Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Rá vagyok szokva a cigire?

Rá vagyok szokva a cigire?

Figyelt kérdés
másfél éve, 17 és fél évesen próbáltam ki először a cigit, szilveszterkor. az elején csak olyan heti 1 szálakat szívtam, aztán egyre több lett, tavaly nyáron már előfordult a napi 2-3 szál is, (persze volt hogy néha 1 buliban 5-6 szál is, meg hogy 1-2 hétig 1 szál se), most nyáron még mindig ez a 2-3 szál naponta általában. összességében, másfél év alatt átlagban szerintem a napi 1 szál volt jellemző, ha lebontom napokra. amikor a haverommal vagyok, mindig megkínál (én nem szoktam cigire költeni, pénzem se lenne rá), amikor ő cigizik, akkor megkívánom és elfogadom. ha viszont nála sincs cigi és tudom, hogy nem is tud adni, akkor egyáltalán nem kívánom, sőt. amikor itthon ülök vagy akármikor, amikor tudom most nincs cigi lehetőség a közelemben, eszembe se jut, hogy cigizni kellene, semmi. ha úgy van, simán kibírom 1-2 hétig is (pl: amíg a haverom nyaral, csak vele szoktam cigizni). egyedül undorom és kedvem se lenne rágyújtani. a lényeg: csak akkor kívánom meg, ha megkínálnak, amúgy nem. ez már rászokás és függőség?
2015. aug. 9. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen. Ha nem tudsz nemet mondani, amikor valaki dohányzik körülötted, akkor az már gáz.

Én már sokszor le akartam szokni. Addig minden okés, amíg egyedül vagyok. De ha valaki a társaságomban dohányzik, akkor nem bírom, vagy ha ki is bírom, akkor szenvedek.

2015. aug. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én nem mondanám hogy szenvedek, ha nem kínálna meg, nem szenvednék. Amúgy nekem az a napi 2-3 szál bőven elég, néha már a 2.-at is alig bírom elszívni, mert elég.
2015. aug. 9. 16:15
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor miért gyújtasz rá?

Próbáld ki, hogy ha megkínálnak, nemet tudsz-e mondani.

Úgy nem nehéz ellenállni, ha nincs is kísértés, mert nem kínálnak meg :)

2015. aug. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mert hangulatos tud lenni néha :) lemegyünk kocsmába meccset nézni, vagy dartsozni. 1 sör mellé hangulatos 1 szál cigi :) tehát úgymond a feelingje miatt.
2015. aug. 9. 16:19
 5/9 A kérdező kommentje:
Amúgy az esetek nagy részében nemet tudok mondani, csak néha nem
2015. aug. 9. 16:19
 6/9 Ákos510 ***** válasza:
Szerintem te nem a nikotintol fuggesz ugymond, mivel ilyen kis mennyisegtol nem nagyon lehet raszokni. ez persze fugg a hajlamtol, cigi erossegetol stb.. Lehet a rituale meg a szertartas hianyzik, ha a haveroddal vagy megkinal, reggeli kave melle, a mozdulat es mert van egy feelingje meg kell hagyni stb.. Inkabb ragozz vagy ha eszedbe jut csinalj valamimolyat ami az agyadat is lekoti :)
2015. aug. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A cigi nem erős, kék sophiane dohányt szokott venni és ő tölti. de igen, nekem a feelingje tetszik leginkább :)

amikor pl. ő nem cigizik addig eszembe se jut, mert lefoglaljuk magunkat dartsozással, vagy beszélgetéssel vagy valami :)

2015. aug. 9. 16:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Szertartás miatt gyújtasz rá, szerintem nem vagy rászokva.
2015. aug. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kocadohányos vagy. Próbáld ki, hogy 1-2 hónapig nemngyujtasz rá, ha hiányzik rászoktál.
2015. aug. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!