valami helyes kis orvosi név is :D) valami baja lesz az ereinek, és ez amputációhoz, tolószékhez vezethet. "


- Cukorbetegségnek hívják.



"6. Ha egy cigit egyharmadig-félig szívsz el, akkor egy másfél literes műanyag palack majdnem teljesen megtelik a füsttel. "


- És?



A teljesség igénye nélkül.... bár nem bizonyított a dohányzás és a rák kapcsolata. Sosem dohányoztam mégis rákbeteg vagyok... Akkor, hogy is van ez?

2013. jún. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%

Azt senki nem mondta hogy csak a dohányzástól lehetsz rákos.

És igen, egy év alatt tényleg egy kiló rakódik le a tüdődben, de ez nrm jelenti azt, hogy négy év alatt négy.

A cukorbetegséged neve meg az, hogy érszűkület.

azt írod soha nem dohányoztál de nem forró a cigifüst??

2013. jún. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!