Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Üdv! Kijárhat-e dohányozni?

Regina95 kérdése:

Üdv! Kijárhat-e dohányozni?

Figyelt kérdés
Igazából az érdekelne ..ha betöltöttem a 18. élet évemet megtehetem-e azt , hogy az iskolai szünetben kimegyek az iskola kapuján s a megfelelő távot(5m) elhagyva rágyújtok ? És ha nem akkor a tanárok miért tehetik meg úgy , hogy akár az adoot órájáról is késik ?
2013. szept. 23. 12:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Megteheted, jogilag. De ha az iskoládban ezt nem nézik jó szemmel, akkor a tanárok basztathatnak érte.
2013. szept. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a házirendben az van, hogy a tanítás ideje alatt nem hagyhatod el az épületet, akkor nem teheted meg. Hiába vagy nagykorú, az iskola rendje rád is kötelező.
2013. szept. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Ha a tanár a bagó miatt késik az óráról az sztem jelentheted az iskolaigazgatónak/iskolaüzemeltetőnek, hogy milyen példa ez már?! Ha a suli házirendje megengedi, hogy kimehess, ha nem akkor kibírod vagy szerzel elektromos cigarettát, azt meg bárhol szívhatod, Pl.: Budiban aztán kész.

(Melóhelyemen 5 perces szünet csak WC-ig elmenni, dolgot végezni, visszajönni volt elég, ott is jó volt az E-cigi).

2013. szept. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
nálunk nem lehetett csak az érettségi utáni képzésre járóknak.
2013. szept. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
De regina nem kéne cigizned...
2013. szept. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes kérdés. Szerintem az iskolában hiába vagy 18, ők "megfoszthatnak" ettől a jogodtól, mivel nem vagy tanköteles, ezért ők szabályban rögzíthetik, hogy az iskolaidő alatt nincs dohányzás. Magyarul, az ő szemszögükből - ha nem tetszik, nem kell idejárni. Bár ez sulitól és hozzáállástól függ, de szerintem jogilag megtehetik hogy nem engedik, mint ahogy 1-1 munkahelyen is van, hogy tilos a dohányzás.
2013. szept. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jogilag megteheted. De ugye van a házirend. Nálunk pl. a suli 50 m-es körzetében tilos cigizni.
2013. szept. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
a hazirend ugy fogalmaz,hogy a 18 even aluliaknak tilos a dohanyzas ... iskolavaltas miatt 11.es vagyok nem pedig vegzos ..de oket viszont kiengedik .. egyebkent hiaba szoltunk a tanarok miatt megkaptuk ,hogy nekik kotetlen munkaidejuk van ...
2013. szept. 25. 09:29
 9/13 A kérdező kommentje:
masik pedig nem vihetek e-cigit sem mert elveszik ... mas iskolak honlapjan van hazirend kiteve es azon belul dohanyzasi szabalyzat ahol az iskolan kivul dohanyzo hely van kialakitva ..
2013. szept. 25. 09:33
 10/13 anonim ***** válasza:

Na ilyen esetben, ha a tanárok kényük kedvük szerint járkálnak be órára, vagy éppen b e se jönnek azt kinek, hova kell jelenteni? Nálunk is van egy ilyen, hogy fogja magát azt nem jön órára, de senki nem mer szólni se neki se az igazgatónak. Csak van a suli igazgatójának is főnöke, h egy tanár ne késsen a bagó miatt!

Amúgy szerintem kimehetsz, ha a suli szabályzata engedi.

2013. szept. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!