Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért nem mutat ki semmit a...

Miért nem mutat ki semmit a röntgenkép, ha valaki 40 éve erős dohányos?

Figyelt kérdés
2008. szept. 21. 11:31
 1/4 A kérdező kommentje:
54 évet dohányzott a szomszédom és meghalt tüdőrákban úgy, hogy járt tüdőszűrésre. Hogy van ez?
2008. szept. 21. 11:33
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A dohányzás csak kockázati tényezőt jelent a rákra, ha valaki hajlamos rá, akkor segíti a kialakulását, de nem törvényszerű, hogy minden dohányosnak rákja lesz.
2008. szept. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért lehet , mert a szomszéd gondolom évente járt, sajnos egy rosszindulatú daganat pedig hamarabb kialakul és elterjed..

pl ma elmegy szűrésre, semmi baj, de holnap tönkremegy egy tüdőhólyagocska és elkezd burjánzani, mire eltelik egy év és megint megy, addigra olyan fokú a sejtburjánzás, hogy nem menthető..ez lehetett...szegényke!

2008. szept. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólóval egyetértek.

Ha valaha dolgoztál azbeszttel v. olyan helyen jártál, ahol nagy mennyiségben került a levegőbe, és belélegezted, akkor 50-90×-esével nagyobb az esélye tüdőrák kialakulásának a többi dohányzóhoz képest. Úgy tudom hogy az azbeszt-tűket nem mutatja ki a hagyományos röntgen. Ha ilyen probléma állhat fenn sztem szokj le, míg nem késő(bár tudom, hogy nagyon nehéz ennyi év után! Azért nem mutat ki semmit, mert valószínűleg nincs ott semmi.

2008. szept. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!