Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szokták mondani, "ha nem...

Katy123789 kérdése:

Szokták mondani, "ha nem tüdőzöd le, szájrákot kapsz". De ha letüdőzöd, akkor is átmegy a szádon. Most akkor most mi van?

Figyelt kérdés
Sziasztok :) A a kérdés lenne, hogy sokan mondják, hogyha nem tüdőzi le az ember, akkor szájrákot kap.. Ha viszont letüdőzi, akkor meg tüdőrákot.. Azt nem értem, hogyha az ember letüdőzi, akkor is átjut a szájában a egész cucc, és csak utána jut el a tüdőig. Viszont ha nem tüdőzi le, akkor a tüdőig nem jut el, csak a szájüregig.. De akkor miért mondják azt, hogy "ha nem tüdőzöd le..." Mivel ha letüdőzöm, akkor nem kapok szájrákot, vagy mi..? o.O Ne essék félreértés, nem vagyok dohányzós, nagyon ritkán cigizem. A válaszokat előre is köszönöm! :) 16/L

2013. dec. 8. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha szivod akkor lehet szajrakod, gegerakod, tudorakod. Minden szivassal megy tudobe különben megfulladnal, olyat meg nem hallottam, hogy legyomrozzak(szivsz és nyelsz rá)
2013. dec. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Tökmindegy, a dohányzástól 100féle rákod lesz. És itt nem garnélarákra meg ilyesmikre gondolok
2013. dec. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezeket értem.. De ha beszívom és kifújom azonnal, akkor hogy lenne tüdőrákom, amikor nem jut el a tüdőig?:o Vagy hogyan van az, hogy letüdőzöm, de csak tüdőrákot kapok, szájrákot nem.. Hát elvégre a szádon át jutott a szervezetbe, nem de...?
2013. dec. 8. 15:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Aki nem tüdőzi le annál gégerák alakulhat ki.
2013. dec. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdező nemrp értés. Amikor beszivod az valahová lemegy, egy gegefedo osztja ketté nyelocsovet és a legcsovet. Legvetelnel legcso szabad és tudobe kerül a levegő, amikor nyelsz lezarodik a legcso. Cigizesnel ugyanúgy levegöt szivsz be csak az füstös. Letudozes úgy létezik, hogy sokáig magadban tartod az anyagot vagy mélyebben veszel levegőt ami tény, hogy karosabb. Káros anyagok lerakodnak mindenhol nem lehet ezt kikerülni. Antibotikumos torokpuffogtatok is ilyen elven működnek.
2013. dec. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de még mindig kicsit rejtély :)
2013. dec. 8. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!