Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Cukorbetegség + dohányzás...

Ppps kérdése:

Cukorbetegség + dohányzás tünetei?

Figyelt kérdés

Valakinek van olyan ismerőse aki cukorbeteg és dohányzik?

Ha van akkor vannak valamilyen komolyabb tünetei pl szeme romlik, ilyenek? és hány éve dohányzik?



2013. nov. 25. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A cukorbetegség lényege mindenkinél egyforma, de a megnyilvánulások az adott szervezettől függenek. Mindenkinek "más a hálója" úgyhogy ahol a leggyengébb, ott szakad el. Valakinél a szemével kezdődik, valakinél a lábújj, vese, elbutulás, stb. A sorrend nem egyforma.
2013. nov. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A kettő eléggé független egymástól. Tök mindegy, hogy egy cukorbeteg dohányzik-e, nem a dohányzás okoz autoimmun betegséget, sem pedig inzulinrezisztenciát.
2013. nov. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A kínaiak 3 különböző típusú cukorbetegséget különítenek el, alsó középső és felső a 3 típus. Ez alapján jönnek a kísérő tünetek, károsodások.


Ha már itt tartunk, de egyébként vagy a hasnyálmirigy betegsége, vagy inzulinrezisztenciával járó hormonális betegség, és alapvetően a táplálkozással függ össze. Tehát ha gyógyítható, akkor a táplálkozás rendbehozásával gyógyítható. Ha kezelhető, akkor a táplálkozáson múlik, hogy mennyire tartható szinten.

2013. nov. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, de én most konkrét tapasztalatokra vagyok kíváncsi
2013. nov. 25. 18:48
 5/11 anonim válasza:
Cukros vagyok 14 éve.Inzulinos és dohányzok kb 14 éve :S Dohányzás rettentő káros egy egészséges embernek is nemhogy 1 cukrosnak!!Az én szemem igen romlott és még sok egyéb betegségem is van már!Ezek a cukorbetegség miatt alakultak ki nem a cigi miatt.De a cigi is ront nagyon sokat egy cukros állapotán!!!!!
2013. nov. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
és milyen betegségeid vannak ha szabad megkérdeznem?
2013. dec. 1. 00:09
 7/11 anonim válasza:
Szóval: -inzulinozom magam napi 5x,vérnyomásos vagyok,pajzsmirigyes,szemfenéki szövődményem van,rekeszizom sérvem van,és kb 1 hete derült ki hogy veseszövődményem is kezd kialakulni.Levemir,novorapid,letrox,nebivolol,ranitidyn,frontin gyógyszereket szedek.Hypoglikémiám és hyperglikémiám is majdnem napi szinten van.
2013. dec. 1. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
hát ez még nem a világ vége lehetne rosszabb is!!
2013. dec. 1. 21:53
 9/11 anonim ***** válasza:

Ehhez egy ironikus vigyor szmájlit még írtam volna.


'ez még nem a világ vége, lehetne rosszabb is' -> igen, a halál. De az meg nem is feltétlenül olyan rossz.

2013. dec. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szerintem te nem vagy normális...

ha ez neked nem a viágvége, akkor szerintem az illető nagyon szívesen cserélne veled... Pláne, ha még egészségges is vagy...............

2013. dec. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!