Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire durva egy vakbél műtét?

Mennyire durva egy vakbél műtét?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és épp vakbél műtét előtt állok. Kicsit félek, hisz el is altatnak és megműtenek. Azt is tudom hogy ez rutin műtét és egy nap többet is csinálnak én mégis félek. Rutin műtéteknél is adódhatnak komplikációk, vagy orvosi műhibák. Akiknek volt, annak milyen volt, nehéz volt felgyógyulni, akadtak bajok közben, utána? Jó és rossz tapasztalatok is jöhetnek, köszönöm előre is!

2020. okt. 25. 09:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt semmi komplikáció kicsi vágás volt, kb egy hétig húzódott a seb, az kellemetlen volt, de varratszedes után mar sokkal jobb lett. Az altatás nem volt rossz nem voltam rosszul utána, olyan volt mintha aludtam volna egy nagyot, előtte meg semmire nem emlékeztem. Viszonylag gyorsan felépültem, annyi higy azért 1-2 hétig faradekonyabb voltam :) ne aggodj nem nagy cucc habár tudom hogy ez így előtte nem nyugtat meg, de minden rendben lesz, gyorsan felepulsz, másnap mar jarkalsz eszel iszol :)))
2020. okt. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogok itt neked műtét előtt borzasztóságokat írni.

A borzasztóságok nagy része egyébként is abból származik, ha nem veszik észre időben, nem gondolnak rá, mert nem jellegeztesek a tünetek.


Nálad megvan a diagnózis, ami sokszor nehéz, most nincs más dolguk, mint kivenni. Alszol egyet, utána húzódni fog még egy darabig a seb, és minden jó lesz❤👍

2020. okt. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
15%
No, azért, hogy utána minden jó lesz, azt nem ígérném, kedves utolsó. A legújabb felfedezések szerint a vakbél nem egy felesleges, elsatnyult béldarab, hanem a mintegy depója a bélflóránk szaporítóanyagának. Tehát ha valamelyik törzs kipusztul belőlünk a helytelen táplálkozás miatt, onnét tud újraéledni, ha a körülmények rendeződnek. Ha valakinek kiveszik a féregnyúlványát, elesik ettől a hátországtól, és ha elveszít egy-két fajt, véletlenszerű, hogy mi foglalja majd el a helyét.
2020. okt. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, elolvastam még aznap, de olyan fáradt voltam az altatótól hogy nem válaszoltam. Nekem is komplikációmentes volt, másnap már a saját lábamon mentem ki a kórházi mosdóba. Ami nekem rossz hogy néha rámjön köhögés ilyen nagyon erőltető száraz köhögés ami nagyon nehezen múlik. Mondanom sem kell nem tesz jót a sebnek az elorkodes. És nagyon fáj a hátam a műtét óta:( meg amikor mindig benyomták az orvosok jobb oldalt lent a hasam nagyon fájt. Az is normális ugye?
2020. okt. 28. 09:55
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Hogy vagy a mutet ota?

Minden szuper?

2020. nov. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#5 Szia,köszönöm kérdésed! Hát fogjuk rá. 2 napja szedték ki a varratokat azóta sokkal könnyebben közlekedek, a hasam jobb oldalt alul viszont még mindig fáj egy kicsit. Ezért nem engedtek még suliba. Ha 1 hét múlva is lesz panaszom akkor vissza kell mennem. De már most sokkal jobb, le tudok hajolni, nőtt az étvágyam és a kozerzetem is javult:) szerintem nem lesz már itt baj. Csak kicsit lassabban épülök fel. A többieknek akik esetleg műtét előtt állnak és ezt olvassák kitartást kívánok és millió puszit!!
2020. nov. 5. 00:34
 7/16 anonim ***** válasza:

Orulok, hogy jobban vagy.

Nekem tegnap ota faj a jobboldalt alul a hasam, kisgarzik derekba, mrg a bordak ala...

1 nap alatt nem mult el, de nem tudom ez vakbel e? Neked mennyi ido alatt alakultak ki a tuneteid?

2020. nov. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nekem 5 óra alatt. Úgy keltem hogy nagyon fájt, hétvége volt kijott az ügyelet megnezett és mondta hogy vakbél. Kórház, megvizsgáltak másnap kora reggel műtöttek is. Szeritnem ne várj semmi esetre sem. Minél hamarabb nézesd meg nehogy perforáljon. Itt az idő fontos tényező. Legfeljebb téves riasztás lesz(Jobbik eset) kapsz egy kis infúziót és hazamész.
2020. nov. 5. 19:48
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Haziorvossal beszeltem, elmondtam a tuneteket, o szerinte epe...

Nospa, algopirin, meg cholagol csepp es ha nem mulik hivjak mentot.

Most delutanra javult valamit, remelem igy marad.

Eleg hangosan kutyurog a belem.

Lazad volt?

Mutet elott verkeped, ultrahangot neztek?

Sima vagas vagy laparoszkopos mutet volr?

2020. nov. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én is remélem hogy javulni fog:) szólj majd ha esetleg mégis műtenek vagy ha jobban leszel akkor is! Lázam nem volt, hányni hánytam sokat. Verkepet, vizeletmintát, uh-t néztek. És 1 napig kaptam infúziót. Laparoszkópos műtétem volt. Kérdezz még nyugodtan ha tudni szeretnél vmit
2020. nov. 6. 01:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!