Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Saját testsúllyal való testépí...

Saját testsúllyal való testépítő edzést csinálok. A snüsszözés akadályozhat-e az izomfejlődésben? (max. Napi 3) 17/f

Figyelt kérdés
snüssz, snus, dohány, edzés, testépítés
2013. nov. 6. 00:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19%
Mi az a snüssz? Cigaretta? Nem akadályoz, csak hátráltat kissé. Gondolod a sitten a gyúrósok nem dohányoznak? Dehogynem.
2013. nov. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Ja má látom nem cigi, hanem vmi új dohányrágcsálós cucc. Nem tudsz te is cigizni, mint más rendes ember?
2013. nov. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

De minek toljátok napi 3x? :DDD

Egyáltalán nem ugyanarra való, mint a cigi. Jó, gondolom a nikotint lehet vele pótolni, de különben elvileg felpörget. (bár engem még nem sikerült megfognia, pedig már megszámlálhatatlan alkalommal csináltam)


Első/második válaszoló: Ez egyáltalán nem egy új dolog, csak itthon nem annyira elterjedt. Ráadásul nem "rágcsálós cucc". Alkoholba áztatott dohány.


Nem hinném, hogy lehet tőle bajod, mivel konkrétan nem sokat csinálsz vele, csak berakod az ínyed fölé 10 percre, közben köpdösöl, aztán meg kiköpöd úgy ahogy van.

2013. nov. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Akkor meg cigizzél rendesen.
2013. nov. 6. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

első/második kommentelő :

a snüssz bizonyítottan jócskán kevésbé káros mint a cigaretta, és sokkal kisebb esélye van a ráknak kialakulnia (nem egy megnyugtató érv de ez van)

a másik meg amiért cigaretta helyett snüsszözök, hogy én a cigit alkohol nélkül nem bírom elviselni :D úgy az ízét meg mindent

nagyon sokan keverik amúgy a snüsszt a "bagó"-val, amit rágni szoktak ugyebár, nálunk nem nagyon ismert dohánytermék :D

hogy minek rakok be napi 3-at? meg fogsz lepődni, de azért mert takarékosan használom :D a snüsszösök nagyrésze napi 7-8-at raknak be, vagy többet..

a snüssz nem pörget fel, épp ellenkezőleg, ellazulsz tőle, megnyugszol és a tetejében igen jó érzés :D

még annyi, hogy aki már gyakorlottabb, annak nem kell köpködni :D

2013. nov. 6. 16:47
 6/18 anonim ***** válasza:
55%
Se füstje, se lángja. Akkor meg minek? Ez is csak arra jó hogy mégis csinálj valamit. Ennyi erövel répát is rágcsálhatnál mint Tapsi Hapsi.
2013. nov. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
utolsó kommentelő : sokan, például Te is, miért nem gondolkodtok, mielőtt leírtok egy ilyen kommentet? 1000%-ig biztos vagyok benne, hogy sosem próbáltad még, de akkor miért írsz róla kritikát/véleményt, miközben fogalmad sincs a snüsszözésről? ne haragudj, de nagyon buta hozzászólás volt, hidd el, ha előtte kipróbáltad volna, le sem írtad volna ezt.
2013. nov. 6. 20:59
 8/18 anonim ***** válasza:
OFF: Ilyet hol lehet kapni, és mennyiért? Ki akarom próbálni, ahogy olvasgatom, jó nikotin-utánpótló, én meg amúgy is le akarok szokni... :)
2013. nov. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
OFF : örsön, a régi metró székház épülete melletti kis zöldségesnél :) ott belga snüsszt árulnak, sima illetve mentolos ízben, ("egy sima/mentolos snüsszt szeretnék kérni") 1200 Ft egy dobozka :) kifejezetten jó nikotin-pótló, egy átlag adag snüssz körülbelül 10 cigarettányi nikotint tartalmaz. egy dolog : jól jönne egy gyakorlottabb snüsszös ismerős, aki meg tudja tanítani a dolog csínját-bínját, mert sajnos nem olyan egyszerű a dolog, eleinte kezdőként nagyon sokat szoptam vele én is.
2013. nov. 6. 22:11
 10/18 A kérdező kommentje:

egy kis használati útmutató :

a snüsszözésnek két módja van, a "gyúrás" és a "szórás"

Gyúrás :

fogj egy zsebkendőt, és egy kis 4x4-es négyzetet tépj belőle (akkorát ami a zsepi sarkán szokott lenni), tépj le belőle egy vagy két réteget. a snüsszös doboz kupakjával kaparj ki egy kb kávéskanálnyi snüsszt, és pöcögtesd rá a zsepiszeletre, úgy hogy nagyjából középen legyen az egész. ezután fogd a négy sarkát, és gyúrd össze az egészet, hogy összetapadjon (a snüssz nedves, ezért a zsepi rá fog tapadni), bátran nyomkodd meg erősen, nem esik szét olyan könnyen, mint amire számítasz. ha kész, csippentős mozdulattal fogd meg a tetejét a gyúrásnak, másik kezeddel a felső ajkadat húzd ki, helyezd az ínyedre a snüsszt amilyen fentre csak tudod, majd engedd vissza az ajkadat. fontos, hogy miután beraktad, ne piszkáld, mert könnyen szétesik ott már.


Szórás :

kaparj egy kávéskanálnyi snüsszt a kupakkal, a kupakot (azzal a kezeddel, amilyen kezes vagy) középső- és hüvelykujjad között tartsd, másik kezeddel húzd ki az alsó(!) ajkadat, és helyezd a kupakot úgy a szád elé (akár be is lóghat picit), hogy a mutatóujjaddal kényelmesen be tudd pöcögtetni a snüsszt az alsó ínyedre. fontos , hogy még ezek előtt tépj le egy zsepiről két-3 téglalap alakú szeletet (kb 10 centi széles, 5 centi magas), amiket a beszórás után (miközben egyik kezeddel még mindig kihúzva tartod az ajkad) a zsepi szeletekkel lefixálod a snüsszt az alsó ínyeden, lenyomkodod mindenhol a mutatóujjal, amilyen mélyre csak lehet, úgy, hogy tartsa a snüsszt a helyén és ne jöjjön fel.


az első alkalmaknál a snüssz csípni fogja az ínyed, majd hozzászoksz. az se gond, ha az első hetekben elrontod a snüsszt (értem ezalatt, hogy szétesik, feljön, stb) mindenki így kezdi, teljesen természetes, gyakorlás kérdése a dolog :D viszont ez elég kellemetlen tud lenni, főleg ha a nyelvre megy. snüssz után ajánlom, hogy vízzel öblítsd ki a szád, használj naponta szájvizet, és snüssz után rágózz, ezzel csökkennek a szájrák esélyei (amik sokkal kisebbek, mint a cigaretta esetében)

a legtöbben a gyúrással kezdik a snüsszözést, ettől függetlenül a szórás sokkal praktikusabb, kényelmesebb és a hatás is nagyobb.

snüsszözés előtt érdemes egy napig hanyagolni a cigarettát, mert cigi után nem esik jól a snüssz. továbbá fontos, hogy amíg kezdő vagy, rosszkedv esetén ne snüsszözz (saját tapasztalat) mert berosszulhatsz tőle. ehhez kapcsolódik, hogy snüsszözni nyugodt körülmények között igazán jó, sőt, ellenkező esetben szerintem kifejezetten rossz. a legjobb, ha leülsz, van egy szabad fél órád nyugton, beraksz egy jó snüsszt és élvezed :) figyelj oda arra, hogy ha kezded úgyérezni hogy már nem jó, vagy rossz érzésed lesz, vedd ki, az a biztos :) igen, ügyes-bajos dolog ez az egész, de ezek amikre oda kell figyelni, addig tartanak amíg kezdő vagy :D pár hét/hónap nagyjából.

remélem, hasznodra válik ez a kis használati útmutató :)

2013. nov. 6. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!