Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Party-dohányos vagyok (kocadoh...

Party-dohányos vagyok (kocadohányos). Mennyire káros ez így?

Figyelt kérdés

csak is kizárólag pénteken és szombaton cigizek, heti CSAK 1 dobozt szívok. 19/f. és mielőtt valaki azzal jönne hogy rá fogok szokni, annak üzenem hogy 3 éve megy ez így..pénteken suli után veszek egy doboz cigit, este sörözés alatt elszívom a felét, szombaton meg egy másik buliban stb ahová épp megyünk a haverokkal elszívom a másik felét(rendesen letüdőzőm). Hétköznap suli időben, és vasárnap egyáltalán nem gyújtok rá, csak kocsmákban a sör mellé, házibuliban diszkóban stb..tehát ha szórakozok.

mennyire káros ez így? Nyilván károsabb mintha egyáltalán nem cigiznék, de ez így havi 3-4 dobozra jön ki, remélem ettől nem fogok előbb meghalni.:D 3 éve csinálom ezt és nem szoktam rá


2014. jan. 19. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Hosszútávon jobban árt mintha egyáltalán nem gyújtanál, sajnos előre nem lehet megjósolni hogy a szervezeted hosszú távon hogy viseli ezt el. Ha aggódsz akkor ritkábban/kevesebbszer gyújts tarts szünetet stb.
2014. jan. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, sosem szoktam rá, 3 éve már egyáltalán nem dohányzom, véget ért az iskola, a rendszeres bulizás, egyre drágább is lett, leginkább szociális/partydohányos voltam, a dohányzó barátok is leszoktak, eltűntek.


Értelmesen nem igazán lehetne behatárolni egy skálán, mennyire lehet káros.

Nyilván minél tovább csinálod annál inkább az lesz.


Ha 20-akárhány évesen abbahagyod akkor egy idő után kitisztul a tüdőd, neten vannak mindenféle tudományos cikkek hogy az abbahagyás után pár hét múlva jobban kapsz levegőt, pár év múlva már minimálisra csökken az obstruktív tüdőbetegség esélye.

2014. jan. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!