Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha Amszterdamban füveznék, és...

Ha Amszterdamban füveznék, és itthon kimutatnák, megbüntetnének?

Figyelt kérdés
Amszterdamban ugyebár legális. Heteken belül megyünk oda egy hétre, és én ugyan nem akarok füvezni, de eszembe jutott ez a kérdés. Semmi illegálisat nem csinálnék. De a THC kimutatható még egy darabig, ha megtalálnák a szervezetemben, megbüntetnének?
2014. febr. 3. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
A külföldön tartózkodó magyar állampolgár köteles mind a fogadó állam, mind a Magyar Köztársaság jogszabályait tiszteletben tartani. Tehát ugyanúgy megbüntethetnek, mintha itthon füveznél.
2014. febr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Aha, értem :) valami ilyesmit hallottam is, de nem voltam biztos benne :D
2014. febr. 3. 14:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig nem büntethetnek meg. Múltra vonatkozólag visszamenően nem büntetnek meg. Nyugodtan füvezhettek kint. Nem mintha egyébként megbüntetnének. Nincs az a bíró, jogász és rendőr aki azért indítana eljárást és papírmunkát, mert valaki Amszterdamban füvezett. Ha hazahozod, és árulod más tészta. A fogyasztókat egyébként sem büntetik.
2014. febr. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Dolog,hogy nem fog kiderülni,ha itthon nem csinálsz ilyesmit,de megbüntethetnek.Az elsőnek van igaza.Ki fogja megállapítani,hogy Amsterdamban szívtad el a blázt vagy otthon tegnapelőtt?
2014. febr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Senki nem foglalkozik azzal hogy te Amszterdamban mit csináltál. Nem is lenne semmi értelme a sünöknek ott állni ferihegyen és várni az amszterdami járatot és mindenkit átvezényelni a bíróságra..


De egyébként:


180. § (1) Nem büntethető, aki csekély mennyiségű kábítószert saját használatra termeszt, előállít, megszerez vagy tart, illetve aki kábítószert fogyaszt, ha a bűncselekmény elkövetését beismeri, és az elsőfokú ítélet meghozataláig okirattal igazolja, hogy legalább hat hónapig folyamatos, kábítószer-függőséget gyógyító kezelésben, kábítószer-használatot kezelő más ellátásban részesült, vagy megelőző-felvilágosító szolgáltatáson vett részt.

2014. febr. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Két évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető, de választhatja az elterelést, aminek feltétele hogy két éven belül nem volt ilyenen és nem volt más kábítószerrel való visszaéléses ügye.

Én úgy tudtam az eljárást kezdetétől számított egy éven belül kell az igazoló papírt bemutatni az elterelésről, de akkor lehet változott.


Tehát jogilag büntethető, de nem valószínű hogy bárki is vizsgálná van-e a szervezetedben.

2014. febr. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!