Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Valóban kockázatos, ha egy...

Valóban kockázatos, ha egy 70-es éveiben járó ember, aki tizenéves kora óta dohányzik abbahagyja?

Figyelt kérdés
Hiszen a szervezete hozzászokott a nikotinhoz, és talán szükség lenne valamire, ami pótolja, de mégis egészségtelen, és le kéne szoknia. Tapasztalatok érdekelnének.
2015. jan. 2. 21:51
 1/7 anonim válasza:
Igen.
2015. jan. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
városi legenda.
2015. jan. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletgazdag, választékos és kimerítő válaszokat, de ha nem tudsz hozzászólni a témához, és ennyire unatkozol, akkor ne itt verd el az idődet, hanem ülj ki a járdára és számold az embereket, vagy az esőcseppeket, vagy tudom is én...
2015. jan. 3. 21:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Akármilyen életkorban a leszokás jelentős egészségi javulással jár.

Mondjuk, kérdés, hogy le tud-e szokni valaki, aki 70 évig nem tudott leszokni. (Én még nem találkoztam olyan dohányossal, aki nem kaart volna leszokni).

Nem igaz az, hogy káros a leszokás a dohányzásról. Ez szerintem az illető ócska kifogása, hogy miért nem szokik le.

2015. jan. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
+ városi legenda, amit olyanok terjesztenek, akik nem bírják ki azt a némi kis hőingadozást, ami az elvonási tünetekkel jár... 70 évesen egy gyenge dohányos szervezetnek pedig már minden kockázatos, de ha leszokik, akár nyerhet is pár évet.
2015. jan. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azonban itt szerintem arról van szó, hogy a szervezettől megvonunk valamit, ami évtizedek alatt kvázi részévé vált, ráadásul mindezt olyan korban tesszük, amikor az ember gyengébb, és sérűlékenyebb. Emellett tetmészetesen a kifogás faktor is közre játszik, de nem jelenthet ez mégis kockázatot?
2015. jan. 4. 11:05
 7/7 anonim ***** válasza:
és mi vált a szervezet részévé szerinted a cigiben? netán a nikotin, amely az egyik legerősebb méreg az emberi szervezetre? vagy az uránium? esetleg valamely más erős karcinogén anyag a szép hosszú közel 150 es listából?
2015. jan. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!