Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi a cigi letüdőzésének...

Mi a cigi letüdőzésének helyes módja?

Figyelt kérdés

5 éve dohányzom és eddig én mindig úgy csináltam, hogy először a számba szívom a füstöt, utána kiveszem a cigit a számból, eközben veszek rá egy nagy levegőt.

De állítólag lehet úgy is, hogy nem a szájba megy a füst, hanem egyből le a tüdőre.


Melyik a helyes módszer? Próbáltam a 2. megoldást is párszor, de nekem úgy valahogy még a gyengébb cigik is karcolnak. Az első módszerrel viszont a 10-es erősségű piros cigi is alig üt...


Olvastam, hogy úgy kell, mintha szívószállal folyadékot szívnék. Habár az se azonnal megy le a torkon, hanem először csak a szájba. Legalábbis én úgy szoktam inni, hogy először picit a számban forgatom meg és csak utána nyelem le.



Köszi a válaszokat előre is!


/Egyébként meg tudom, hogy a dohányzás és le kéne szokni róla, ezzel tisztában vagyok. Ezt csak azért írom, mert láttam már pár olyan választ ebben a témakörben, hogy valaki nem a kérdésre válaszolt, hanem azzal jött, hogy ne cigizzen az illető, mert káros, stb./



2016. máj. 22. 22:03
 1/7 A kérdező kommentje:

* "tudom, hogy a dohányzás KÁROS"


Bocsi, ez kimaradt. :)

2016. máj. 22. 22:06
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgy mintha levegőt vennél. De butaság mert köhögsz tőle rendesen. Mindenki úgy szokta, hogy bele szív kiveszi és rá levegő. Ez a helyes mód. Legalábbis nekem mindenki ezt mondja és ezt is látom. 19/F
2016. máj. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)


Igen, nekem is volt ilyen, hogy ha azonnal tüdőre szívtam, akkor a gyengébb cigitől is köhögtem, vagy legalábbis még az is nagyon erősnek tűnt.

2016. máj. 22. 22:25
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Úgy ahogy a második írta.
2016. máj. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 -H.- ***** válasza:

Nincs helyes mód, ez helyi sajátosság.

Tőlünk keletebbre is így cigiznek, tőlünk nyugatabbra, Nagy-Britanniában főképp az egyből tüdőre módszer megy. Amerikában is, úgy tudom, úgy szívják, mint nálunk.

2016. máj. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy lendülettel megy le a füst és a levegő is, nem tudom, én így szoktam meg, nem szeretem a számban tartogatni, nekem úgy néha kapar.
2016. máj. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
"Hűűű! ott jön anya!" mintha megijednél. -.-' 11 éves koromban pont ugyanilyen hülyeségekkel tömték a fejünk :(
2016. máj. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!