Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy haggyam abba a dohányzást?

Hogy haggyam abba a dohányzást?

Figyelt kérdés
fél éve dohányzom,de már nem akarok. de sajnos sok a stressz,mert válságban a kapcsolatom,és a dohányzás mellett nyugtatókat is elkezdtem alkalmazni. hogyan tudnám abbahagyni ezeket? sokat fogytam,és szeretnék ujra sportolni normálisan. tapasztalatok,és tanácsok érdekelnének. köszönöm!
2014. febr. 21. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
ugy hagyJad abba hogy elhatározod. ez agyban döl el én lassan 6 éve nem dohányzom és elötte 7 évet dohányoztam ebböl kb 4 évet napi 10-15 szálat. Egyik reggel eldöntöttem megprobálom, azóta sem gyujtottam rá. Mondjuk én ilyen vagyok ha valamit eldöntök akkor azt véghez is viszem.
2014. febr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nyugatókat? ha arra rászoksz,az még gázabb....ide hallgass,egyik napról a másikra leteszed és kész,most akarod vagy sem?ne a könyebb utat válasz,nem gyújtasz rá és kész!meg lehet állni,csak akarni kell.
2014. febr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
megpróbálom ma éjféltől.....
2014. febr. 21. 21:30
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyik percről a másikra! ha tényleg akarod, elhatározod magad és kész. Fél év dohányzás még nem olyan masszív dohányos múlt, amit egy kis odafigyeléssel ne lehetne hátrahagyni!

Én egyik szálról a másikra hagytam abba, a cigisdobozomat szigszalaggal átragasztottam, hogy ne tudjam kinyitni. Megfogadtam, hogy soha többet azt a szagot, ízt a számba, meg azt a fejfájást, amit csak cigitől lehet kapni. A doboz leragasztva a mai napig megvan, hogy ha ránézek, fogjon el a hányinger. Pár hét után már eszembe se jutott a cigi.

Egy erős elhatározás, és esetleg valaki, akinek elmondod, és tartja benned a lelket. Ennyi kell.

2014. febr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod hirtelen elhagyni próbáld meg fokozatosan.
2014. febr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"megpróbálom ma éjféltől"

máris vesztettél!

Nem próbálkozni kell, hanem odalépni neki! Egy dobozka fogja megmondani neked, hogy mi legyen?

És nem éjféltől, ne adj magadnak haladékokat! Most azonnal leteszed. Ettől a pillanattól nemdohányzó vagy! Ezt íg kell felfogni.

Ha ultimátumot adsz magadnak, csak halogatsz és úgyis megszeged.

Akarsz füstöt, rohadó testet, szájat és havi 20ezer mínuszt a költségvetésedbe? nem?

Akkor most fogd meg a cigid, locsold le mosogatószerrel és vágd ki a kukába!

Ha ultimátumot adsz és halogatsz, akkor nem vagy elég erős.

2014. febr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen. 4 év után épp őt fogom elveszíteni esetleg,aki tarthatná bennem a lelket. mostanában nem nagyon teszi.
2014. febr. 21. 21:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Az is lehet akkor, hogy nem vagy megfelelő lelkiállapotban a leszokáshoz. Gyenge vagy, ilyenkor nem tudsz erőt venni magadon (pedig a cigi ezen nem fog segíteni). Csökkentsd az adagot akkor egyelőre, és majd egy békésebb időszakban belekezdesz.

De nem csak próbálgatsz és nem adsz magadnak ultimátumot!

2014. febr. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!