Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Jogosan kapta fel a vizet a...

Jogosan kapta fel a vizet a párom? Részletek lent

Figyelt kérdés
Elhatároztam, hogy leszokok a cigiről és mondtam a vőlegényemnek, hogy jó lenne ha ő is leszokna, erre azt mondta, hogy én őt ne akarjam megváltoztatni és jól összevesztünk.

2014. jan. 4. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem igaza van az ő élete ha ő a cigi miatt akar felpatkolni akkor szíve joga!
2014. jan. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
ha egy ilyenen felkapta a vizet, akkor olyanon is veszekedett volna hogy miért bablevest csináltál, miközben ő borsó levest szeretett volna enni.
2014. jan. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Utolsó! Fogadjunk ,te soha nem voltál dohányos.....

Össze sem lehet hasonlítani a leveses dolgot a bagóval való leszokás "kényszerítésével"...



Kedves kérdező!

Azt már most el is felejtheted, hogy célba érsz bármilyen módszerrel a bagóról való leszokás tekintetében, amíg a vőlegényed ezt saját maga nem akarja...

Kérdheted, követelheted, választás elé állíthatod, fenyegetheted, elmondhatod az észérveket...teljesen mindegy. Semmi nem fog rá hatni. Csak az, amikor Ő maga akar megszabadulni a szenvedélyétől... Ha te bármilyen módon nyomást gyakorolsz rá, ő ezt mindig támadásnak fogja vélni...hagyj fel ezzel! Te szokj le..jól teszed. De őt hagyd békén. Amikor majd akar...úgyis le fog szokni. De az is lehet, hogy ez az idő soha nem fog eljönni....

2014. jan. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Szerintem fordított esetben te is vitatkoztál volna, nehéz leszokni a cigiről és nagy a valószínűsége h a leszokott vissza is esik. Amúgy egy leszoko sokszor agresszív.
2014. jan. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 GroteX válasza:

Nálunk is ez a felállás, amikor összejöttünk, mindketten dohányoztunk. A menyasszonyom letette 3 éve a cigit, én meg nem. Azóta folyamatos a nyomásgyakorlás, bár hál'istennek egyre inkább csak felvetés szintjén. A válaszom folyamatosan ugyanaz. Ez most hogy merült fel ? :)


Én úgy vélem, hogy mikor megismerkedtünk, mindketten ezzel a szenvedéllyel éltünk. Így választottuk egymást. Hogy Ő abbahagyta, annak örülök. Nálam ez nem érett meg ilyen formában. Az én dolgom.


Mivel hiszem, hogy mindenki a saját dolgaiért felel, egyáltalán nem tartom jó ötletnek, hogy a másik megváltoztatásával kellene töltenie bárkinek is az időt. Azt elfogadom, ha esetleg Ő annyit változott, hogy már nem vagyok megfelelő partner számára, de azt semmiképp, hogy nekem kellene igazodnom, változnom, pusztán mert neki most így tetszik..


Tehát a lényeg, szerintem teljesen jogos volt az ellenállása, te is ellenkeznél, ha azt követelné tőled, hogy szokj vissza. Szerintem tanuld meg így szeretni, a változásod ellenére is, vagy hagyd el, ha ez a kérdés ennél fontosabb. De semmi esetre se hergeld se őt, se magadat ilyesmivel. :)

2014. jan. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jól látszik a válaszokból, hogy mennyire mocsokul önzőek a dohányosok!

Igenis, hogy az ember hozzon néha áldozatokat a szerelméért, a jegyesséért, a házastársáért. Nem arról van szó, hogy mindennem változzon meg, de ne legyen már annyira önző, hogy semennyit sem változik!

2014. jan. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Azt hiszik az emberek hogy a dohányzásról egyik napról a másikra le lehet szokni ráadásul úgy hogy rákényszerítenek sokszor zsarolnak. Ez nem megoldás, mert ezt a magatartást a kényszerítő sem venné jó néven, szóval szerintem nem erőltetni kell hagyni kell hogy magától lépjen a dohányos. Én magam is dohányzom. A barátnőm állandóan arról beszél hogy szokjak le és mindig vita a vége mert el kezd zsarolni. Néhány hónappal ez előtt abbahagyta a kényszerítés még csak nem is emlegette a cigizést, ezért megnyugodtam nem éreztem a nyomást. Néhány nappal rá miután már megnyugodtam elkezdtem csökkenteni az elszívott mennyiséget (napi 30-40 szál).2 hét alatt sikerült ezt a tekintélyes mennyiséget lecsökkenteni 1-2 szálra néha 0 ra.Ez után jött a probléma mert megint felhozódott a dohányzás és közöltem vele hogy már tized mennyiséget szívok 2 hét után, erre nem azt mondta hogy így tovább hanem az azonnali leszokás jött fel ismét és persze a vita.Ennek ellenére is, kb 2 hónapja tartom ezt a mennyiséget és ennek örülök, de ezt nem annak köszönhetem hogy kényszerítettek. Remélem történetemmel segítettem a probléma megoldásában
2014. jan. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg bunkóság volt, ha nem díjazta az erőfeszítéseidet.


Amúgy meg visszatérve az alapkérdéshez, ha valaki napi 1-2 dobozzal szív, az pl. alkoholfogyasztásra átkonvertálva már egy részeges embert jeletene. És akkor abban mindenki egyet ért, hogy csökkentenie kellene a piafogyasztását, még ha maga az illető nem is; na de akkor miért van az, hogy a cigi esetén annak ugranak neki, aki a párját akarja lebeszélni a bagózásról, és nem azt mondják neki, hogy valahogyan győzd meg, hogy szokjon le, hanem azt, hogy ne szóljon bele!

Remélem érthető volt, mégha egy kicsikét bonyolult körmondat volt!

2014. jan. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
segíteni kell a leszokásban az embereket mert egyedül nem igazán megy én is csak csökkenteni tudtam de már ez is szép. AZ igazi segítség szerintem ha megvárja míg elhatározza magát és akkor támogatja a párját minden erővel hogy sikerülj
2014. jan. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!