Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzom, de nem szoktam rá,...

Dohányzom, de nem szoktam rá, lehetséges?

Figyelt kérdés
Naponta általában elszívok 4-5-öt de van amikor elmegy 20-25 is.Ez már vagy egy éve megy, mégsem érzem a késztetést a következő száll cigarettához.Mondhatnátok, hogy akkor miért dohányzol?Én erre csak azt szoktam mondani hogy "néha jobban esik a kóla a víznél".Tehát én nem érzek olyan vágyat hogy megölnék valakit miatta vagy ilyesmi, csak egyszerűen jól esne egy cigi, mert szeretem az ízét stb.Valami oka lehet ennek?Hisz fizikailag rá kellett volna szoknom, nem?Pár hete volt olyan hogy egy hónapig nem szívtam egy szálat sem, mégsem éreztem késztetést.

2016. nov. 30. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, de attól még később kialakulhat a függőség.
2016. nov. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fizikailag rá vagy szokva. Nem csak az függőség, ha ölnél érte. Folyamatosan dohányzol? Igen. Abba tudtad hagyni? Nem. Akkor rá vagy szokva. Más sem érez semmilyen különös késztetést, csak rágyújt mert rá akar gyújtani. Ezt hívják dohányzásnak.

Akkor mondhatod, hogy te nem szoktál rá, ha mostantól kezdve egyetlen szálat sem szívsz el és nem fog hiányozni. Ha rágyújtasz, akkor rá vagy szokva. Pont.

2016. nov. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet mondasz valamit, de akár hiszed akár nem, le tudnám tenni ha akarnám.
2016. nov. 30. 22:11
 4/8 anonim ***** válasza:

"Tehát én nem érzek olyan vágyat hogy megölnék valakit miatta vagy ilyesmi, csak egyszerűen jól esne egy cigi, mert szeretem az ízét stb."


Igen, ezt hívják úgy, hogy rászokás. A legtöbb ember észre sem veszi, hogy rászokott. Vagy akik rájönnek, azok sokszor csodálkoznak, hogy "ja, ez a rászokás?" Mert valamilyen más dolognak hiszi, pedig nem. Pont ez a rászokás. Valamilyen késztetés, hogy elkezd szívni a cigit.


"Hisz fizikailag rá kellett volna szoknom, nem?"


Ez nem kemény drog, csupán mentálisan szokik rá az ember.


"Pár hete volt olyan hogy egy hónapig nem szívtam egy szálat sem, mégsem éreztem késztetést."


De éreztél, mert végül újból elkezdted szívni. Te magad lehet, hogy nem vetted észre, de ha nem éreztél volna késztetést, akkor nem kezdted volna el újból. Az, hogy neked jól esik, már egyfajta késztetés. Hiszen ha rossznak éreznéd, akkor biztos nem szívnád.

2016. dec. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"le tudnám tenni ha akarnám"


1) Minden dohányos letudja tenni, valameddig! Egy előre behatárolt időre. Ezt hívják felfüggesztésnek. Pl. Mozi, színház, hétvége, betegség stb..., vagy akár terhesség...ami ugyebár 9 hónap.


2) Egy dohányos, csak attól őrül meg, ha örökre le kell mondania a dohányzásról. Vagyis, hidd el, hogy ÖRÖKRE te sem tudnád letenni. (És most, gondold csak végig. Te mostantól soha többé nem gyújtasz rá! Kész vége! Befejezted!..... De most komolyan, gondolj bele!....... Na? Milyen érzés?.........Ha tényleg komolyan belegondoltál abba, hogy az előző volt a legeslegutolsó, és nem csak úgy, hogy "ó dehogyis volt az utolsó", akkor mindjárt mész és rágyújtasz, csak még "késleltetsz" egy kicsit.


3) Mivel nincs olyan, hogy fizikai függőség, ezért a teóriád, már meg is bukott. (Még mielőtt nekem támadnál, vagy mások, ezt nem én találtam ki, hanem egy francia orvos, aki 35 éve foglalkozik dohányosokkal/függőkkel.)

2016. dec. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Az a helyzet hogy minden szenvedélybeteg beleszól magának hogy abba tudja hagyni, ellenben ha tényleg le kellene szokni cigiről,pijáról,vagy pl tippmix vagy egyéb szerencsejáték szenvedélyröl akkor nagyon nagy bajba lenne az ember,én nem iszok nem dohányzom,de 15éve tippmixelek és nem tudom abbahagyni és szerintem mentálisan már függő vagyok!Elfogadtam, 2hétre tudtam csak abbahagyni egyszer

Igaz nekem volt sikerélményem is 6millió egy alkalommal.(totón)

2016. dec. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
-bebeszéli....
2016. dec. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Igen
2016. dec. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!