Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 14 éves srác vagyok és asszem...

14 éves srác vagyok és asszem rászoktam a cigire. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szinte az összes barátom cigizik és menőnek tartja a cigit, szüleim is dohányoznak, ezért elég egyszerű lenne szereznem... Pontosan június 4-én próbáltam ki, és azóta már 20-nál többet szívtam el... Úgy terveztem hogy tini korban elszívok egy párat, és utána leszokok, de nem is tudom... Nagyon sokat hallotta arról hogy milyen rossz a cigi meg minden, de mit csináljak ha most ez a 'menő'?... Attól félek két év múlva pedig füvezni fogok... Ilyen gondolatai másoknak is vannak? Mit csináljak?

2015. júl. 17. 01:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Mit csinálj, ha most ez a menő?

Mondjuk ne csak egy agyatlan senki legyél a szürke tömegben, aki gondolkodás nélkül csinálja, ami épp a "menő".

Igen, ilyen hozzáállással jövőre már minden hétvégén s*ggrészeg leszel, mert az a "menő", utána meg füvezni, mert az is "menő".


Aztán 30 éves korodra meg egy csődtömeg leszel, egy narkós, alkoholista, hasznavehetetlen tag, bár elárulom: ez nem menő.

2015. júl. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
70%
Attól még ,hogy menő meg a barátaid cigiznek ,neked nem kell:) Azt csináld amit szeretnél, ne másokról vegyél példát ,meg ne őket kövesd akár a szokásaikban..
2015. júl. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
48%

Teljesen egyetértek az elsővel. Nekem egy barátom úgy halt meg, hogy füvezett, és kiugrott a tizedikről. Az orvos szerint azért, mert a drog olyan hatást váltott ki benne, mintha szárnyai lennének. Veszélyesek a drogok, és nem lehet leállni, bárki bármit mond.

-Ahj, majd elmegyek elvonóra semmi gáz- mondod majd. De nem fog menni. Nem fogsz tudni elmenni. Késő lesz. Ne drogozz!

A cigiről meg annyit: keress új haverokat. Tedd le a cigit. Nem jó dolog a cigaretta, normális lányok sem bírják ha egy fiú cigis. Hidd el nekem, nem jó érzés egy dohányos sráccal csókolózni. Mintha egy hamutartót nyalogatnál. Ha megkínálnak cigivel, mondj nemet! Gondolj a hosszútávú életedre. Mi lesz 30 év múlva? Szétrohad, elfeketedik a tüdőd? Tüdőrák? Halál? Nem fogod tudni felnevelni a gyermekeidet mindezt a CIGARETTA és a káros hatásai miatt? Ne akard ezt. Légy okosabb mint a többi. Ha ettől érzed magad menőnek, az nem jó gondolkodás. A társaid majd megszívják előbb utóbb, te legyél tudatos! Nyugodtan írj privátban ha beszélgetnél a témáról. Keress új barátokat, ismerkedj, hidd el lapulnak a bokrok alatt még olyan emberkék, akik normális barátra vágynak, mint te! :)

15/L

2015. júl. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
20%
14 vagy és csak most kezdtél cigizni? Úristen de gáz vagy. Nem értem hogy lehetnek így barátaid.
2015. júl. 17. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
61%
Próbáld ki a füvet is. Egészen más kategória!
2015. júl. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
59%

Nem kell utánozni a tömeget, legyen egyéniséged.

Ha az a menő hogy mindenki kútba ugrik te is beleugranál?

Akik csak úgy fogadnak el ha rágyújtasz azok nem is barátok, az igazi barátság nem arról szól hogy ha nem csinálod te is ezt vagy azt akkor az égő.

Olvasd el ezt, 10-15-20év múlva nem lesz menő sorban állni az orvosnál, hatalmas várólistákkal, vagy elmész magánrendelésre, de egy beteg tüdővel nem fognak tudni mint kezdeni.

[link]

2015. júl. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Gyémántlány ***** válasza:

Azt hiszem, ha azért szoktál rá, mert "menő" akkor rajtad nem lehet segíteni. Majd ha a füvezés lesz "menő" arra is rá fogsz szokni, hidd el nekem. Így működnek nagyon sokan, mint te, be akarnak illeszkedni, el akarnak vegyülni a tömegben, ezért még a baromságokat is elkezdik utánozni, amit a tömeg csinál.

Vagy elhatározhatod magad, hogy leszoksz, szenvedsz és küzdesz érte, és leteszed a cigit. De valószínűleg nem fogod megtenni, ugye? Mert leszokni azért elég ciki...

2015. júl. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

"Pontosan június 4-én próbáltam ki,"

Tehát még nem szokhattál rá. Kapd össze magad, és hagyd abba, míg nem késő.

2015. júl. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én is így kezdtem, mint te. Azóta napi 20-30 szálat szívok, 18 évesen, kb 3 éve. Azt kívanom bárcsak ne kezdtem volna el, nagyon szar egy függôség. Nálunk a családban mindenki tolja.
2015. júl. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
61%

mik vannak itt te úristen... kérdező! hagyd abba a cigizést, amint lehet, én is úgy voltam, hogy tinikoromban 1-1 szál elmegy az nem gond, és tényleg csak akkor gyújtottam rá ha haverokkal inni mentünk (2-3hetente egyszer), ennél többet nem szabad

a fű meg... nem fogod tőle azt hinni, hogy szárnyaid vannak és nem ugrasz le a 10.ről.. valószínűleg a pálinkától előbb leszel hajléktalan, narkós csődtömeg... ez a nézet a mai világban már csak itt él és ez sajnálatos...

2015. júl. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!