Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Melyik a leghatasosabb lekosza...

Melyik a leghatasosabb lekoszast segito tapasz vagy rago stb hogy leszoktatass parom a dohányzásról?!

Figyelt kérdés

2015. dec. 27. 08:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Az amivel a száját betapasztod, hogy ne tudja beledugni a cigit:-) (Amig ö nem akar TÉNYLEG!!!! leszokni semmiféle tapasz nem segit. Ha meg le AKAR akkor nem kell tapasz.)
2015. dec. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Próbáld meg óvatosan, szelíden terelgetni az e-cigi felé. Beszélj róla, mondd el neki, ez mennyivel kevésbé káros, kevésbé büdös, és olcsóbb is.

Ha át tudna szokni az e-cigire, már nyert vele, de persze az lenne a legjobb, ha arról is le tudna szokni.

Egyébként az e-cigi hivatalosan nem leszokást segítő eszköz (én nem is szoktam annak nevezni, nem is azért használom), de sok statisztika azt támasztja alá, higy mégis az egyik leghatékonyabb leszoktató eszköz.


H.

2015. dec. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatomból is tudom,a dohányzásról leszokni nem lehet, csak abbahagyni. Ehhez akarni kell. A dolog mindig fejben dől el. Be kell látni, hogy az emberi szervezet nem kívánja a nikotint mint mérget. Sőt nagyon komoly eü. veszélyt jelent folyamatos adagolása. Az elvonási tünet olyan duma, amit érintettek és kívülállók találtak ki. A legtöbbünk esetében a dohányzás nem más, mint kényszercselekvés az idő, a koncentrált figyelem meg-megszakítására, feldarabolására, tördelésére a rágyújtási, hamuzási, eloltási, füstölési ceremónia segítségével, az állandóan ismétlődő matatással. Ha ennek szükségétől szabadul az ember, akár más, kevésbé haszontalan időszakaszoló matatással, sokkal könnyebben belátja, hogy nem muszáj rabja lenni egy tárgynak, szokásnak. Ma, amikor annyira öntudatos mindenki, hogy nem akar senki másnak rabja, alárendeltje lenni, miért lesz az önként egy rossz, drága és egészségtelen szokásnak? Ugye, hogy végiggondolható? Utolsó és nem mellékes érv, hogy a bagó árával senkit nem támogat, akár zacskóba teheti és kukába is dobhatja azt a horribilis összeget. Meggyőzéshez én készítenék egy kis számítást, havonta mi másra költhetné az árát. Pl. 2 pár cipő, szép ruha, utazás, családnak ajándék, megtakarítás az idősebb korra, stb. A dohányzás abbahagyása, ha így gondolunk rá, egyértelműen az életminőség javulását eredményezi és nem fordítva.
2015. dec. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!