Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » E-cigi: "10ml = 350 cigarettes...

E-cigi: "10ml = 350 cigarettes" ez pontosan mit jelent (mi a mértékegység)?

Figyelt kérdés

Pár hete váltottam az e-cigire, tehát ha amatőr a kérdés elnézést.

Vettem liquidet és a dobozán olvastam a "10ml = 350 cigaretta" feliratot. Ez számomra két dolgot jelent:

1. Ha elszívok 10 ml liquidet az felér 350 cigaretta nikotintartalmával (ez nem lenne jó mivel a leszokás a cél és így számolva, jelentősen több nikotint veszek magamhoz/jobban károsít, mint a rendes cigi, persze ez attól is függ milyen nikotintartalmú rendes cigire vetítünk).

2. 10 ml liquid nagyjából annyi idő alatt fogy el, mint 350 cigaretta, így gazdaságosabb.


Ezen kívül nyilván nagyon sok mindent jelenthet még ez a felirat, mit gondoltok mi ez pontosan? Kíváncsian várom a válaszokat (elsősorban tapasztaltabb e-cigisektől).


Köszönöm :)



2016. okt. 15. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem találkoztam még ilyennel de szerintem egyik sem.

1.elmélet szerintem azért nem igaz mert a cigarettának sem mindig ugyanaz a nikotintartalma (van 0,1 de van 0,8 is) ezért nem lehet ehhez viszonyítani.

2. Elmélet meg azert nem jo mert mindegyik tankban máshogy fogy a liquid, pl egy 1,8 Ohm osban jobban, mint egy 2,4 Ohm osban.

Különben hány mg/ml es liquidet vettel?

2016. okt. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen egyetértek, hogy sok mindenben nem helytállók ezek az elméletek, de nem találok semmilyen logikus magyarázatot. Amiket leírtál az teljesen jogos.

Még arra gondoltam, hogy 10 ml elfüstölése, nagyjából 350 db cigaretta elszívásához szükséges slukknak felel meg, de mint te is írtad ez függ magától az e-cigitől is. (ráadásul olyan cigit vettem, amin van olyan forgatható rész, amivel az beszívott füst mennyisége elég széles határok között állítható)


Kérdésedre válaszolva: 9 mg/ml nikotintartalmút vettem, utóbbit. (Elvileg 6-os a leggyengébb, ezt akartam venni, de ezzel még nem találkoztam.)

2016. okt. 16. 10:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmit nem jelent, felejtsd el, hülyeség.
2016. okt. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Meg is indoklom.

Ahogy írták már, eltérő nikotin tartalmú cigik és sokféle, változatos e-cigik vannak a piacon. Másrészt a nikotin másképp szívódik fel cigiből, mint az e-cigiből, tehát a bevitt nikotinmennyiséget nem lehet 1:1-ben összehasonlítani. Más az, ha cigiből viszel be pl. 1 mg-ot, és más, ha e-cigiből.

Harmadrészt, az e-cigi általában máshogy szívja az ember, mint a hagyomány cigit.

2016. okt. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Az elektromos cigiben tobb nikotin szivodik fel a szervezetben.

Ameddig egy szal cigiben kb 0,8 mg nikotin van addig az elektromos cigiben ennek a tobbszorose van jelen. Nem is kicsit tobbszorose. 18x is lehet.

2016. okt. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. okt. 22. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!