Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tud egy akaratgyenge...

Hogyan tud egy akaratgyenge ember leszokni a dohányzásról?

Figyelt kérdés

Ha valaki azt mondta, volna egy évvel ezelőtt, hogy rendszeresen cigizni fogok, biztos kiröhögöm.

A baráti társaságomban sokan dohányoznak. Eleinte nem, de aztán fokozatosan rászoktam. Nem mondom, hogy nem esik jól, mert igen, de az egészségemet ( a fehér fogaimat leginkább :D ) jobban féltem. + A családomban senki nem cigizik, az öcsém néha elszív párat, de kibírja több napig. Én viszont nem.

Azt hittem bármikor letudnék állni, de 1 hét után már muszáj volt vennem(főleg amikor elhaladtam egy-egy dohánybolt előtt, vagy ha valaki rágyújtott a közelemben).

Minden egyes cigi után, késztetést érzek a fogmosásra, holott nagyon sokat nem segít, + a pénzt is sajnálom.

Mit csináljak? Nem akarok gyenge lenni, jó lenne letenni.

Amúgy napi 3-4 szál minimum, buliban több talán 10 vagy egy egész doboz.

19/L



2014. jún. 11. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam, és millió módszert kipróbáltam, mire a leglehetetlenebb vált be, amiben sose hittem... elolvastam a leszoktatós könyvet. Az író Allen Carr. És a végére érve többé nem cigiztem, sőt nem is voltak elvonási tünetek meg semmi ilyen. Leszámítva hogy néha nyúltam a cigiért reflexből, de olyankor röhögtem egy jót magamon és ennyi. Ez is elmúlt idővel.

Szóval én ajánlom ezt a könyvet.

2014. jún. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy könyv? :D Hát mindenre számítottam csak erre nem . Köszi! :)
2014. jún. 11. 19:35
 3/5 anonim válasza:

Tűz ki egy célt magadnak pl kezdj el sportolni hogy valami motiváljon. Ha rendszeresen csinálod akkor nem fogod kívánni. A pénzt meg tedd félre amiből majd veszel magadnak valami szépet. Tudom milyen az ha valaki kívánja a cigit,én is dohányzok a baráti körömben meg szinte mindenki. Szóval nekem se könnyű de nem szívok sokat mivel engem a csajom motivál,mert ő nem cigizik és néha én se gyújtok rá és kibírom :)

24/F

2014. jún. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elolvassa ezt [link]
2014. jún. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóképp voltam ! és kb én is ennyit szívtam.... De elkezdett drágulni sajnáltam a pénzt és kiszámoltam hogy mennyi pénzt lehetne gyüjteni ha nem vennék cigit, ezen negyon sokat gondolkoztam majd egyiknap elhatároztam hogy köszi többet nem :) Nem mondom hogy könnyűvolt...Elsőnapok voltak a legnehezebbek kb első hét úgy hogy a barátom dohányos :S Az első hét után a megmaradt pénzből elmentem vásárolni megjutalmaztam saját magam mert kitartó voltam és nagyon jó érzésel töltött el (Lehet hülyén hangzik). És pl. 1hónapig csinálltam ezt utárna elhegytam a szokást és mióta nem cigizek sokkal jobban érzem magam :) A ruháim nem füstösek,a hajamse,az ujjaim se , mintha szabad lennék ;) Még néha néha megkivánom és 1x rá is gyujtottam de nagyon rosszul lettem tőle ami aztán végképp elvette a kedvem :)
2014. jún. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!