Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tudnék leszokni?

PetraDani kérdése:

Hogyan tudnék leszokni?

Figyelt kérdés
Három éve dohányzom.18 éves vagyok. Rendszeresen, sűrűn, napi 1 dobozt elszívok. Le szeretnék szokni, de sehogy se tudom rávenni magam.

2013. aug. 17. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Minden egyes alkalommal amikor rágyujtasz,jusson eszedbe,hogy egy óriási szánalomkupac vagy, aki gyengébb egy szokásnál is.
2013. aug. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tomi90 ***** válasza:
100%
o23r: Neked nincs semmi káros szokásod, amiről nem tudsz leszokni? Kávé? Csoki? Alkohol? Gyors kaják? Elárulom, mind káros. A kávé és az alkohol magas vérnyomást és szívbetegséget okoz. A csoki cukorbetegségeket, a gyors kaják pedig az adalékanyagok miatt bél- és/vagy gyomorrákot.
2013. aug. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%

Látom le lettem pontozva. :D

A dohányzás akkor is egy szokás,és aki nem tud leszokni róla,az igenis gyengébb tőle Pont.


Nincs káros szokásom,akármennyire hihetetlen.

"Kávé? Csoki? Alkohol? Gyors kaják?"

A kávén kivül egyiket sem fogyasztom,undorodom tőlük.Fújj.

Néha meginni egy kávét pedig nem egészségtelen.

2013. aug. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Gondolom csak zöldséget zabálsz gyümölccsel.

És a kérdésemre értelmes választ nem kaptam.

2013. aug. 17. 21:45
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

Gyümölcsöt csak ritkán.

Inkább húst,tojást,zöldséget,túrót eszek elkéspesztően sokat.

Nehogymár azt mondjátok,hogy táplálkozás terén ti vagytok a követendő példa.

2013. aug. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Miért pontozzátok le? Egyrészt jókat ír, másrészt segítséget vártál, hogy leszokj. Ő pedig ösztönöz. Jobban éreznéd magad, ha megnyugtatnánk, hogy nem kell leszoknod, nagyon jó vagy így is, illetve azzal biztatnánk, hogy más meg túlsúlyos, ezért ne is szokj le?
2013. aug. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

Köszönöm 6-os! :)

Nem gond,ezzel is bizonyitják,hogy igazam van.

Még egy hozzászólástól is gyengébbek!

Nah,kérem a piros kezeket! :D

2013. aug. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Én nem szoktam még le teljesen, mert néha nagyon jól esne elszívni egy szálat..és meg is teszem..( ha megkínálnak :D..szánalom egyébként ez is!! :D) na de nem veszek , mert tudom h akkor úgyis oda van! Próbáld meg , h nem szívod pár napig..és ülj le egy dohányos mellé! Érezni fogd rajta a bűzt, a bőrén a ruháján, mindenén..én undorodni fogsz tőle..(Legalábbis nálam ez segített nagyon sokat) Folyton az járt a fejemben, hogy jobb vagyok attól, hogy büdös cig szag áradjon belőlem egésznap! Nekem a hiúság segített...nem az h egészségügyileg milyen káros..pedig az fontosabb lenne..!
2013. aug. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 thirtyseven válasza:

Minden ember részben jó és részben rossz. Az emberi faj a jónak és a rossznak a keveréke.


Ha teljességgel ura szeretnél lenni az életednek a tudatosságod fejlesztésére van szükség.


Elérhető olyan tudatszint, ahol mentesülsz az emberi gyengeségek alól, mentes leszel rossz szokásoktól és ellen tudsz állni a kísértésnek.


A Transzcendentális Meditáció gyakorlása ennek a fejlődési folyamatnak egyszerű, természetes és erőfeszítés mentes eszköze.

2013. aug. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi a hobbid? Számítógép? Mozi? Számold ki, mennyit költesz éves szinten cigire, és nézd meg, ebből mit vehettél volna (például új videókártya, akármi).

Azután fogj egy ezrest, tekerd össze, és égesd el. Ha cigarettázol ugyanez a végeredmény, a pénzed füstbe megy. És vésd az eszedbe, hogy ugyanolyan értelmetlen dohányozni, mint elégetni a pénzt. Ez lehet az első lépés a leszokás útján.

2013. aug. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!