Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért kívánom a cigit azok...

Miért kívánom a cigit azok után, hogy már több mint egy éve nem szívtam egyáltalán, és nem voltam függő?

Figyelt kérdés

Az utóbbi napokban nagyon megkívántam a cigit, pedig már több mint egy éve nem volt a közelemben egy szál sem. Azelőtt dohányoztam, napi 3-4 szálat, de nem voltam függő. Mikor kikerültem a "rossz társaságból", utána már nem is cigiztem. Azelőtt is csak azért, mert nagyon stresszes voltam, voltak magánéleti problémáim, és a cigi megnyugtatott. Tudom, hülye kifogás és rossz döntés volt belekezdeni, de ez van.

Mostanában is stresszesebb az életem, ráadásul diétázom, így a közérzetem sem a legjobb. És kívánom a cigit. Ha elmegyek egy dohánybolt mellett, mindig arra gondolok, hogy be kéne menni venni egy dobozzal, vagy ha meglátom az ismerőseimet cigizni, majdnem kérek tőlük egy szállal.

Viszont én nagyon félek a mindenféle betegségektől, károktól, amiket a cigi okoz, így ez az, ami visszatartott eddig. De most nagyon kívánom, ezen kattog folyton az agyam.


Miért van ez? Mit tehetnék ellene? Esetleg tudtok ajánlani valamit, amivel elterelhetném róla a gondolataimat?


Normális, nem ítélkező válaszokat írjatok kérlek!



2014. febr. 24. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ellenszer, ki kell bekkelni. Ha lenne valami tuti módszer akkor nem rinyálnának az exbagósok (magamat is beleértve) azért mert hiányzik a cigi.
2014. febr. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nyolc év füstmentesség után is szívesen rágyujtanék. Az tart vissza hogy sajnálok napi egy ezrest kiadni rá.
2014. febr. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért mert a hangulata hiányzik és úgy gondolod tudat alatt hogy ha rágyújtanál segítene a problémádon. Azt tudod csinálni hogy keresel valami jobb pótcselekvés bicaj kondi futás bármi.
2014. febr. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert 2 dologban alapvetően tévedsz.

1. függő vagy!

2. a cigi megnyugtat!

Lehet, hogy fizikai függőséged nincs, de nekem úgy tűnik, hogy pszichikai függőséged van.

A cigi nem nyugtat meg, a pulzusodat, vérnyomásodat megemeli, és depressziót okoz(hat). Nálam ez nem nyugalom...

2014. febr. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Pontosan pszichikai függő vagy! Nem maga a cigi hiányzik, hanem a cigizés maga!
2014. febr. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :(


Érdekes, és valószínűleg igazatok van a pszichikai függőséget illetően, bár az elmúlt egy évben most kívántam meg ennyire először... Na mindegy, remélem, elmúlik majd. :) Nem szívesen venném elő újra ezt a rossz szokást..

2014. febr. 25. 20:05
 7/7 anonim ***** válasza:

A barátnőmmel is ez történt...

Aztán rágyújtott és elmúlt. Azóta sem cigizik.

2014. dec. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!