Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Károsítja a meglévő petesejtek...

Károsítja a meglévő petesejteket a dohányzás, ha évekkel a babtervezés előtt állok?

Figyelt kérdés

Biológián anno azt tanultuk hogy egy lánygyereknek már születésekor megvan minden petesejtje ami valaha megtermékenyülhet(ellentétben a srácokkal,akiknek szakaszosan termelődnek a hímivarsejtek.)Sok helyen hallom hogy 1-2 évvel a gyerekvállalás előtt le kell tenni a cigit,de ha most dohányzom,és mondjuk 10 éven belül szeretnék csak gyereket,nem károsítja az összes többi sejtemmel együtt az "esélyeseket" is?

És mi van azzal az elmélettel miszerint 10évente minden egyes sejtünk elpusztul és újratermelődik 'teljesen új emberek' leszünk 10évenként?


2014. máj. 31. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Mire jó ez az okoskodás? Biztosat úgy sem tud mondani senki. Ha úgy gondolod, árt a cigi, tedd le, ha nem, akkor cigizz tovább. Egy biztos, terhesen mindenképp hagyd abba, mert akkor bizonyítottan árt a magzatnak.
2014. máj. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Oszt ez nekem most hasznos volt?:D

Nyilván nem dohányoznék ha babavállalásra készülök,nem ez a kérdés...

Azért köszönöm a választ.

2014. máj. 31. 15:09
 3/8 A kérdező kommentje:
Az elsőnek szántam az elsőt,csak törölte.
2014. máj. 31. 15:28
 4/8 anonim ***** válasza:
mert bonyolult üszefügés és a gyakori kérdésesek bonyolultnak hiszik és mivel megemlítem őket ezis hamarosan elfog tünni
2014. máj. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát,ezek a gonosz gyakorikérdésesek.Felháborító.
2014. máj. 31. 16:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Babtervezés? Nálunk a babot ültetni szokták. A tervezési/design munkálatokhoz sok köze nincs a dohányzásnak.
2014. máj. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Természetesen az összes petesejtnek árt a cigi, hiszen igaz az, amit tanultál: az összes petesejt megvan már a születéskor.
2014. máj. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem tudom hogy közvetlenül a petesejtnek árt-e , de sajnos már anniy mindennek ártanak ezek a mai vegyszerrel kezelt cigik, hogy ha nem pont a petesejtet támadja, akkor is a többi sejtete, ami igenis okozhat károsodást :/
2014. máj. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!