Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tapasztalta már valaki, hogy...

Tapasztalta már valaki, hogy egyetlen cigaretta elszívása után hirtelen tele lesz energiával? (normál nikotinos cigi)

Figyelt kérdés
Addig csak fekszem az ágyban, vagy olvasgatom a netet, egyszerűen sem kedvem, sem erőm semmit sem csinálni. Egy cigit elszívok és felkelek az ágyból, elkezdek takarítani, elvégzem azt a sok dolgot, amit elterveztem. Van valami anyag a cigarettában, ami serkent és munkára ösztönöz? Nem lehet ezt más módon bejuttatni, mert a füsttől néha köhögök, nem is kívánom annyira, de tudom, hogyha elszívtam, utána nekilendülök a munkának?
2016. aug. 27. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Nikotintapasz, pici dózis. Állítólag egyéb hasznos tulajdonságok is kiderültek már róla, pl az Alzheimer nem következik be a dohányosoknál.
2016. aug. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy kipróbálom a tapaszt. A nikotinos rágót már próbáltam, de nagyon csípte a szájamat.

És az étvágyam is sokkal kisebb, ha elszívom azt az egy szál cigit. Ami nekem nagyon jót tesz, ha kevesebbet eszem. Nem szenvedek a túlevés negatív hatásaitól és ettől is élénkebb, mozgékonyabb és jókedvűbb vagyok.

2016. aug. 27. 12:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet a szertartástól van.
2016. aug. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem, a nikotin az nagyjából ilyen dolgokat produkál olyan embernél, akik nincsenek hozzászokva.


Igazából bármivel helyettesíteni tudod, ami "dohányzásról leszoktató" felirattal árulnak. (rágó, cukor, tapasz, tea, van ilyen kis vékony fólia szerű valami amit a nyelveden kell tartani, stb.)


Amit érzel az az, hogy a szervezeted a nikotinra különböző biológiai folyamatok után adrenalinnal válaszol. Ez emeli a vérnyomást, a pulzust, a vér glükóz szintjét, stb. Alkalmanként kis dózisban valóban előnyös lehet a használata bizonyos helyzetekben. (rövid távon szellemileg jobban teljesítesz, csökkenti a reakcióidőt, felélénkülsz, stb.)


Ami probléma, hogy könnyen hozzá lehet szokni. Tehát az azonos hatás elérése érdekében mindig nagyobb adag kell, valamint növeli az agy dopaminszintjét. Magyarán szólva ez is egy 12 egy tucat drog azzal a különbséggel, hogy itt a hatása alatt nem veszíted el a kontrollt. De attól függetlenül brutálisan rá lehet kattanni, pusztán a nikotinra is.

2016. aug. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!