Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Le akarom rakni a cigit! De...

Le akarom rakni a cigit! De hogyan?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok és 10 évesen keztem el cigizni. Azt hittem, hogy menő vagyok tőlle meg minden. De most rájöttem, hogy nagy hülyeség volt mert már nem tudom lerakni. Már volt úgy, hogy 1 hétig nem gyújtottam rá de amikor láttam , hogy valaki cigizik én is megkívántam. Mit tegyek?
2008. júl. 31. 11:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
A cigi nem menő dolog.Csak mert hogy te azt szívod egyáltalán nem leszel tőőle menő.Büdös lesz a ruhád,a hajad és a szád és a tüdődet is jól tönkreteszed.Sok ember a cigi miatt kap tüdőrákot,szívinfarktust stb.
2008. júl. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1 megoldás van:

Ha tényleg le akarsz szokni, akkor leteszed és nem gyújtasz rá többet. Nehéz lesz és egy ideig nagyon fog hiányozni, aztán meg jön az, amit tapasztaltál: megkívánod, ahányszor cigit látsz, vagy érzel. Ilyenkor kell erősnek lenni és azértsem rágyújtani! Vannak tapaszok, vannak rágók, van sokminden, ami segíthet, de az akaratodat semmi nem tudja helyettesíteni, ha az nincs elég, akkor nem tudsz leszokni. Nagyon kell akarni, ez a titka és elfogadni, hogy ez bizony kelemetlen, elvonási tünetek nélkül nem megy. Ha felkészülsz rá, hogy nehéz lesz és akarod annyira, hogy legyőzöd a nehézségeket, akkor le tudsz szokni. (Rossz módszer a mennyiség csökkentése, mert akkor tovább érzed az elvonási tüneteket. Ha egyik napról a másikra leteszed, rövidebb ideig rossz.)

Egy-két tipp:

-Igyál RENGETEG vizet! Ettől ugyan sokat jársz pisilni, de méregtelenít, így hamarabb kiürül a szervezetedből a nikotin, és így rövidíted a hiánytünetekkel küzködés idejét.

-Fogald el magad! Mindig csinálj valamit, tegyél róla, hogy sose unatkozz!

-Rágcsálj zöldséget, gyümölcsöt! Szintén méregtelenít, ezen kívül segít lefoglalni amkezed, hogy a mozdulat hiánya elviselhetőbb legyen. Nem utolsó szempont pedig, hogy így kisebb eséllyel nyúlsz más rágcsálnivaló után, ami viszont hizlalna.

-Minden nap tedd el azt a pénzt, amit cigire költenél és határozz el valamit, amit szeretnél, hogy 4-5 hónap múlva ebből a pénzből veszed meg! Ha rágyújtasz, nem veheted meg!!! Ez nagyon jó motiváció!


Sok sikert!

2008. júl. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Körzeti orvosod biztosan tud segíteni, nikotinos rágóval, vagy tapasszal.
2008. júl. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Második válaszadónak nagyon szépen köszönöm megpróbálom betartani.
2008. júl. 31. 15:18
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Apám úgy szokott le, hogy megfigyelte, fogmosás után nem kívánja a cigi. Ezért mindig imndenhova vitte magával a fogmosócuccát, cikizték is a munkahelyén, de megérte. És a fogainak is jót tett a dolog.


De ami szerintem nagyon-nagyon fontos, hogy elég nagy legyen az elhatározás, legyen nagy önuralmad. És minél később szoksz le, annál nehezebben megy majd.


Légy erős!

2008. aug. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még valami! Dohányos emberrel borzalmas csókolózni!
2008. aug. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.

Annyi jutott még eszembe, hogy közöljem: én is cigiztem 9 évig. Csak azért tartottam fontosnak közölni Veled, hogy tudd: nem vizet prédikálok. Én is le tudtam szokni.

Ha igazán akarod, sikerülni fog!

2008. aug. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Helló.Én is körülbelül 12évesen kezdtem és már lassan hat éve tart. Egy időben meghallgattam egy jó barátom véleményét, és ő azt mondta, hogy az agyadnak a mozdulatok a fontosak. Ha teljesen úgy teszel mintha cigiznél (úgy tartod a kezed, a szád és úgy veszed a levegőt) akkor lassan-lassan elmúlik. Ez nekem bevált. A másik ami nagyon jó a futás. Ha úgy érzed hogy kívánod akkor lemész futni és teljesen kifárasztod a tüdődet is és ezzel nem fogod annyira kívánni. Ezekkel nekem sikerült leszoknom, csak rájöttem utána hogy egyéb dolgok miatt van rá szükségem. Szóval ismét elkezdtem pedig már undorodtam tőle...
2008. aug. 4. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Miért szoktál vissza?
2008. aug. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
AKARATERŐ!!! Csak ez lehet a megoldás. Ja meg keress a NET-en képeket dohányos ember tüdejéről és azt nézegessed!
2009. szept. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!