Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Rá vagyok szokva vagy nem?

Rá vagyok szokva vagy nem?

Figyelt kérdés

Egy héten átlagban kb. 7 szál megy el (van olyan hét, amikor semmi, de van olyan is, hogy egy másfél dobozzal elfogy). Illetve amellett, hogy azért ez nem egy láncdohányos mennyiség, elég rendszertelenül is dohányzom. Viszont vannak olyan szituációk (mondjuk adott helyen, adott társaságban), mikor mindenképp rá kell gyújtanom, mert hiányzik, ha nem. Ha például a beszélgetőpartnerem dohányzik, nagyon nehezen állom meg, hogy én ne szívjak. Néha máskor is megkívánom, mikor egyedül vagyok, de nem mindig gyújtok rá ilyenkor; és ha nem, akkor sem kattogok, egy idő után elfelejtem. Főleg pár füstmentes nap után eszembe se jut már hogy szívjak.

Viszont nehezen tudom elképzelni, hogy soha többet ne dohányozzak.

Függő vagyok? Ha mondjuk fizikailag nem is, de pszichikailag mindenképp (ami épp elég rossz)?

Még meglehetősen fiatal vagyok, és félek, hogy kihat majd az egészségemre, és ha más nem; szeretnék még ennél is kevesebbet szívni.



2016. aug. 28. 21:53
 1/5 A kérdező kommentje:
*Azt még elfelejtettem leírni, hogy a "heti adag"-ot sokszor egy nap alatt fogyasztom el, habár ez a szövegből elég kézenfekvő.
2016. aug. 28. 21:58
 2/5 anonim ***** válasza:

"Viszont vannak olyan szituációk (mondjuk adott helyen, adott társaságban), mikor mindenképp rá kell gyújtanom, mert hiányzik, ha nem."

Egyértelmű, hogy igen.

2016. aug. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amúgy a kémiai függöség, azaz a nikotin utáni sóvárgás elvileg olyan három nap után szűnik meg.
2016. aug. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valamennyire igen, viszont nem biztos, hogy egészségtelen. Ilyen mennyiségben a tüdőt nem nagyon károsítja, de pozitív hatásai lehetnek. Pl. ha valaki érettségi előtt szív el egy cigit (persze nem először életében), annak felgyorsulhat picit a gondolkozása. Arra vigyázz, hogy ne szokj rá. Erre is csak akkor figyelj, ha nem állsz úgy anyagilag, hogy megengethetnéd magadnak. Amúgy szerintem nem rossz a dohányzás. Csak tudni kell 'eltitkolni', hogy másokat ne zavarjon. :)
2016. aug. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem annyira hogy ne tudnád abbahagyni.
2016. aug. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!