Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan váljak meg a dohányzást...

Hogyan váljak meg a dohányzástól? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

7 éve dohányzom.Voltam tüdőszűrésen;nem hittem el,de nem látszik meg!Viszont undorodom magamtól, a nikotin rabja vagyok.Már megkíséreltem az elhagyását,de pár nap elteltével elviselhetetlenül viselkedtem:beszámíthatatlan,flegma és bunkó voltam.De ez még hagyján...Nem is ez volt a gond,hanem az,hogy FIZIKÁLISAN lettem rosszul.(Szédülés,hányinger).Ezt nem bírtam ki,tehát rákellett gyújtanom.

Nikotinos rágót próbáltam,ettől szintén rosszul voltam (és hát bevallom,semmivel nem enyhítette a kínomat,épp ellenkezőleg.. inkább tetézte)

Arra gondoltam szépen lassan,de leszoktatom magam.Méghozzá úgy,hogy csökkentem a napi szálakat ( átlag 8 szálat szívok napi szinten).

Valaki tudna nekem segíteni? Tippek jöhetnének,tényleg bármi... vagy ha tudtok erre valamilyen "gyógyszert" (ami jobb,mint a rágó vagy a tapasz),akkor azt örömmel fogadnám.



2016. aug. 8. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
egy apai pofon mindent megold...
2016. aug. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Lenne még egy kérdésem;akinek sikerült elhagynia,mentálisan mennyire változott meg? Úgy értem,sikerült "normálissá" válnia? Elhagyni a frusztrációt,bunkóskodást illetve zavartságot? (Csak ,mert nálam ezek lépnek fel,ha nem dohányzom)
2016. aug. 8. 12:11
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Be kell pszichésen mesélned magadnak, hogy te sohasem dohányoztál ezért nem is hiányozhat. Próbáld ki. Minden pillanatban, ha jön a nikotinéhség, azonnal el kell hessegesd ezzel a mondattal.
2016. aug. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1-es... Nem azért írtam ki ezt a kérdést,hogy itt "vicceskedj". Ha nem tudsz érdemlegesen válaszolni,akkor hagyd figyelmen kívül! Erre aztán tényleg nincsen szükségem.
2016. aug. 8. 12:13
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha attól félsz hogy hülye maradsz akkor nyugodj meg, teljesen normális leszel, sőt sokkal nyugodtabb.

Leszokni nehéz, nekem is sokadszorra sikerült.

2016. aug. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi 5-ös! :)
2016. aug. 8. 12:32
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

Bár én nem vagyok függő a nikotintól (soha életemben nem szívtam egy szálat sem szerencsére), de az alapján, amit leírtál, szerintem nem megy az, hogy egyik napról a másikra leteszed, és nem nyúlsz hozzá. Ugyanis ha ilyen elvonási tüneteid vannak, akkor nyilvánvaló, hogy nem tudod csak úgy elhagyni.


Szerintem a pszichés megoldás sem segít, amit az egyik válaszoló írt, hogy meséld be magadnak, hogy soha nem dohányoztál, nincs szükséged rá. Ez így önmagában, kizárólagos megoldásnak nem elég szerintem (bár nem rossz, ha ezt megpróbálod tudatosítani magadban, de nem elég).


Szerintem fokozatosan szokj le, ne napi 8-at szívj, hanem 6-ot pár héten keresztül, aztán csak 4-et, aztán 2-t, aztán 1-et, majd tedd le. Mindig szoktasd a szervezetet az egyre kevesebb nikotinra. Ehhez is kitartás és türelem kell, elszántság stb.

2016. aug. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is erre gondoltam különben. Bár most átpártoltam a magamnak megtekerős fajtára,tehát én szabom meg,hogy mennyi dohány legyen benne illetve a papír minőségét is. Már 1 hónapja ezzel variálgatok.
2016. aug. 8. 14:20
 9/12 anonim ***** válasza:
a szálak csökkentése nem működik.
2016. aug. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Okés. :)

Akkor egyrészt semmit nem kell bemesélned, addig tartósan nem fogsz leszokni, míg nem ÉRZED testileg-lelkileg, hogy nem jó neked. Ha ez megvan, akkor az elvonási tüneteken könnyebben átlendülsz. Ha mégis kikészítenének, akkor elmehetsz háziorvoshoz, méginkább pszichiáterhez, aki ír ki gyógyszert, amik vagy jelentősen enyhítik vagy megszüntetik az elvonási tüneteket és a sóvárgást.

A fokozatos leszokás is működhet, merőben téves általánosítás, hogy a "fokozatosság nem működik". Aki ezt állítja, nem tud semmit az addiktológiáról. Ha esetleg ez mégsem jönne be, akkor a fenti pszichiáteres megoldás segíthet. :)

Minden jót és sok szerencsét! :)

2016. aug. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!