Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A leszokást jó úgy kezdeni...

A leszokást jó úgy kezdeni hogy napi 2-3 szálról csökkentem napi 1 szálra aztán 2 naponta 1 szálra?

Figyelt kérdés
2014. jan. 19. 15:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. jan. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ez személy függő. Van akinek az működik, hogy lassan csökkenti, van akinek meg az, hogy hirtelen semmit. Az utóbbinak az lehet előnye, hogy akkor nincs ott a csábítás, mivel már el van döntve, hogy nem szív az ember.


A lényeg amúgy az, hogy azt értsd meg, hogy a nikotin fizikai függőséget okoz. Azaz, amikor megvonod, akkor valami hiány keletkezik. És kell idő mire ez elmúlik és a szervezet visszaáll. Szóval a legfontosabb a türelem. Minél tovább bírod ki majd cigi nélkül annál könnyebb is lesz. Szóval ez magát erősíti. Minden rágyújtás a cigizés szokását teszi erősebbé, minden nem rágyújtás, meg a nem cigizés szokását. Szóval egy kivétel tevéssel nem csak az a gond, hogy elnapolja azt amit akartál, hanem megerősíti azt a szokást amit el akarsz hagyni.

2014. jan. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Próbáltam hogy azonnal leteszem csak utána 1 nap múlva baromira fájt a fejem meg hányingerem volt
2014. jan. 19. 15:28
 4/16 anonim ***** válasza:

Én is csináltam így, de aztán amikor egy szál volt, kínlódtam. Már akkor is,ha rágondoltam, hogy este 7-kor elszívom, már előtte, hogy csak, egy , addig egy sem és utána sem. Aztán jött az, na jó csak ma 2 szálat, aztán soha többet kettőt nem, hanem csak újra egyet. És még el is hittem, gyakorlatilag átvágtam magam, aztán új 4-5 szál lett meg a lekiismeret furdalás, na meg a kudarc élmény.

Most 4 éve nem dohányzom, de úgy hogy letettem és nem gyújtottam rá. Ha te sziklaszilárd vagy és megingathatatlan , akkor persze meg tudod csinálni. Én nem ebbe a kategóriába tartozom.

2014. jan. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok akkor próbáld fokozatosan.
2014. jan. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Napi 2-3 száltól nem tudsz megválni? Na ne már. Én napi 20száltól simán elköszöntem minden nyűg nélkül. Évekkel ez elött.
2014. jan. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A fokozatos csökkentés nem működik. Önámítás. Elszívod az utolsót, elnyomod és ennyi. Max egy hét és semmi bajod nem lesz már.
2014. jan. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

kérdező #3: nah olyankor kell kitartani kicsit. egyszerűen várni kell. amíg a szervezeted visszabillenti ezt. de tényleg. ez pont olyan mint egy betegség. meg kell várni míg elmúlik, nem tudsz mit csinálni. mert a szervezeted a nikotin miatt nem csinált valamit amit most majd kell neki, de kell egy kis idő ehhez.


a fizikai tünetek elmúlása után, meg a teljes szokás váltás meg hosszú idő lesz. szóval ha majd egy hónapja nem gyújtottál rá ne gondold azt, hogy biztonságban vagy :) az első rágyújtás ilyenkor is nagyon veszélyes, mert egy neked rossz sort kezd el. érted, megtörte a csendet, onnan már a második sokkal közelebb van.

2014. jan. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#7 nagyon különbözőek vagyunk, van akinek az működik hidd el.
2014. jan. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Eltüntettem itthonról a cigit úgyhogy már kevésbé gondolok rá

2014. jan. 19. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!