Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért dohányzol?

Miért dohányzol?

Figyelt kérdés
A kérdésem a dohányzókhoz szól. Miért dohányzol? Káros a szervezetre. A cigi büdös. Te is, és a családod is megbetegedhet. Állítólag nem is "finom". Akkor miért?

2013. júl. 2. 18:08
 1/9 Tomi90 ***** válasza:
100%
Megnyugtat, ellazít, baromi jó érzés. Aki nem dohányzik el se tudja képzelni milyen jó. De teszek egy kísérletet. Gondoljátok el milyen érzés amikor nagyon kell pisilnek, és eljuttok a wc-be és megkönnyebbültök. Ugyanezt érzi aki rágyújt. Másokat nem károsítok vele.
2013. júl. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
én nem vagyok láncdohányos, csak társasági :) egyszerűen ha a barátokkal szórakozunk, jól esik, illetve ha alkoholt fogyasztok. de ha itthon vagyok 1 hétig, nem gyújtok rá, SŐT eszembe se jut!!!!!! nem kívánom egyszerűen. minden csak megszokás kérdése!
2013. júl. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
ja Tomi, tökre jól leírtad :D tényleg ilyen érzés ;)
2013. júl. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tomi, és mindenki más!!!

Ha dohányzol, jobban károsítod a melletted lévőt mint magad! Ha nem hiszed kérdezz meg egy orvost. Egyébként nagyon drága. De ha titeket ez tesz boldoggá...

AZÉRT KÖSZI A VÁLASZOKAT!

2013. júl. 2. 18:26
 5/9 Tomi90 ***** válasza:
100%
Azért írtam, hogy nem károsítok másokat, mert családi körben sosem gyújtok rá. Mélyen elítélem azokat akik gyerekeket és/vagy családjukat rákényszerítik a füstjük beszívására. Haverok nagy része dohányzik, akik meg nem azok nem jönnek ki velünk rágyújtani. A legjobb beszélgetésekből persze kimaradnak ;)
2013. júl. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
67%
ott a pont!
2013. júl. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak ritkán gyújtok rá (már 3 éve), mert jó érzés, ellazít és van egy feelingje. Ilyenkor körülöttem is dohányoznak, szóval az ő egészségüket nem nagyon károsítom. És hogy miért nem szoktam még rá? Egyrészt tartok az egészségügyi kockázatoktól, amit a dohányzás okoz, más részt túl sóher vagyok ahhoz hogy naponta 1000 Forintot elköltsek rá, harmadrészt akkor már nem lenne meg a “varázsa“, csak egy mindennapos rutin cselekvés lenni.

Mondjuk én abban a szerencsés helyzetben vagyok hogy nem köhögök és nem is nagyon szédülök tőle. Ja és évente kb 6-7 szálat szívok el, szerintem ennyi még egyáltalán nem károsítja a tüdőm.

2013. júl. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert kellemes, jó érzés. Megnyugtató néha elszívni egy szálat. És egész más az érzés kedvéért elszívni naponta 4-5 szálat mint ha fél óránként rág yújtanál mert már annyira rászoktál. Abban már semmi élvezet nincs csak a dohányzás rabja az illető és csak úgy dobálja ki a pénzt a cigire. A cigarettánál pedig azt hogy "finom" ne úgy értsd hogy olyan mint egy sonka, csoki vagy sütemény például hanem a dohánynak van egy kellemes aromája.
2013. júl. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
mert kellemes és jó érzés, és nekem személy szerint megéri, hogy ettől patkoljak el
2014. dec. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!