Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek is "proli szokás"...

Szerintetek is "proli szokás" a cigizés?

Figyelt kérdés
Nekem mostanában úgy tűnik, az értelmiségiek között egyre többen letették az utóbbi időben a cigit, inkább az alsóbb osztálybelieknél maradt meg jobban.

2014. jan. 3. 22:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem igen. Én nagyrészt olyanokat ismerek akik dohányoznak, akik a szegényebb rétegekből kerülnek ki - és akik meg anyagilag bőven megengedhetnék maguknak - azok nem dohányoznak.
2014. jan. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Én ugyan ezt látom mint az első hozzászóló.
2014. jan. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem van minden társadalmi osztályból ismerősöm, a jómódúak, és a diplomások között max 10-20%-a ha cigizik mostanában, a szakmunkások, illetve a trógerebbek között majdnem az összes.
2014. jan. 3. 22:38
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Több felmérés is kimutatta, hogy nem függ a társadalmi csoporttól.

Mindenkinek más az ismeretségi köre, nekem pl. a diplomás ismerőseim több, mint fele cigizik, de ebből sem lehet (csakúgy, mint a te példádból) messzemenő következtetéseket levonni.

2014. jan. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 x) ***** válasza:
53%
Azért, mert akinek van pénze elég pénze, annak nincsenek olyan mértékű problémái, hogy rászokjon a cigire. Mert lássuk be, a dohányosok nagy része a problémákkal járó rosszkedv és idegesség miatt szokik rá. Lehet ellenkezni, de ez igen is így van, a több pénzzel és könnyebb helyzettel több boldogság és kevesebb probléma jár.
2014. jan. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Első vagyok. Nekem olyan a munkám, hogy a társadalmi osztályok mindkét részével (az alsó és a felsővel) is találkozom, nagyon nagy az ismeretségi köröm mindkét körből. Én azt látom, hogy a jól élő csoport kb. 5%, de max. 10%-a dohányzik, míg a "munkásemberek", kisemberek szinte 80-90%-ban dohányoznak.
2014. jan. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Hát, ezt azért nem lehet mondani, mert híresebb írók is cigiztek akik zsenik voltak, bár van igazság a kijelentésedben!
2014. jan. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%
A híresebb írók az én olvasatomban nem tartoznak a "felsőbb" rétegbe :)
2014. jan. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%
Nem valószínű mivel már 1000forint egy doboz cigi a prolik egyre kevésbé engedhetik meg maguknak.
2014. jan. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%
pont azért proliság, mert keveset keresnek és a kevés pénzüket ilyen hülyeségre költik, plusz tekerik, ami még undorítóbb
2014. jan. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!