Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Barátnőm dohányzik fél éve és...

Barátnőm dohányzik fél éve és holnap én is szeretném kipróbálni vele, mit tegyek? 23L

Figyelt kérdés

A barátnőm, akit nagyon szeretek és ő is engem (a párom 25 éves) csodálatos lány. Rengeteg közös programunk van, rendszeresen szervezünk kirándulásokat, mindig kedveskedünk a másiknak, mindenképpen vele szeretnék maradni. Szerelmes vagyok belé, imádom őt, vele képzelem el a jövőmet is.


Már több, mint 5 éve járunk, illetve fontos tény, hogy fél éve elkezdett dohányozni. Korábban sohasem cigizett, de most már aktív dohányos és naponta elszív fél dobozzal. Muszáj volt, hogy megszokjam a füstjét (sohasem dohányzott senki sem a családomban, bár igaz, hogy iskolában nagyon sok dohányzó ember volt, barátaim között is) Úgy történt a rászokása, hogy kíváncsi volt, mindössze 1-2 szállal szeretett volna cigizni (én ott voltam mellette, amikor kipróbálta életében először, szegény sokat köhögött akkor) és ez lett a vége. Tudtam róla, hogy szeretné kipróbálni és kérdezte, mi a véleményem a dologról, én pedig azt feleltem, nem örülök neki, fájdalmas lenne nekem és nem szeretném hogy cigizzen, viszont ez az ő élete és ha mindenképpen szeretné, akkor dohányozzon.


Gyakorlatilag a cigaretta életem része lett, gyakran füstöl mellettem, nagyon sokszor úgy beszélgetünk, hogy ő közben dohányzik. Kezdetben nagyon zavart, de most már teljes mértékben megszoktam, a cigi illatáról pedig mindig ő jut eszembe. Kezdetben a pánik és szorongás volt számomra a dohány illata, nehezen szoktam meg, rossz érzés volt.


Elfogadtam, hogy dohányos lett, mi több, holnap én is szeretném kipróbálni vele a cigarettát. Már sokszor kínált meg engem, eddig mindig azt mondta, köszönöm szépen, nem szeretném a dolgot, de most már teljes szívemből kívánom! És nem csupán azért, mert ő, a szerelmem dohányzik, hanem önmagam miatt is. Egyrészt, nagyon kíváncsi vagyok, másrészt pedig, a dohány illatáról már ő jut eszembe és számomra ez kellemes érzés, mi több, szeretnék egy új közös élményben részt venni vele. Tudatában vagyok annak, hogy igen, szeretnék rászokni és alkalmanként, vagy naponta fél dobozzal, én is szeretnék dohányozni.


Tudom, hogy a dohányzás egészségtelen, tudom, hogy függőséget okozhat, illetve tudom, hogy rákos lehetek tőle. Döntésemnek komolyságával tisztában vagyok és igenis szeretném a dolgot! Ő még nem tudja, hogy holnap szeretnék dohányozni vele, meglepetésként fogom elmondani neki, amikor rágyújt.


Szeretném megkérdezni tőletek, mik azok a dolgok, amikre mindenképpen fel kell készűlnöm? Nagyon rossz érzés lesz elsőre? Mitől függ, mennyit fogok köhögni? Bőven lesz időm megszokni a dolgot és cigizni nyugodtan, mert reggel találkozunk és este nála alszom, tehát egész nap együtt leszünk. Gyakran megesett már, hogy füstös szobában aludtunk és szex közben, után cigizett, szerintem holnap is hasonló lesz, főleg, hogy már én is fogok dohányozni.


2016. aug. 29. 15:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én örülök hogy az ilyen nők leszbikusok.
2016. aug. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%

Mivel a te életed, nem mondhatjuk meg, hogy dohányozz-e vagy sem.

Tisztában vagy minden előnyével és hátrányával is, én úgy látom.

Én is valaki miatt dohányoztam legfőképpen, és hidd el, ha valami miatt le akarsz majd szokni róla, lehet egyik napról a másikra menni fog, de ez igen ritka. Nagyon nehéz, sokkal keményebb drog, mint akármi más a függőség kialakulása terén...


Azt tanácsolom, hogy egy gyengébbet vásárolj, és akkor nem biztos, hogy fogsz köhögni... lehet nem is fog tetszeni....

Mondjuk én special annak örülnék, ha az emberek inkább leszoknának és nem pedig rá, de ez csak a személyes gondolatom erről, mindenkinek minden a saját döntése...

2016. aug. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Vagy vegyél elektromosat, az legalább nem büdös. 😄
2016. aug. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Én 25 éve kocadohányos vagyok, szerintem hülyeség kipróbálnod. Mára teljesen elvesztette korábbi stílusosságát, menőségét, már szinte csak prolik bagóznak nyilvánosan. Már az is zavaró ha a lakásod, szállodai szobád erkélyén gyújtasz rá, mert így is beszáll másokhoz a füst, étterem teraszán meg még jobban zavarsz vele másokat. Én is csak otthon a kertben gyújtok rá néha esténként.
2016. aug. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%
Te egy agyhalott vagy.
2016. aug. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
Jezusom mi ez a nyomoronc regény?? Az utolso hozzaszoloval egyet ertek, mas hozzafuzni valom nincs. A baratnod hogy tud teged elviselni atyám
2016. aug. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%

Mindenki a saját èlete kovácsa..

Valamit akkor se èrtek..neked mièrt kène szívnod?

Okè,tegyük fel kipróbálod.de ennyi..Csak tudod az a baj,hogy a barátnődnek akarsz ezzel eleget tenni. Tudatalatt is szerintem..

Meg a cigi füstje "jó"? mert rá emlèkeztet? Ezeknèl a soroknál kicsit fogtam a fejem.. Lássunk màr át azon a bizonyos "rózsaszín ködön"..

Ez olyan mint mikor valaki azt kèrdezte itt,(vagyis egyfajta visszaigazolást várt szerintem) hogy a barátnője azt szeretnè,hogy kipróbálja a cigizèst.. Oo De ő maga nem akarta.

Komolyan mondom,az ilyeneket fel nm fogom.. Meg,hogy szinte mindent megteszünk a másikèrt..nem gondolnám,h kène..meg ha valaki nem tartja tiszteletben a másiknak a döntèseit/elveit..ès ráakar erőltetni dolgokat amiket nem akar..

Ez a szerelem meg szeret?:'D jó tudni.

Vagy ha tegyük fel drogozna? Vagy arra kèrne,hogy ugorj a kútba?^^

Hihetetlen,hogy nèmelyik ember nm kèpes reálisan ès komolyabban átlátni a dolgokat.. akinek nem inge..~

Ráadásul nekem úgy jött le,hogy nagyon ellene voltál,meg nm is tetszett..de elfogadtad..mert elkellett. Muszájból (hisz mást nem tehetsz..)

Csak belegondolhatnál ezekbe te is,hogy komolyan kell ez neked? Belemèsz mert ezeket a dolgokat hozzá fűzöd..jó mert ő csinálja. Ès nekiállsz cigizni,aztán ha feleszmèlsz rájössz..hogy hoppá,talán nem kellett volna...(?!)

Most tènyleg soroljam a "jobbnál-jobb" ellenèrveket?

Az egèszsègedet is tönkrevágja.

De ha neked így..ilyen módon kell ez a dolog,akkor hajrá.

Viszont csak megtapsolni tudlak akkor,ne haragudj.^^

23/ll

2016. aug. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

1. Semmihez köze nincs a leszbikus témához ( itt a konkrét kérdés az, hogy rágyújts -e , vagy sem, nem az, hogy milyen neműként milyen kapcsolatban élsz )


2. Tisztán emlékszem rá, hogy feltetted már ezt a kérdést, amikor a párod először akarta kipróbálni a dohányzást. Akkor is mondtuk, hogy szükségtelen ekkora regényeket ledarálni erről a témáról, legyél már magabiztosabb!


3. A többit elmondták szerintem előttem.

2016. aug. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Teljes mértékben igazatok van. Nem itt kellene leírnom 100 mondatott, hanem határozottan cselekednem kellene. Ennyire egyszerű kellene, hogy legyen ez az egész, nem lenne szabad túlgondolkodnom. Barátnőm is folyton ezt mondja nekem, hogy néha nagyon nehéz elviselni engem, mert mindig túldimenzionálok lényegében mindent. Ha pedig ti így, látatlan is ezt látjátok bennem, akkor bizony tényleg bennem van a hiba.


16:46


Valóban zavart először a füst, csak, ugye ahogy te is említetted, most már Rá emlékeztet engem az illata. Az egy másik kérdés, hogy NAGYON sok igazság van abban, amit írtál. Lényegében az is igaz, hogy, ha kérné, ugorjak kútba, nem tenném meg. És a dohányzásba belevágni, tényleg egy hasonló dolog, mert ez is végezhet egy emberrel ugyanúgy. És az is tény, hogy, bár valahol érzem az igényt a dologra, ha a párom nem kezdett volna el dohányozni, biztosan nem gondolkodnék a dolgon.


És őszintén szólva, túl látva a "Rózsaszin ködön", tényleg fölösleges lenne belevágnom. És igenis fájdalmas volt az első időszak, amikor elkezdett cigizni, tényleg nagyon rossz érzés volt, valahol pedig, menekülni is szerettem volna. Most meg elkövetném én is ugyanezt a hibát? Tényleg ér ennyit egy olyan kapcsolat, ahol sokat szenvedtem? (És BŐVEN nem csak a dohányzása miatt!) Tényleg megéri így tönkretennem az életem, egy olyan lépéssel, amit könnyen lehet, megbánok, de leszokni se tudok róla? Nem hiszem.


Őszintén megmondom, jobban kellene becsülnöm önmagam és a sarkamra állni, ahogy mondtátok nekem. Most jelenleg úgy érzem, ki is lépnék ebből a kapcsolatból. Nem "kötelességem" a számba venni a cigit csak azért, mert ő dohányos, illetve nem "kötelező" járnom vele. Létezik nagyon sok olyan kedves lány, akivel boldog lehetnék. És jelenleg azt is érzem, jobban is járnék, ha kilépek. Neki olyan lány kellene, aki nem görcsöl és aggódik annyit, mint én, valaki. akivel cigizhet gond nélkül, jobban megértik egymást. Az 5 év hosszú idő, szeretem őt, szerelmes vagyok belé, de nem kötelező mellette lennem. És most azt is érzem, nem is szeretnék! Önmagam és a jövőm miatt!


A bizonyos, előzőleg kiírt kérdést pedig, amit említettetek nekem, biztosan nem én írtam ki, mert én először írtam az oldalon dohányzással kapcsolatban bármit is.

2016. aug. 29. 17:27
 10/19 anonim ***** válasza:
52%

Örülök ha nem vetted a szavaimat támadásnak,mert nem annak szántam.^^

Csak egyfajta segítsèget akartam nyújtani,hátha ezzel is jobban eltudod dönteni hogy akkor mi legyen.. vagy számodra mi lenne a legjobb döntès. Bár szerintem mindannyian tudjuk melyik vèglet az.:'D

De legalább a korodhoz kèpest èrettebb vagy.

Viszont egy valamit mèg mindig nem èrtek.. Ezt magyarázd már el nekem,elvileg szerelmes vagy belè.. De a szavaidból azt èrzem,hogy ez már règóta nm olyan kapcsolat amilyennek kène lennie.. Vagy,hogy meglennèl elègedve ezzel.. Tudod mit kell tenned,mègsem teszed. Muszájból/kènyszerből..esetleg megszokásból...ne legyünk már valakivel.. Egyik fèlnek sem jó,ráadásul egy èletünk van.. Azt mièrt ne èlhetnènk le boldogan?

Nèhány esetben jobb az eszünkre hallgatni,nem a szívünkre.

Ha nem látod már èrtelmèt,minek a húzavona?

Tudom,hogy az elengedès a legnehezebb,de olykor szüksèges.

2016. aug. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!