Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A bio cigi is káros?

A bio cigi is káros?

Figyelt kérdés
16éves vagyok szeretném kipróbálni h milyen érzés, de ha ez is káros akkor hagyom a francba,mert az égész nem ér annyit, csak most neten találtam 1oldalt, ahol növény alapú bio cigaretta volt..
2008. aug. 6. 11:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Honeyrose növényi cigaretta 20db

Ár: 850 Ft



--------------------------------------------------------------------------------


Dohány- és nikotin-mentes, természetes növényi tartalmú cigaretta.

Összetétel:

Orvosi ziliz, rózsaszirom, méz, almajuice szirup.

Nem tartalmaz olyan anyagot, amely függőséghez vezet.

2008. aug. 6. 11:55
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt kipróbáltam pár hónapja, mentolos ízesítésű volt ( még mindig megvan nagyrésze ) mikor kibontottam elég jó illata volt, de meggyújtva büdösebb mint az igazi cigi. Valaki szerint olyan a szaga mint a marihuánának. Igaz hogy nem tartalmaz nikotint, ezért nem lehet fizikailag rászokni, de pszichikailag rá lehet. Egyébként káros, ugyanis ha megnézed a dobozt akkor tartalmaz egy kevés kátrányt is, ami lerakódik a tüdőben és lassan tisztul csak ki. Nem tudom milyen érzés az igazi cigit szívni, de ezt nem volt egy nagy cucc. Semmi extra érzés, csak a látvány volt hogy kijött a füst. Ha meg benttartottam a számba egy kicsit a füstöt akkor kellemetlen szúró érzés volt, tehát semmi olyan nincs ami miatt azt mondanám hogy ez jó. Az első néhány után a tüdőmben is enyhe szúró érzést éreztem amikor vettem a levegőt, ez nyilván a lerakódott kevés kátrány miatt lehetett, de ez 1-2 napon belül elmúlt. Én személy szerint azért szívtam el 8 szálat, mert tetszett a látvány, de aztán elgondolkoztam és inkább eltettem a fiók mélyére, mert azért mégiscsak káros ez az egész, még ha elég kis mértékben is. Egyébként ha úgy döntenél hogy kipróbálod, akkor vigyázz arra hogy a szaga megragad a ruhádban is és főleg az ujjaidban ahol tartod a cigit, ezért ha valakihez közel mész kiszúrhatja hogy cigiztél és akkor már nehéz elhitetni vele hogy csak bio volt.. Szóval ha kipróbálod, akkor mindenképp nyílt területen (erkély, tér stb.) próbáld és ha lehet utána azonnal moss kezet, vagy pedig nyomd el valamivel a szagot, amint lehet moss fogat is, a ruhádat pedig azonnal mossad ki (ne várd meg míg más kimossa mert akkor megérezheti a szagát). Mindent egybevetve szerintem nem akkora probléma ha kipróbálod néhány szállal, mert egy idő után kitisztul tehát semmi maradandó nyoma nem lesz, sőt talán még hasznos is, hiszen már tudni fogod hogy nagyjából milyen érzés a cigi, ezért nem fog hajtani a kíváncsiság soha többet. Remélem kielégítő választ adtam erre.. :)
2008. aug. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi h segítettél, úgy döntöttem h kipróbálom bnőmmel, és a h mondtad utána biztos rájövök h felesleges..am ez az egész kiváncsiság úgy jött h most 16.szülimre anyutól 1gyújtót kaptam..mondta h azért ne cigizzek..de azt megbeszélte velem h ha kipróbálom akkor nem baj..mert ő már hamarab bis cigizett.. És nem hiszem hrászoknék..+sztem 1szál elég lesz..ha a többet szívok az se most lesz..Tavaly a rágót tettem le,mert olvastam h halált okozhat az e951..

Köszi még egyszer:)

2008. aug. 6. 12:57
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha beleegyezett, akkor nagyrészt feleslegesen írtam. :) Mindenesetre annyit kifelejtettem, hogy amikor veszel ilyet, akkor ne natúrt vegyél, inkább valamilyen ízesítésűt, mert annak legaább van egy enyhe aromája.
2008. aug. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nemfelesleges, mert hasznosakat mondtál.

Jo majd megnézem milyenek vannak,és írok majd 1privit h milyen volt;)

Köszi:)

2008. aug. 6. 13:13
 6/11 A kérdező kommentje:

Nah most vettem észre h nem tok neked privit írni..tehát itt mondom el..

Éhgyomorra próbáltam..elég szarul éreztem magam utána..de lehet csak az éhség matt..nem tudom..Aztán úgy voltam vele h egy életre elég volt az az egy. De végül mikor hazaértem bnőm mondta h ő 3at elszívott..nah akkor én is rágyújtottam..és még utána4et..A h elfogyik ez a doboz nem veszünk másikat,mert nem akarunk ártani magunknak..Ha nagyon hiányzik akkor amjd a téli szünetbe..mert akkor talizunk legközelebb. Am nem tudom h ezt csak beképzeljük e..de a mellkasunkon nyomást érzünk utána..Futni még mindig nagyon jol tudunk.

Nagyjából ennyi:)

2008. aug. 7. 00:26
 7/11 anonim válasza:
ez totál hülyeség , hogy egy doboz cigi megártana..meg amit az előző commentedbe írtál, hogy futni még mindig jól tudtok..akkor fogod észrevenni, hogy nem megy a futás jól, mert tüdővel nem bírod, hogyha már rendesen rászoktál és sokat szívsz..egyébként, meg ha csak kipróbálni akartátok, minek biocigi, mikor egy száltól nem lesz bajotok, az meg drágább is..ez már inkább annak való, aki már dohányzik és le akar szokni, nem hiszem, hogy valaki előbb a biora szokna rá..túl lihegtétek egy kicsit ezt az egészet a barátnőddel szerintem..:)
2008. aug. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
vagyis megárt, csak nem fogsz tőle tűdőrákot kapni egyből..ennyi lemaradt
2008. aug. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De az igazira rálehet szokni,erre megnem. Mert nincs benne nikotin.
2008. aug. 15. 01:11
 10/11 anonim ***** válasza:
szia, azt szeretném kérdezni hol vetted ezt a biocigit? köszi
2008. nov. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!