Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Törvényes az, ha mellettem...

Törvényes az, ha mellettem cigizik valaki a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Én nem dohányzom, és sajnos olyan munkahelyem van, ahol el kell viselnem a cigiző kollégákat, mellettem szívják és nem tudok menni semerre mert olyan kicsi a helyiség.

Nagyon zavar, már többször szóltam nekik, de semmi reakció.

Miért kell mérgezni a másik embert?

Törvényes ez???


2008. jún. 29. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hol dolgozol te? Munkahelyen úgy tudom tilos, kivéve az erre kijelölt helyeken.
2008. jún. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egy nagyon pici, talán 30nm-es ékszerüzletben vagyok eladó, még a főnököm is dohányzik és leszarja, hogy én is szívom. Lehet, hogy otthagyom őket, mert ezt már nem bírom. Egyszerűen olyan dühös vagyok és tehetetlen!

Ezért megbüntethetnék őket?

2008. jún. 29. 18:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

pontosan. minden munkahelyen hivatalos helyen tilos a dohányzás csak a kijelölt helyen, de kijelölt helynek lennie kell azt hiszem ha benti helyiség jól szellözöttnek kell lennie de legtöbbször egy udvari külön rész.

max egy bárban, kocsmában lehet a pihenöhely mondjuk a púlt másik felén de gondolom ha ott dolgoznál akkor nem zavarna az eggyel több füstölö. de emúgy tilos. ha nincs kijelölt hely akkor igenis döngessétek a fönöknél az ajtót hogy legyen ahol a cigizö ki tud menni de nem dohányzot nem zavarja.

2008. jún. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
meg, ha nincs kint a tilos a dohányzás és kijelölt hely.. és ez egy vevönek sem jó. én dohányzok de egyböl megérezném ha vevöként bemegyek, gusztustalannak tartom. söt kollégátol sem türném el. kint lehet mindenkinek.
2008. jún. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nagyon kicsi a helyiség és csak egy ajtó van, a bejárati, ahol a vevők bejönnek. Ablak sehol sincs.

Elég sok vevő megérzi és szól is, a kollégák meg azt mondják, hogy áááá, itt senki se dohányzik...

Szerintem meg hülyének nem kell nézni senkit, de előbb-utóbb úgyis feljelentik őket.

Annyira utálom, hogy minden este hajat kell mosnom miattuk, tiszta, frissen mosott ruhában megyek be reggel, és büdösen jövök ki este. Undorodom magamtól és ha esetleg munka után bemegyünk valahová a barátnőmmel egy üdítőre, akkor szégyellem magam.

Biztos azt hiszik, hogy milyen igénytelen vagyok, meg minden.

Legszívesebben kiírnék magamra egy táblát, hogy nem dohányzom, csak ilyen "rendes" kollégáim vannak.

Szét tudnék robbanni!!!

Azért köszi a válaszokat!

2008. jún. 29. 18:39
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez tényleg nem törvényes. A kolegáid miért nem tudják azt megtenni, hogy kilépnek az ajtón a cigivel? Basszus, én is dohányzom, de ez engem is baromira idegesíene! Arra kéne járni valami ellenőrző embernek. Amúgy meg simán feljelentheted őket, akár névtelenül is.
2008. jún. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan jelentsd fel őket, névtelenül is meg lehet tenni, megérdemlik.
2008. jún. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
sztem lépj ki a munkahelyről,próbálj másikat keresni mihamarabb! Én is dolgoztam egyszer egy irodában ahol rajtam kivül szinte mindenki dohányzott,én is hisztiztem meg minden,de semmi hatás.aztán 1 hónap múlva kirúgtak.nagy megkönnyebbülés volt! :) érted.és még nekik állt feljebb h én milyen kiállhatatlan vagyok...brr! a hülyék... de legalább megszabadultam tőlük.szöval szólj vmi munkaügyi szervnek,jelentsd be,aztán ha nem változik,válts munkahelyet! mást nem tudsz tenni.
2008. jún. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%

Az egyik megoldás tényleg az ha kihívod (névtelenül) az ÁNTSZ-t, de ahogy korábban mások is mondták, nem valószínű hogy fog valami válaszolni. A bagósok önző dögök, sajnos. Egy új munkahely keresésése lenne talán a legjobb megoldás, remélem sikerül találnod egy új, jó légkörő munkahelyet!

Pár évvel ezelőtt én is hasonló cipőben jártam, amikor kirúgtak, kimondottan örültem, hogy nem kell szívnom a füstöt.

2008. jún. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyen helyre egyáltalán járnak vevők??? Gyanús ez nekem...
2008. aug. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!