Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Művészi fényképezés érdekében...

Művészi fényképezés érdekében szivaroznom kellene, de még sohasem dohányoztam, mit tegyek? 23L

Figyelt kérdés

Szeretném elsőre leszögezni, hogy igyekszem minnél egészségesebben élni, sportolok, normálisan táplálkozom sok zöldséggel és gyümölcsökkel, illetve tápértékben gazdag ételeket fogyasztok. Éppen emiatt, az olyan dolgok, mint a dohányzás, sohase volt életem része.


A fényképész srác (aki nagyon rendes, kedvelem őt) már 4 alkalommal készített rólam fényképeket, mindig akt stílusban dolgoztunk és elégedettek voltunk a végeredménnyel. Nem publikáltuk eddig a képeket és nem is szeretnénk, privát jellegű munkásságok ezek.


Most viszont, arra kért engem, készítsünk olyan fényképeket, ahol szivarozom. Történt ugyanis, hogy ajándékba kapott 1 doboznyi nagyon jó, minőségi szivart, s szeretné ilyen módon felhasználni őket. (Ő maga se dohányzott soha, viszont aki az ajándékot adta neki, azt mondta, bár tiszteletben tartja egészségtudatos életvitelünk, ez a szivar olyan jó, hogy tényleg érdemes kipróbálni. Természetesen nem kötelező, csak életreszóló, szép élmény lenne szerinte.)


Mondtam, hogy arról esetleg (de ez sem biztos) lehet szó, hogy megfogom a kezemben a szivart, de nem gyújtom meg, mire azt mondta, hogy pont a füst lenne az egyik legszebb dolog a képeken. Mindenképpen meg kell gyújtani, ha fényképezünk, sőt, a számba is kell vennem és használni.


Azon is gondolkodtam, hogy lévén, sohase dohányoztam, ha esetleg belemegyek a dologba, először sokat köhögnék, igaz? Illetve, hozzá kellene szoktatnom a testem a dologhoz, ugye?


Semmiképpen nem szeretnék rászokni a dologra, de tudom, hogy 1, vagy 2 szivartól nem leszek függő, illetve rákos sem. Mit tegyek? Utasítsam el ezt a felkérést, vagy próbáljam ki a szivart és készítsünk szép fényképeket?


2016. máj. 23. 07:26
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

Nekem anno, amikor még nem volt törvényileg szabályozva a dohányzás, egy kifutón kellett volna a füstöt kifújnom, kétszer. Nem vállaltam. Elestem egy halom összegtől.

Viszont a mai napig sem bántam meg, hogy akkor így döntöttem. A barátnőm vállalta és akkortól szokott rá. Azóta is dohányzik és elég büdi a bőre, ruhája.

Tudom, van valami különbség a cigi és szivar között, de ha valami zavar, akkor fizethetnek félmilliót is, nem fogom bevállalni X tevékenységet, mert egy szimpatikus ember ezt kéri és csak egyszer fordulna elő vagy azt gondolom, biztosan nem szoknék rá.

A Te döntésed, bevállalod-e ezt a pár "szívást" fotózás közben, annak a tudatában, hogy kiválthat köhögési rohamot vagy kiválthatja azt a gondolatot, hogy máskor vagy ezentúl is megteszed, mert végül is jó volt, de az is lehet, semmit nem fog kiváltani és nem is szoknál rá.

Régebben ünnepekkor ittam egy pici bort vagy pezsgőt. Aztán megundorodtam az alkoholtól, pedig évente vagy 2-3X ittam fél-egy pohárral. Amikor az új munkahelyemre kerültem, pont valamit ünnepeltek és megkínáltak alkohollal. Visszautasítottam. Aztán közösen elmentünk valahová kikapcsolódni és én nem ittam. Éreztették, kilógok a sorból. Én inkább a munkahely otthagyását választottam, mint az ilyen alkalmazkodást és ezt sem bántam meg. Elég sűrűn kapcsolódtak ki alkohollal a volt kolléganőim.

Szóval, ha valamit nem akarok, zavar és nem olyan, ami később jobb lehet, akkor sem egy szimpatikus ember, sem egy jól fizető munkahelyen dolgozók, sem egy nagyobb összeg, sem a dicséretek mámora nem tud rávenni arra, hogy olyat tegyek meg, amit nem akarok, még egy alkalommal sem.

Az, hogy neked egy-két-három pöfékelés, ezért vagy azért beleférne az életedbe, azt csak Te tudod eldönteni.

Ami nekem nem fér bele a napjaimban, attól még másnak beleférhet és (bele)megmagyarázhatja magának az ember, hogy csak egy alkalom lesz és semmilyen következménye nem lesz, nem lehet.

Ezeket csak azért írtam le neked, mert érdemes átgondolni a jövőre nézve, ha olyan dologra rávehető vagy, amit nem biztos, hogy szeretnél, akkor más téren is esetleg rábeszélhető vagy, másra is.

Szerintem a lényeg, ha jól érzi magát az ember, belefér valami az életbe, kellemes érzéssel tölt el, nem árt se nekünk, sem a környezetünknek, akkor megtehető.

Ha valami problematikus, akkor is megtehető, de negatív következménye is lehet, mind a lelkünknek, mind a testünkre nézve, mind a környezetünkre vagy jövőnkre nézve egyaránt. Lehet!

2016. máj. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy jó szivart az tud értékelni, aki kitanulta már a szivarok ízlelését.

A szivart nem szokás letüdőzni, így valószínüeg kevésbé köhögtetne.

De nem hinném, hogy egy nagyobb fajta szivar elszívássa egy nem dohányzónak, sőt még egy cigarettásnak sem pozitív élményt hagyna maga után.

2016. máj. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szivart nem tüdőzünk, azaz köhögés kizárt.

Csak szájba és onnan ki.

Ezt magadban döntsd el ;)

2016. máj. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mint mondták, nem szokás letüdőzni. Egyedül a szájban való ízek forgatására van úgymond.

Pár fénykép erejéig nem vészes szerintem, bár ez a Te döntésed.

A káros hatásai elmúlnak hamar, és nem ragad a szaga a testre, főleg ilyen kevés használat mellett.

Egy-két slukkot próbálj ki, ha nem jön be akkor utasítsd vissza.

Remélem segítettem.

2016. máj. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én mindig megérzem a páromon, ha szivarozott. Nagyon sokáig kitart ez a szag.
2016. máj. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A következő a helyzet: beszéltem a fényképésszel és elmondtam, nem szeretnék szivarozni. Azt felelte, semmi gond, minden rendben. Azóta talált is egy másik lányt (ő dohányzik), aki nagyon boldogan elvállalta a szivarozás feladatát.


Ez nagyon jó dolog, mert egyrészt nekem így nem kell dohányoznom a szép képek érdekében, illetve a fényképész is el tudja készíteni a képeket. Szerintem ez így teljesen rendben van. A dohányos lánynak ez (remélhetőleg) örömteli élmény lesz, illetve nagyon sok lehetősége lesz a fényképésznek, mert gond nélkül tud sokat fényképezni, a hölgy pedig sok szivart (és lehet, cigarettát is) el fog szívni a képek miatt, idejük pedig lesz bőven.


Viszont! Fölajánlotta, hogy ha szeretném, még így is szerepelhetek a képeken, mert az egyszemélyes lány szivarozós képek mellett szeretne olyan alkotásokat is, ahol 2 lány van egyszerre. Lehetnék ugyanúgy egy nagyon fontos szereplője a képeknek, megadnám a társas képek érzelem jellegét. Hol a háttérben, hol az előtérben szerepelnék, a képek lényege pedig a szivar, füst, illetve mi, lányok lennénk.


Ez annyiban jó, hogy nekem ugye nem kell szivarozni (és így tényleg nincs esély se arra, hogy rászokhatok) viszont ugye a füst ugyanúgy lemenne a tüdőmbe, hiszen a passzív dohányzás erősen jelen lenne. (Figyelmeztetett a fényképész, sok időt vesz igénybe a képek elkészitése, illetve a dohányos lány sok szivart fog elszívni.) Nagy az esélye, hogy cigarettázni is fog a lány, de egy biztos, szivar képek mindenképen lesznek.


Hogy szeretnék-e részt venni a képeknél? Nem tudom. A lényem egyik fele azt mondja, hogy nagyon szeretném a dolgot és "Carpe Diem", a másik pedig azt, hogy nem nekem való ez, jobb lenne kihagyni.

2016. máj. 24. 06:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Azta, micsoda kalandok, kísértések és dilemmák! Mintha csak egy Tolsztoj-regény főszereplője szállt le volna közénk.


Feltétlenül írj majd meg néhány oldalban, mi lett a történet végkifejlete, lélegzetvisszafojtva várjuk.

2016. máj. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Aktív dohányzás vagy passzív dohányzás nekem ugyanaz, csak más kezében van a cigi, dohány, bagó, szivar.
2016. máj. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

16:35


Nincs miről beszélnem "oldalakon keresztül", ugyanis nem lett végül semmi. Valójában rájöttem, hogy nem érdemes foglalkoznom ezzel a dologgal többé, sőt, magával a fényképésszel sem. Sok dolog van, amit már nem tennék meg (többek között, a korábbi fényképeszkedés vele) de most már csak előre érdemes néznem.


Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

2016. máj. 27. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!