Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehet kérni teljes labor...

Lehet kérni teljes labor vizsgálatot, különösebb panasz nélkül? Egyáltalán kell járni rendszeresen bármilyen vizsgálatra, szűrésre vagy ellenőrzésre?

Figyelt kérdés

Én még sosem voltam semmilyen ilyen jellegű vizsgálaton (se vérvétel, se vizelet, se semmi) és jelenleg nincsen semmilyen panaszom (legalábbis nem tudok róla), viszont attól félek, hogy így nem is venném észre, nem derülne ki, ha esetleg lenne is valami problémám. 5-6 éve voltam utoljára még a gyerekorvosnál (de ott is max. csak fülgyulladás, mandula stb., szóval csak kaptam egy gyógyszert és kész), azóta nem voltam semmilyen orvosnál. Őszintén szólva hirtelen azt sem tudnám megmondani, hogy ki a háziorvosom. Szóval szeretnék elmenni, csak nem tudom, hogy így lehet-e vagy van-e értelme. Más orvosnál sem voltam még, soha semmilyen szűrésen, sem semmin, ez szükséges-e?

21/L


2020. jan. 4. 13:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Lehet kérni, és érdemes is. labor, tüdőszűrés, nőgyógyászati szűrés. Háziorvos elmond mindent, és ad beutalókat.
2020. jan. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Iskolában is szűrnek.

Továbbtanuláshoz is kell alkalmassági vizsgálat is.

Ha dolgozol, munkaalkalmassági.

Ezek se voltak?

2020. jan. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nagyon jó kérdés és igazad van! Labort évente, akárcsak nőgyógyászati szűrést és tüdőszűrést. Majd 40 év felett,ha nincsen panaszod, akkor 2-3 évente, 60 felett pedig évente szükséges mammographia,de panasz esetén soron kívül. 50 év felett csontritkulás vizsgálat is szükséges és vastagbél szűrés is,amihez első lépésben szintén csak egy labor széklet vizsgálat szükséges. Nincs minden munkahelyen kötelező éve szűrés és ott sok mindent nem csinálnak meg. Úgyhogy jobb ha lemész a háziorvosodhoz és kérsz beutalókat.
2020. jan. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem a tüdőszűrés felesleges, ha nem köhögsz, nem dohányzol, mert az egy röntgen vizsgálat, és jobb, ha minél kevesebbet kap ebből a szervezeted.

A csontritkulásra való szűrés, bár ez még odébb van sem muszáj, ha eszel elég kalciumtartalmú ételt, meg úgy általában rendben van az étrended, és rendszeresen futsz, súlyzózol mellette.

2020. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hasznos lehet a teljes laborvizsgálat, gondolom azt is nézik nem vagy-e vérszegény. Mert sok nő az állítólag, csak nem tudnak róla. És azt olvastam erről, hogy ha már valaki vérszegény, akkor a vastartalmú vitamintablettával már nem lehet helyrehozni ezt az állapotot, vagy sok hús, máj evésével, hanem orvos által felírt gyógyszert kell szedni rá, ami nyilván vastartalmú, és majd utána kell figyelni arra, hogy sok májat, húst egyél.
2020. jan. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Évente 3 hónaponként van jogosultságod labor vizsgálata.

Az indokot a házi orvosnak rá kell irni,meg azokat is mely vizsgálatokat kéri a vérből .Ez nem kívánság műsor .

Ez a vizsgálat nem ingyen van.A Tb.nek kell ezt fizetni a vizsgálatot végző labornak,kórháznak.

Pl. egy vércsoport meg állapitást külön kérelmezni kell.

Azt nem is lehet ráirni egy labor kérő lapra .

2020. jan. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Bocs ,én nem az 5 ös 54 vagyok

Előző

2020. jan. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Iskolában sosem voltunk semmilyen vizsgálaton, csak fogorvoshoz jártunk ellenőrzésekre. Munkahelyem még nem volt, tanulok. Továbbtanuláshoz nem kellett semmi. Mikor a jogsimat csináltam, akkor sem vizsgáltak meg és nem is küldtek el sehová, csak ki kellett fizetni. Szóval nem, még tényleg nem voltam sehol.

Akkor, ha odamegyek a háziorvosomhoz és elmondom neki, hogy még sosem voltam és emiatt szeretném, akkor lehet?

2020. jan. 4. 14:53
 9/13 anonim ***** válasza:

Egy alap vizsgálatra elfog küldeni.Ez neki fontos ,és kötelessége is.Ő ebből értesül milyen is valós egészséged.

Csak megjegyzem magánklinikára bármikor elmehetsz,csak ott minden fizetős .

2020. jan. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

Lehet kérni, érdemes is 3 évente, ha nincs panasz vagy különösebb betegség.


Több hülyeség is volt a válaszok között:

1. "Szerintem a tüdőszűrés felesleges, ha nem köhögsz, nem dohányzol, mert az egy röntgen vizsgálat, és jobb, ha minél kevesebbet kap ebből a szervezeted."


Ez nem így van. A tüdőszűrésen a TBC-t nézik, az lehet teljesen panaszmentes is, pont ez a szűrés lényege, hogy panaszmentes emberek közül kiszűrik a betegeket. A dohányzásnak ehhez semmi köze.


2. "A csontritkulásra való szűrés, bár ez még odébb van sem muszáj, "


De, erre rengeteg kutatás van. A csontritkulás nem fáj, csak nagyobb esélye van az embernek csonttörésre, ha elesik. Ha van, érdemes kezelni. Akkor tudjuk, hogy van-e, ha elmegyünk szűrésre.


3. "Évente 3 hónaponként van jogosultságod labor vizsgálata."


Nem igaz. A betegségtől függ. Pl. véralvadásgátló gyógyszer szedése esetén havonta kell vérvétel. Ha pl. zajlik valami akut betegség, magas a CRP, azt akár 2-3 naponta is vissza lehet nézni, és még sok száz olyan betegség van, amikor gyakran kell vérvételt csinálni. Az egészségeseknél meg túl gyakori a 3 havonta. Bízzuk ennek eldöntését a kezelőorvosra.

2020. jan. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!