Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért szabad vezetés közben...

Miért szabad vezetés közben dohányozni?

Figyelt kérdés

A telefonhoz hasonlóan (amikor épp nem a szájban van) egy szál cigaretta is elvesz egy szabad kezet, ráadásul még jól el is bódít.


Rendszeresen látok előttem imbolygó járműveket, amelyek jó esetben ugyan a sávon belül maradnak, de ott jobbra-balra cikáznak, mintha rossz lenne a kormány. Ezen sofőrök mintha több másodperc késéssel reagálnának mindenre, először nem bír elindulni, aztán már nyomja neki, mint az állat. Amikor végre sikerül ezeket megelőzni, szinte kivétel nélkül látom, hogy mind dohányzással - vagy a telefonjával - van elfoglalva. Én legfeljebb egy elhagyatott vidéki úton gyújtanék rá, de semmiképp sem egy forgalmas autópályán vagy városban.


Miért szabad vezetés közben dohányozni? Nagy kérés, hogy arra a pár percre álljon ki a forgalomból, amíg elszívja?



2016. szept. 27. 22:35
 1/6 A kérdező kommentje:
Mielőtt valaki okoskodna: nem a dohányzást ellenzem, sőt, egyáltalán nem vetem meg. Nem lehetne viszont mások veszélyeztetése nélkül rágyújtani?
2016. szept. 27. 22:39
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Egyetértek veled kérdező.
2016. szept. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
Ez azért van,mert még a törvény sem szabhatja meg,hogy mit csinálj a te saját tulajdonodban. Ahogy a saját lakásában is rágyújthat az ember,úgy a saját autójában is. Az már más kérdés,hogy mindkettő undorító,és az autóban való dohányzás valóban még veszélyes is.
2016. szept. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A telefonozást akkor miért szabhatják meg? Nem értem ennek a logikáját...
2016. szept. 28. 15:07
 5/6 anonim válasza:
88%
Hol élsz te ember? Ez magyarország, itt nem logikával hozunk törvényt. Amúgy teljes mértékben igazas van, én sokkal több dohányzó autóst látok 2016-ban mint régebben telefonozóst.
2016. szept. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%
Azért az nem mindig igaz, hogy a saját lakásodban rágyújthatsz. Általában a tömbházban, zárt területű helyiségben tilos a dohányzás, függetlenül attól, hogy a tiéd-e az a zárt helyiség.
2016. szept. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!