Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyi idő után mutatható ki...

Mennyi idő után mutatható ki tüdőszűréssel, hogy dohányoztam?

Figyelt kérdés
Nem rendszeresen dohányoztam. Kb. 1 évig. havonta 1 doboz..Szóval nem voltam annyira rászorulva, csak néha-néha jól esett. 2 hónapja leszoktam.Kimutatja már a tüdő szűrés, hogy dohányoztam?
2008. szept. 20. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez váltózó.Párom rendszeressen dohányzik mégse mutatta ki,hogy dohányzik-e.Szerintem ettől nem kell tartanod.
2008. szept. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az nem mutatható ki, hogy konkrétan dohányoztál-e, csakha éppen a röntgenkor a tüdődben bent van a füst...amúgy sokszor akinél betegséget fedeznek fel az első kérdés az, hogy dohányzott -e , pedig lehet nem is...a dohányosok és nem dohányosok közt nincs tüneti különbség, legfeljebb elófordulási gyakoriságban van eltérés.

Szóval ezt a dohányzást amit leírtál tutira nem mutatja ki, de ha valamit találnának, közel nem biztos hogy az általad elszívott cigi okozná, lehetne épp a szomszéd füstje, a kipufogógázok stbb miatt is.

2008. szept. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy hülyeség, de szerintem tüdőszűréssel csak tbc-t, daganatot szűrnek. Ha esetleg a cigitől rákos lennél, akkor igen, kimutatható lenne. De így önmagában nem írják oda, hogy cigarettázik az illető. Amúgy meg amilyen szennyezett a levegő, akkor akár azt is odaírhatnák, hogy mennyi kipufogógáz látszik a tüdőn. Szóval nyugi, nem derül ki hogy cigiztél. Tartsd meg jó szokásod, hogy nem szoksz vissza.
2008. szept. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!